טיול מרענן לחופשת החג, שמתאים גם לעגלות תאומים!

תקופת החגים בעיצומה וזה זמן טוב לבלות עם המשפחה. לא יודעת מה אתכם, אצלנו לא נשארים בבית בחופש. כלומר אלא אם אני מעוניינת לעשות עיצוב מחדש של הבית ואז זה רעיון מצוין כי הילדים פשוט שוברים את הבית. ואחד את השני. ואותנו. לאו דווקא בסדר הזה.

אז כשיש חופש מעבר לפינה אני מיד מתחילה לתכנן לאן הולכים לטייל. חו”ל עם הכנופייה לא בא בחשבון (בא לי להנות) אז אנחנו מסתפקים בטיולים של לילה אחד בארץ (שאחריהם צריך לנוח יומיים) או אפילו עושים טיול של יום אחד, קרוב או רחוק. ביננו, המדינה שלנו כל כך קטנה (ומושלמת) שאפשר ביום אחד לחצות חצי מדינה כדי לראות מפל, עצירה בהלוך לארוחת בוקר ועצירה בחזור לארוחת צהרים, הילדים ישנים בדרך וחוזרים הביתה מותשים אך מרוצים ועם מלא זכרונות משפחתיים שנוכל להתרפק עליהם שנים קדימה.
הבעיה היא שמבחר המסלולים המתאימים לילדים קטנים ולמשפחות שהן יותר מיטיבי לסת מאשר מיטיבי לכת – מוגבל. אז הנה לכם מסלול נפלא שאפשר לעשות גם עם ילדים גדולים אבל גם עם עגלות ואפילו עם עגלת תאומים!! הוא פשוט קליל מוצל וכולל רחצה מרעננת במי נחל דן הקרירים.
קבלו את נסיכת שמורות הטבע של ישראל – תל דן.
שמורת תל דן נמצאת בגליל העליון, מש בקצה הצפוני של המדינה המופלאה שלנו. אנחנו עשינו אותו בטיול עם לילה, ישנו בקמפינג מסודר כזה באוהלים בנויים עם מזגן שירותים ומקלחת כך שהמחיר היה סביר והתנאים טובים, אבל אלא אם אתם גרים בדרום הרחוק אפשר בהחלט לעשות את זה בטיול של יום אחד בחול המועד, מהבוקר עד הלילה, ולא רק עם קטנטנים אלא גם הגדולים יהנו. יש בשמורה מספר אופציות למסלולים – מסלול הלוך חזור על גבי דק שמותאם לעגלות, נכים או סתם עצלנים, ומסלולים ארוכים יותר בדרגות קושי שונות למשפחות עם ילדים צעירים. באמצע המסלול מגיעים לבריכה הקרה של נחל דן, עוברים לבגדי ים (אנחנו לבשנו מראש) או רק מורידים נעלים ומשכשכים רגליים.
מה שאני אוהבת בשמורה הזאת זה שחוץ לעובדה שהמסלול מתאים לכל המשפחה, היא גם מאד נגישה, מאד משולטת, והכי חשוב – יש ארטיקים בסוף! חשוב לציין שמדובר בגן לאומי של רשות הטבע והגנים ששומרת על השמורה כל כך יפה נקייה ומסודרת, ולכן הכניסה היא בתשלום, ששווה כל שקל. מצרפת לכם קישור לאתר של השמורה ותמונות מהטיול שעשינו שם.

קישור לאתר של שמורת תל דן עם הוראות הגעה וכל הפרטים

מומלץ בחום, אל תשכחו להעלות תמונות מהטיול לעמוד שלנו 🙂
 
תהנו!

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום

אנחנו יודעים שיש לך
כוחות על! מחסור רציני 
בשעות שינה!