אמאל’ה אני אמא לתאומות!

מאת: מאיה ראובני – מדריכת הורים ואמא גם לתאומות מהממות בנות 9

אמנם עברו כבר כמעט 9 שנים, אבל את הרגע הזה בפגיה אני כנראה לעולם לא אשכח. 

 

שני אינקובטורים והלב נקרע לחתיכות

אני אחרי ניתוח קיסרי (חירום) , האחות מובילה אותי בכיסא הגלגלים לראות בפעם הראשונה את בנותיי שנולדו כמה שעות קודם. היא עוצרת את הכסא בדיוק בין שני האינקובטורים. אני יושבת שם, מסתכלת על הבנות שלי, המחוברות למיליון צינורות. כל אחת מהן שוקלת קצת יותר מקילו סוכר, ואני מתחילה לבכות. 

בכי אמיתי כזה, מכל הלב. 

אני מרגישה באותו הרגע שנפל פטיש של 20 קילו על הראש. יש לי שתיים, שתיהן קטנות, שתיהן צריכות אותי. (ושלא תבינו, הייתי כבר אמא לילד בן 2.5 כשהן הגיעו), ולא, זה לא הפחית את מדד הלחץ והחרדה. 

למי ניגשים קודם? 

למי אני ניגשת קודם? ומה זה אומר? ואיך מחליטים?  אני מבינה באותו הרגע, את גודל הבעיה. הסוגייה הזו כנראה תלווה אותי לאורך  כל החיים: את מי מניקים קודם? למי ניגשים אם שתיהן בוכות? איך מבדילים ביניהן? האם להפריד בגנים או שאולי עדיף להן יחד? מה עושים עם החברות? לאיזו מסיבת סיום אני הולכת? ואסיפות הורים? ישבתי שם מבולבלת ומבועתת. 

הורות לתאומים – הורות אחרת

אז… התחלתי לקרוא וללמוד.. התחברתי לקבוצות הורים, נרשמתי להדרכות פרטניות, עברתי התמחויות שונות,  והיום אני בעצמי מאמנת ומדריכת הורים.

הורות לתאומים היא הורות אחרת. בנוסף לכל ה”סוגיות” ההוריות הרגילות, שכל אחד ואחת מאיתנו חווים כהורים, הורה לתאומים חווה סוגיות נוספות וייחודיות לסוג זה של הורות. 

הורים לתאומים צריכים להיות כל הזמן במודעות לכך שכל אחד או אחת מהם הוא ישות נפרדת, עם אופי משלה, צרכים משלה, אתגרים משלה. זו ההבנה שההשוואה מבחוץ היא בלתי נמנעת, ולכן עלינו ההורים להקפיד להימנע מכך ולראות כל אחד או אחת כאינדיבידואל. 

עם זאת, זו הורות שצריכה לכבד ולחבק את “הביחד” הכל כך משמעותי שיש ביניהן ובזמן שמחזקים גם את הנפרדות.

הורות לתאומים היא הורות אחרת #זר לא יבין זאת 

 

לדף המומחה של מאיה לחצו כאן

 

 

 

 

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום