האם העובדה שהבנות שלי תאומות מהווה עבורן מכשול חברתי?

בגיל 21 התחלתי לעבוד כדיילת אוויר, וזו היתה אחת ההחלטות החכמות בחיי. לא רק כי ראיתי עולם, צברתי חוויות, ובסופו של דבר גם הכרתי כך את בעלי ההורס (הקלישאה הלעוסה של דיילת ומאבטח), אלא כי העבודה הזו הפכה את היכולות החברתיות שלי ממאד בסיסיות למאד מפותחות. למה הכוונה?

איך להפוך לחיה חברתית בחמש שנים

בתור נערה מעולם לא הייתי במרכז העניינים החברתיים. היו לי את החברים הקרובים שלי אבל לא ידעתי ליצור חברויות נוספות, שטחיות יותר, קלילות יותר. היה לי נוח עם ה2-3 חברים שהכירו אותי היטב והרגשתי מאד לא בנוח בדינמיקות חברתיות המוניות יותר. לא שזה רע להיות כזה כן? אבל אני מודה שאני אישית לא  ממש חייתי עם זה בשלום. תמיד רציתי להיות קלילה יותר, אהובה יותר, מקובלת יותר. וזה קרה – בעבודה במטוס. בעבודה כדיילת אויר עבדתי כל יום עם צוות חדש. תחשבו מה זה, כל יום אתה מגיע לעבודה, מכיר צוות חדש של 5-10 אנשים (שחלקם אתה מכיר שטחית מטיסות קודמות וחלקם אתה פוגש לראשונה בתדרוך טרום טיסה בשתיים בבוקר) ועם האנשים האלה אתה צריך לעבוד עכשיו בעבודת צוות כ-12 שעות. הסיטואציה הזו הפכה אותי לחיה חברתית. במשך 5 שנים בעבודה שכללתי את היכולות שלי לנהל סמול טוק, לפתוח את הלב, להתחבר לאנשים, להתחבב עליהם ובאמת להפתח לחברויות חדשות שחלקן מלוות אותי עד היום (היוש בעלולי). אמנם סיימתי לעבוד באל על כבר לפני 7 שנים אבל היכולות האלה נשארו איתי לתמיד ומקלות עליי את החיים עד היום.

נזכרתי בכל זה השבוע כשצפיתי בבנות שלי בחוג בלט. המורה מעמידה את כל הבנות במעגל ומסבירה להן מה עושים. כולן יושבות בשקט מתוח ומקשיבות לה. והבנות שלי? בעולם שלהן. ירדן שוכבת על הגב ומרימה רגליים למעלה, וארבל נקרעת עליה מצחוק. אני כועסת עליהן ומאיימת שאם לא יקשיבו למדריכה נלך הביתה. הן מזדקפות בשקט, ירדן מנסה להקשיב ולעשות מה שהמורה מראה אבל ארבל מתחילה לרוץ במעגלים באולם ומושכת איתה את ירדן. וככה שוב ושוב, אני מאיימת והן בשלהן, סוחפות אחת את השניה לצחוקים הפרטיים שלהן ולא ממש משתתפות בחוג. פייר? התבאסתי. בשלב מסוים פשוט הוצאתי את ארבל בכעס מהחוג וירדן נשארה בפנים. היא אומנם לא שיתפה פעולה אחרי שארבל יצאה אבל לפחות לא הפריעה למהלך החוג.

חשבתי על זה הרבה אחר כך. נזכרתי בכל הפעמים שאני לוקחת אותם לפליי-דייט עם חברים. הן תמיד משחקות אחת עם השניה ולא עם החבר/ה שאיתם בפליי דייט. הן עוד מעט בנות 4, אני רואה הרבה ילדים סביבן מתחברים זה לזה ומשחקים יחד. אבל להן, כל עוד יש אחת את השניה, אין צורך בזה. ולמה בעצם זה מפריע לי?

למה זה מפריע לי שהן תמיד ביחד?
לכאורה המצב אידיאלי – יש להן אחת את השניה, הן החברות הכי טובות זו לזו. הן נקרעות מצחוק אחת מהשניה, מקשקשות וחופרות, רוקדות ומשתטות ופתאום באמצע הריקוד עומדות מתחבקות ומתנשקות. העובדה שהן תאומות היא יתרון עצום, אז מה אכפת לי בעצם?

אכפת לי כי אני מפחדת שהעובדה שיש להן אחת את השניה, והן לא באמת זקוקות לאף אחד אחר, מונעת מהן להפתח לעולם ולחוות חוויות חדשות שירגשו אותן ויקדמו אותן. כי אני מאמינה שלפעמים רק אם נצא מאיזור הנוחות שלנו אנחנו יכולים להפתח לחוויות מדהימות, כמו מה שאני חוויתי באל על למשל. לקחתי אותן לחוג בלט כי אני מאמינה שזה יכול לתרום להן המון, גופנית ומנטלית, אבל העובדה שהן ביחד פשוט מונעת מהן להנות ממה שיש לחוג להציע.

אז מה עושים?

בלב כבד החלטתי להפריד אותן ולקחת רק ירדן לחוג, ואני אומרת בלב כבד כיון שאין חוג אחר שאני יכולה לקחת אליו את ארבל. זה אומר שכרגע רק ירדן תהנה מללכת לחוג לבד וזה מעלה אצלי סט שלם של רגשות אשמה ומחשבות על קיפוח. בנוסף אני באמת מבינה שאין לי ברירה אלא להתחיל לקחת אותן לפליי דייט בנפרד למרות שזה ממש מבאס אותי לחשוב על זה, להשאיר את ינאי ואחת מהבנות בבית וללכת לפליי דייט רק עם השניה. מעולם לא עשיתי את זה אבל יכול להיות שזה מה שיעזור להן לרכוש חברים חדשים.

האם זה הדבר הנכון לעשות?

אין לי תשובות, רק מחשבות ותהיות. אני בתור נערה תמיד התבאסתי שאין לי יותר חברים וחיי חברה. והן? הן בתחילת חייהן, כל החיים לפניהן ואני שואפת ליצור עבורן את התנאים הטובים ביותר כדי שיוכלו להפוך לנשים עצמאיות, חברותיות ומלאות ביטחון עצמי. אני תוהה האם העובדה שהן תאומות מהווה יתרון או מכשול בדרך לשם? האם העובדה שיש להן תמיד זו את זו מונעת מהן לצאת מאיזור הנוחות שלהן ולחוות חוויות חדשות שילמדו ויקדמו אותן בעולם?

אשמח לשמוע מה אתם חושבים, ומה קורה אצלכם בבית. האם בתחום החברתי להיות תאום זה מכשול או יתרון?

שלכם
קרן

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום