“לפני לידת התאומים פחדתי שאצטרך לוותר על מה שאני הכי אוהבת לעשות”. אמא לתאומים מראה איך משלבים הורות וקריירה

תאומים ומשפחתם

מי אנחנו?

התאומים בני שנתיים

התאומים: אידו וזואי.   , בני שנתיים ו8 חודשים
ההורים אודי ודפנה, גרים בנתניה

איך הגבתם כשגיליתם שיש לכם תאומים?

נכנסתי להריון בעזרת טיפולים, וכשאמרו לנו בבדיקות הראשונות שיש תאומים היינו מאושרים עד הגג! ההתלהבות ירדה בבדיקה הבאה, כשגילינו שמדובר בשלישייה, כי אף על פי שאותנו זה ממש שימח, הרופאים המליצו על דילול מסיבות שונות בינהן הגיל שלי, הריון ראשון מטיפולים ועוד. בלב כבד ומתוך פחד לאבד את כל ההריון עשינו דילול. בדיעבד כשאנחנו מסתכלים על ההריון הקשה שהיה לי (הייתי במיטה משבוע 9) בשילוב השבוע לידה המוקדם (שבוע 32) כנראה שהרין שלישייה לא היה נגמר טוב.

התאומיקס לבית בן נון

המתנה הכי גדולה בלהיות הורים לתאומים?

 המתנה הכי גדולה בלהיות הורה לתאומים זה קודם כל הזכות לחוות את הקשר המיוחד שיש ביניהם. אבל עוד משהו הוא שאני מוצאת את עצמי פחות לחוצה מאמהות אחרות בכל הקשור להתפתחות. למשל, אחד מהתאומים עושה צעד התפתחותי מסוים, לרוב השני יעשה משהו שונה ממנו או בזמן שונה ממנו ואני יודעת שזה בסדר –  השונות הזו והקצב השונה, לעומת אמהות לילד אחד שכל דבר שהילד עושה שואלות את עצמן אם זה בסדר ונורמלי.

 

הקושי הכי גדול בלהיות הורים לתאומים?

הקושי הכי גדול בעיניי זה לשמור על משטר ולוז הדוק כדי שהשפיות בבית תישאר. מגיל 3 חודשים יש להם לוז קבוע בערב של שש וחצי מקלחת ושבע במיטות. בהתחלה זה מאוד קשה אבל היום זה מציל אותנו.
דפנה מאכילה את התאומים

משהו שאת ממליצה לכל הורה לתאומים לרכוש:

הדבר שקנינו ושמר לנו על השפיות זה ללא ספק הגדר פלסטיק בבית שמתחמת את שטח המשחקים. הם היו יכולים לשחק במשחקייה שלהם במשך שעות וזה נתן לנו זמן לעשות דברים בבית.

 

טיפ מנצח להורים לתאומים

הטיפ שלי זה מה שאני אומרת כששואלים אותי איך אני מצליחה לעשות את כל מה שאני עושה בקריירה שלי בנוסף לגידול התאומים:
הגישה שלי בגידול ילדים זה כמו ההסבר על מסכות החמצן במטוס….
קודם ההורה שם על עצמו ורק אז על הילד.
ככה זה גם בחיים מבחינתי, אם לאמא נגמר החמצן (סבלנות, עייפות, תסכול וכו…) אז זה ישפיע מיד על הילד והוא יסבול. אבל אם האמא תשים את עצמה קודם ותהיה מאושרת ורגועה אז הילד יגדל גם מאושר ורגוע.
לפני שנולדו לי התאומים עסקתי פול טיים בצילום בעלי חיים בטבע מסביב לעולם וידעתי שאחרי שאלד אחזור לעשות את זה. כשגיליתי שיש לנו תאומים הבנתי שזה כנראה יקח לי קצת יותר זמן ממה שתכננתי… אבל עדיין לא ויתרתי. כדי להמשיך לעסוק במה שאני אוהבת בשילוב עם האמהות, התמקצעתי בצילום ילדים וניובורן ואני מצלמת בטבע באזור מגוריי (לצילומי הילדים המשגעים של דפנה לחצו כאן ).

כיום כשהם כמעט בני 3, עם שיתוף הפעולה של בעלי והעזרה של ההורים שלי, אני חוזרת לפעילות של צילום בטבע.
אני מעבירה הרצאות על המסעות שלי בעקבות בעלי חיים מיוחדים וסוף סוף מגשימה חלום ויוצאת להדריך צלמים במסעות מסביב לעולם.
דפנה והתאומים
לפני הלידה פחדתי שאצטרך לוותר על החיים שלי ועל מה שאני הכי אוהבת לעשות. כיום אני יודעת שבזכות הילדים אני יודעת הרבה יותר בבירור מה אני רוצה ושלמרות שזה יותר מסובך להגיע למטרה, אני הרבה יותר נחושה וממוקדת.

בואו לפינת הכירו את הקהילה שלנו, כדי לקרוא על עוד הורים מעוררי השראה!!  לחצו כאן

רוצים לפגוש עוד הורים לתאומים? מוזמנים לעמוד ההדרכות שלנו, למצוא את הסדנה הקרובה למקום מגוריכם –
לעמוד ההדרכות להורים לתאומים לחצו כאן

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום