יום טיול מושלם ופשוט ליום חופשה עם הילדים

כפי שכבר כתבתי לכם בעבר, הסוד ללצלוח חופשות עם הילדים בשלום (פסח/אוגוסט) הוא תכנון מראש. נסו לתכנן לוז לחופשה בו אתם יודעים מה עושים כל יום ולא קמים בבוקר ומעלים פוסט נואש בפייסבוק “מה עושים היום עם הילדים?!?”. בדיוק בשביל זה העליתי לכם לוחות תכנון לחופשה, יושבים מראש, מתאמים עם חברים/משפחה (הרבה יותר כיף להעביר יחד חצי יום, גם אם זה בבית שלנו או שלהם) ואצלי, בגלל שעוד ישנים צהרים, חילקתי כל יום לבוקר ואחה”צ, והשתדלתי שתהיה יציאה מהבית פעם ביום. אחרת אני אשתגע.

בחופשת פסח האחרונה הבטחתי לילדים שנעשה טיול ברכבת, ,וקבעתי עם חברה כי חששתי לעלות לבד לרכבת עם שלושתם. אממה, היא הבריזה. מה עושים?

לא רציתי לוותר על הטיול ברכבת אבל לנסוע עם שלושתם לבד לטיול בלי אופציה לעלות חזרה לאוטו שלנו ולנסוע הביתה אם נהיה בלתי נסבל, היה נראה לי כמו התאבדות. אבל אני, אוהבת סיכונים שכמוני, החלטתי ללכת על זה בכל זאת. השכמה בשש, שעתיים וחצי התארגנות בסך הכל, ארבע טיפות רסקיו על הלשון (שלי! עוד לא הגעתי לרמה של לסמם אותם!) ובשמונה וחצי הייתי עם שלושתם על האוטו בדרך לתחנת רכבת הרצליה. בדרך צילמתי סלפי אחרון שיוכלו לפרסם בעיתון למקרה שמישהו מאיתנו לא ישרוד, שלחתי בווטסאפ המשפחתי עם הכיתוב “היו שלום, אני חייתי בינכם, כמו פרח בר” ויאללה חיים רק פעם אחת.

ארבע שעות לאחר מכן היינו חזרה בבית. הילדים נכנסו לישון צהרים ואני התיישבתי על הספה בהתרגשות.  היה מושלם. פשוט מושלם. ברמה ששקלתי לעשות להם תוך כדי שינה בדיקת ד.נ.א לוודא שאלה באמת הילדים שלי. שרדתי חצי יום טיול לבד לגמרי עם שלושתם, כולל נסיעה ברכבת, חציית כבישים סואנים, טיול בגני יהושע, ונסיעה חזרה כשהם כבר עייפים, בלי אפילו טנטרום אחד, לא הרמתי את הקול בכלל, אף ילד לא בכה/קיטר/ילל/נדנד/הוציא אותי מדעתי… הם פשוט כל כך נהנו שהם שכחו להיות קרציות. ואני כל כך נהניתי והייתי כל כך גאה בעצמי שמבחינתי שישברו את הבית אחר הצהרים כשיקומו, לא מזיז לי.

לפני שאפרט בדיוק מה עשינו כדי שתוכלו ליישם גם אני רוצה לדייק ולספר שהיום הזה הגיע בדיוק בזמן. שיום לפני כן התייפחתי בייאוש. אני לא גיבורה גדולה ורחוקה מלהיות אם השנה. יש לי בעל שותף מלא ומשפחה שעוזרת כל הזמן עם הילדים. אבל יצא שבגלל שינוי בעבודה של אסף אני כבר כמה שבועות לבד כל יום עם הילדים. ולמרות הסבתות והעזרה יצא שאני תחת הרבה עומס. יש נשים שהן ככה כל החיים, כל יום לבד עם הילדים, ויש יחידניות, מעריצה אתכן בחיי. אני לא כזו. אוהבת את הזמן שלי לבד, מאבדת סבלנות הרבה יותר מהר ממה שהייתי רוצה, ומרימה את הקול יותר פעמים ממה שאני מוכנה להודות. וזה היה לי טו מאצ’. תוסיפו לזה כמה ימי חופשה עם הילדים לבד בבית ותגיעו לחבית נפץ שעומדת להתפוצץ. ואחרי שהסברתי את כל זה קל יותר להבין את התעופה העצמית שלי על הארבע שעות המושלמות שהיו לי איתם היום.

אז מה עשינו? כשמדובר בשלושה פעוטות בגילאי שנה ושלוש צריך לחשוב בקטן. אין צורך באטרקציות ושמיניות באויר. נסענו ברכבת מהרצליה לאוניברסיטה בתל אביב. ינאי ישב בעגלה והבנות איתי, אנשים טובים עזרו לי להעלות ולהוריד את החבורה לקרון רכבת בלי שבכלל הייתי צריכה לבקש. הילדים היו בעננים. זה 7 דק נסיעה, הם כמובן לא רצו לרדת, הייתי צריכה להשבע לבנות שיש לנו גם נסיעה חזרה ברכבת. היו חסרות לנו שבע דק נסיעה נוספות למיצוי אבל לא לא נורא. ירדנו באוניברסיטה ויצאנו לכיוון מרכז הירידים כשהבנות מחזיקות בשני צידי העגלה של ינאי ולא עוזבות. חצינו את רוקח והלכנו עד לאגם של גני יהושע. לנו לא היה צורך אבל יש שם מלאא מה לעשות בדרך. יש פינת יצירה, רכיבה על חמורים, מתקנים לקטנים וגדולים, קיוסק עם אוכל ושתייה, הג’ונגה ג’ונגה והצפארי למי שבעניין, הכדור פורח של גני יהושע, שיט בסירות… יש שם מספיק מה לעשות לשלושה ימים. ואנחנו? אנחנו רק רצינו לרדוף אחרי ברווזים. אז הלכנו לאגם, רדפנו אחרי כל הברווזים, ישבנו לאכול ארטיק, וחזרנו חזרה. בקצב הליכה של הפעוטות שלי כל הסיפור כולל הנסיעה ברכבת לקח שלוש שעות. בעשר דקות נסיעה הביתה מהרצליה לרעננה כולם נרדמו באוטו כשחיוך של אושר מרוח להם על הפנים. אה ואגב כל הסיפור עלה לנו 17 שח. 8.5 שקלים לכיוון כרטיס נסיעה בשבילי, ילדים לא משלמים עד גיל 5. אה, בעצם עוד 40 שקל על שלושה ארטיקים בגני יהושוע, ככה זהכשאתה לקוח שבוי. בהליכה חזרה לרכבת בתל אביב התבוננתי עליהן מתחבקות והודיתי בלב על הזכות שניתנה לי היום, לבלות כזה יום מלא באהבה ורגעים קסומים עם הילדים שלי. מי כמוני יודעת שזה נדיר אז כשזה קורה, זה פשוט בלתי נשכח.

המשך חופשה מדהימה לכולכם

קרן

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום