קהילת מזל תאומים – הכירו את משפחת רז

   הכירו את קהילת מזל תאומים

אני גאה להתחיל פינה חדשה בבלוג! בכל יום שלישי נארח פה משפחה מקהילת מזל תאומים – (משפחות עם תאומים או שלישיות) לשאלון הכרות קצר. את המשפחה הראשונה שמתארחת בפינה, משפחת רז, הכרתי בקורס הדרכת הורים לתאומים והתרשמתי מהם מאד – אז…

הכירו את משפחת רז!

ההורים:
ריקי ויובל רז

שמות התאומים:
יהונתן חיים ואלון דב
(חיים ע״ש אבא של ריקי – בעדה שלה קוראים על שם הסב החי. דב ע״ש אבא שלי ז״ל – בעדה שלי על שם זה שכבר לא)

מגורים:
רמת-גן

איך הגבנו כשגילינו שיש לנו תאומים:
בפגישה הראשונה עם הרופא הוא עשה לנו אולטרא-סאונד והשאלה הראשונה שלו הייתה ״ההריון ספונטאני?״ לא הבנו למה הוא שאל את זה עד שאני ראיתי שתי נקודות והתפוצצתי מצחוק כי הייתה לי תחושה מוקדמת שמדובר בתאומים. לריקי לקח זמן להבין שאלה תאומים ונכנסה להלם. היא עדיין עובדת על לקלוט את זה ועברו מאז כמעט 3 שנים…

המתנה הכי גדולה בלהיות הורים לתאומים:
השותפות הגדולה. מהרגע הראשון הבנו שמדובר במאמץ משותף. שנינו ״סחבנו״ אחד את השנייה גם במהלך ההריון וגם אחריו. אנחנו משתפים אחד את השנייה בהכל ואין דיכוטומיה בקשר שלנו. שנינו עושים הכל, מארוחות דרך טיפול יומיומי, מקלחות, הרדמות, קימה בלילות, סידורים ומחלות של הילדים. השותפות הזו קמה מתוך כורח אבל לא רק – היא מחזקת את הקשר שלנו בכל יום שעובר וזו אחת המתנות הכי גדולות שיכולנו לקבל כזוג.
בנוסף, התחלנו את המשפחה שלנו בגיל יחסית מאוחר. בשביל יובל זה סיבוב שני ובשביל ריקי… טוב ריקי פשוט נהנתה מהחיים עד שהכרנו. בלי קשר לכך שבעצם בבת-אחת נהיינו תא משפחתי מפותח זה בעצם נתן לנו את האפשרות להביא עוד ילד אם נבחר בכך. אם היינו מביאים ילד אחד כל פעם רוב הסיכויים מצביעים על כך שהיינו נשארים עם שניים. (בנקודה הזו אנחנו עדיין עם התאומים בלבד, אבל האופציה קיימת וזה חשוב מאוד).

הדבר הכי קשה:
עם כל השותפות – כאן אנחנו לא תמימי-דעים 🙂
יובל: החסך התמידי באנרגיה וחיוניות. בין המחסור בשינה והאבדן המוחלט של היכולת לשחק משחקי מחשב אני מרגיש כאילו חזרתי לאפרוריות וחוסר האנרגיה של הימים בהם הייתי מעשן. זה מפריע כל הזמן ולא מניח וזה הקושי הגדול ביותר שאני חווה.
ריקי: בשל העובדה שמרבית הטיפול בתאומים הוא מאוד רובוטי ובסוג של פס-ייצור נוצר מצב שבו אני תמיד עם שני הילדים ובעצם איבדתי את תקופת החסד שאני שומעת עליה מכל האימהות האחרות. אותה תקופה של חיבור רגשי וטואטלי עם הילד שלי. קשה לי מאוד לחשוב שלא אחווה את החיבור הראשוני הזה עם הבנים.

ההמלצה שלנו למוצר חובה לקנייה לכל הורה לתאומים:
שתי עריסות/מיטות קמפינג מתקפלות.
הן תמיד בבגאז׳ של הרכב ומוכנות ומזומנות להפתח בבתי הסבא-סבתא ברמת-גן או בקיבוץ. היכולת פשוט לעזוב את הבית בסופ״ש ולמצוא מקלט אצל ההורים היא מופלאה ושווה כל אגורה 🙂

טיפ מנצח להורים לתאומים:
ריקי: לצאת ולהתרענן. לנקות את הראש. לפחות פעם בשבועיים – עדיפות לפעם בשבוע. לקחת בייביסיטר או לבקש עזרה מההורים/אחים או כל דבר בסגנון ולקחת את הזמן הזוגי הזה בשתי ידיים. השפיות שלכם חשובה והקשר הזוגי הכרחי בשביל לשרוד את העומס.
יובל: כנות מלאה בתקשורת האישית והזוגית. גידול תאומים הוא עניין שוחק לעתים קרובות ומחרפן טוטאלית לעתים תכופות. היכולת לתקשר לבן או בת הזוג את המצב שבו אתה נמצא, מה היית רוצה שיקרה ולהבין את אותו הדבר מבן או בת הזוג היא קריטית לשימור הזוגיות והשפיות ותורמת בצורה עצומה להפקת המקסימום מרגעי הקסם עם הילדים.

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום