צריך לדבר על הקושי הבלתי אפשרי הזה בלהיות אמא לתאומים – הכירו את רינת בלינקו

את רינת הכרתי דרך הפייסבוק כשהבנות שלי היו קטנטנות וניסיתי לגרום להן לישון. הגעתי לקבוצת הפייסבוק “מתעוררים להורות מאושרת”, קבוצת ייעוץ חינמית בפייסבוק עם שלל מומחיות בינהן רינת, כיועצת שינה. התחברתי מאד לעצות שלה ולגישה שלה, והתחלתי לעקוב אחריה בפייסבוק, כשקצת אחרי שילדתי את הילד השלישי שלי גיליתי שהיא בהריון רביעי – והפעם עם תאומים. אני מאד מתחברת לגישה האמיתית והכנה של רינת להורות ולחיים בכלל, אני נהנית לעקוב אחרי מה שהיא כותבת ומפרסמת, ואני יודעת שגם עבורכם, היא יכולה להיות השראה בדיוק כמו שהיא בשבילי.

הכירו את משפחת בלינקו

שמות התאומים: אורי (בשורוק) ואמיליה

גיל: שנה וחודשיים

שמות ההורים: רינת וגבי בלינקו

מגורים: הרצליה

איך הגבתם כשגיליתם שיש לכם שניים?

חווית הריון התאומים שלי היייתה רעה. זה בא לנו בהפתעה, אמנם רצינו עוד הריון אבל לא רצינו שניים, העול הכלכלי, העובדה שפתאום הופכים למשפחה עם חמישה ילדים וכלב… לא התאים. במשך חמישה או שישה חודשים הייתי בדיכאון. היה לי רע, לא חייכתי ובטח לא הגבתי בשמחה כשמסביב אמרו לי “יא, חלום שלי זה תאומים” . בעלי בכלל היה בהלם, היה שם כעס ותסכול , ההפך מחוויות ההריון היחיד שהיו לנו והרגשתי המון אשמה.

רק בחודש שמיני , שכבר הבנתי שאני צריכה חלצאת מזה ולהתאפס על עצמי, התחלתי לחשוב על לידה , היערכות משפחתית ועזרה. התחלתי לברר על לידה טבעית, היה לי ברור שאני יולדת גם אותם ללא אפידורל, ומניקה הנקה מלאה . לראות מי יוכל לעזור ומתי ושיניתי פאזה. איפשרתי לעצמי להתאבל על מה שהיה ולחוות את קשת הרגשות הלא נעימה שחוויתי ולעבור למבט קדימה.
התאומיקס הגיעו בשבוע 40+2 בלידה מהירה של שעה וחצי ללא אפידורל , ראש ועכוז במשקלים של 3.500 +3020. אחותי הייתי איתי בלילות  והקטנים היו איתנו לאורך כל השאפוז, לא נפרדנו לרגע.
 

המתנה הכי גדולה שקיבלתם בכך שזכיתם להיות הורים לתאומים?

המתנה הכי גדולה הייתה בזה שגילינו כמה טובים, החברים שיש לנו. קיבלנו המון תמיכה מסביב.

הדבר הכי קשה בלהיות הורים לתאומים?

אין ספק שהורות לחמישה (כשהגדולה ביותר בת 9) היא דבר מעניין וקשה מאוד. הצורך לתמרן בין שיעורי הבית והטקסים של הגדולים לבין הצרכים וחוסר השינה של הקטנים. ישנו יחד בלינה משותפת כמה חודשים ועשינו בדיוק מה שעשינו עם כל ילד אחר. אני חושבת שהיום, אני מרגישה שאני יכולה לנהל את המדינה. גם משרה מלאה, גם  ייעוץ התנדבותי בפייסבוק בקבוצת ההורות שלי, גם חמישה ילדים ובן זוג. זה מתיש נורא אבל אני חושבת שעכשיו אחרי שנה, כשהקושי הגדול מאחורי, אני זוכה למעט מנת אושר.

מה הדבר שקניתם לתאומים/לעצמכם והוא חובה לכל הורה לתאומים:

כרית הנקה גדולה של מילגה. הצילה אותי!! ישנתי עליה בלילות כשהילדים עלי וככה היינו ישנים כל לילה במשך חודשים

טיפ מנצח להורים לתאומים:

הטיפ שלי להורים הטריים יתחלק לשנים. הראשון יהיה לשני בני הזוג והוא כנה – תנו לעצמכם לחוות את הקושי/אכזבה/כעס. כל מה שאני ראיתי באינטרנט היה לבבות , חיוכים וחדי קרן. אף אחד לא דיברה על הקושי הבלתי אפשרי הזה , על העומס, על הכעס והתסכול, על החוויה הנוראית זאת של לבחור בין שניים או שאצל כולם הכל היה מושלם, או שכרגיל, לא מספרים את כל האמת וחבל.  רק אתם יודעים מה הכי נוח לכם ומה עדיף לאופן החיים שלכם. כן האכלת חלום, לא האכלת חלום, מנשא, לימוד הירדמות עצמאית מוקדם מהרגיל, שילוב בקבוקים, מה שעובד לכם ומה שצריך כדי לעבור את התקופה הקשה והלחוצה יותר. 

הטיפ השני הוא לאישה- לכי להיבדק אצל פיזיותרפיסטית של רצפת אגן. את תודי לי אח”כ.

 

רוצים לקבל עוד עצות והשראה ממשפחות עם תאומים או שלישייה? לחצו כאן לפינת הכירו את הקהילה 
    

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום

אנחנו יודעים שיש לך
כוחות על! מחסור רציני 
בשעות שינה!