אמבטיה משותפת לתאומות פלוס ילד – הרגעים ששווים את הכל – האמבטיה המשפחתית שלנו

כתבתי פה לא מזמן שתפעול ילדים זה רוב הזמן לא תענוג גדול. אבל בכל יום כמעט אנחנו זוכים לכמה רגעים של חסד. האהבה אליהם היא גדולה וממלאת אבל יש רגעים שבהם אני מסתכלת עלינו מהצד ומתמוגגת והרגעים הללו מטעינים לי את הבטריה של החשק והכוח אלה תמיד רגעים בהם חמישתנו יחד, מאוחדים. זה קורה ברגעי שיא כמו טיולים משפחתיים או אירועים אבל זה קורה גם בכל יום, בשעה 18.30. כמו שכבר כתבתי בין שש לשבע זו שעה שאני כנראה לא זמינה. בשש יושבים לאכול, עם כל הטרור המלווה לסיטואציה ובשש וחצי נכנסים לאמבטיה. שלושתם, התאומות והילד הקטן, יחד בתוך אמבטיה מלאה וחמימה, כל יום, חצי שעה. אסף ואני יושבים מחוץ לאמבטיה, מנסים להתחמק מההשפרצות, הקטנות עומדות מאושרות משחקות ומספרות סיפורים וקטני יושב ומסתכל עליהן בהערצה.
בהדרכת הורים שלקחנו דיברו הרבה על נפרדות ואחת ההצעות שקיבלנו היתה לקלח אותן בנפרד וכך יש לכל אחת זמן איכות בנפרד עם ההורה המקלח. זו הצעה לא רעה ומודה ששקלתי אותה לרגע, אבל ככל שחשבתי על זה לא היה נראה לי הגיוני לוותר על זמן האיכות המשפחתי הכי משובח שיש לנו בכל היום.
זו חצי שעה אינטנסיבית אמנם – לסבן ולחפוף את שלושתם ואחר כך גם לחתל ולהלביש אבל הילדות, מהיום שנולדו, מאוהבות באמבטיה (כבר בפגייה הן היו נרדמות מבסוטיות בתוך הגיגית קוסקוס שהיינו רוחצים אותן בה), הן מאושרות, ינאי מאושר אנחנו שמים ברקע את הפסקול המשפחתי שלנו “ענן על מקל”, שרים ומשפריצים ומספרים סיפורים וזה אנחנו, רק חמישתנו. אני לא יכולה לברוח לטלפון או לטלויזיה או למחשב (אליהם אני פוזלת במהלך כל אחר הצהרים) אלא רק להיות איתן. ואסף לצידי. וזה שלנו.
בקיץ הקרוב אנחנו נוסעים לשליחות. נעזוב את המשפחה, החברים, העבודה, ונצא למקום רחוק וחדש. יש המון חששות שמתלווים למהלך הזה אבל האמבטיות המשפחתיות הללו מחזקות אצלי את התחושה שיהיה בסדר. כי גם אם נהיה בודדים בארץ זרה, רחוקים מהכל, עדיין יהיה לנו טוב. כי בכל ערב תהיה לנו את האמבטיה שלנו.

מוזמנים לקרוא עוד על החוויות משותפות שכל הורה לתאומים יוכל לזדהות איתן –

בבלוג שלנו להיות הורים לתאומים – 

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום

אנחנו יודעים שיש לך
כוחות על! מחסור רציני 
בשעות שינה!