רק אל תשכחי לחגוג אותך

היה לי אתמול יום הולדת.. ולראשונה מזה כמה שנים חגגתי אותי.
בניגוד לשלושת ימי ההולדת האחרונים שלי, מאז שהילדים נולדו, משהו השנה היה שונה. פתאום הרגשתי שזה שאני אמא – לא נמצא במרכז היום הזה. שהאיחולים הברכות שקיבלתי היו בעיקר סביב האישה, החברה, הבת והאחות שאני.. ולאו דווקא האמא. וזה היה לי נעים. וזה שיקף לי כיצד נראתה השנה האחרונה בחיי.

אם בשלוש שנים האחרונות רוב מהותי היתה סביב הילדים בשנה האחרונה הרשתי לעצמי לפרוח מעבר. השקעתי בי, בחלומות שלי, בשאיפות שלי, בדרך שאני רוצה לעשות, בקשרים החברתיים שאני רוצה ליצור. ובואו נהיה כנים – זה הרבה פעמים בא על חשבון המשפחה. זה גרם לי להיות המון בטלפון ובמחשב, גם אחהצ כשאני עם הילדים, זה גזל ממני אנרגיות רבות שיכולות היו להיות מופנות אליהם, זה גרם לויכוחים ביני לבין בעלי על למה אני כל הזמן בטלפון או למה ברגע שהילדים הולכים לישון אני שוקעת במחשב ואין עם מי לדבר. זה לא היה ככה כל יום אבל היו לא מעט ימים כאלה, במיוחד לפני פרוייקטים גדולים. היו לא מעט לילות שהלכתי לישון מיוסרת, על הבחירה שעשיתי ועל המחיר שהמשפחה שלי משלמת בגללה.

אבל אתמול, ביום שהוא כולו שלי, הופיעה מולי התוצאה. מאות האנשים שנגעתי בהם דאגו לנגוע בי בחזרה ביום הזה. הם היו רבים מכפי שיכולתי לשער וריגשו אותי הרבה מעבר למצופה. וגם את חגיגת יום ההולדת עצמה – בחרתי שלא לעשות עם הילדים. רציתי לחגוג אותי. אירחתי ערב עם חברות טובות שנהניתי כל כך גם להכין אותו וגם להיות בו. ביום ההולדת שלי לא טיפס עליי אף ילד, הדבר היחיד שעלה אצלי זה האלכוהול שעלה לראש מהמוחיטו שהכנתי לכולן. ואף שיחה לא היתה על חיתולים או גנים של הילדים, דיברנו עלינו, על מי שאנחנו ומי שאנחנו רוצות להיות.

הילדים שרו לי אתמול יום הולדת לפני שהלכו לישון ובבוקר כשהם התעוררו (מלילה שלם של שינה, זו היתה המתנה שלהם עבורי) הם קיבלו אמא מאושרת ומסופקת. אני מסתכלת על השנה האחרונה ושמחה על השילוב שהצלחתי לעשות בה – בין הגשמת המטרות שלי לבין המשפחה, כן, גם כשזה בא לפעמים על חשבונם.

כי מגיע לי לחגוג גם אותי, ולא רק את האמא שאני.

יום הולדת שמח בנות. אל תשכחו לחגוג אתכן – ולא רק ביום אחד בשנה.


אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום

אנחנו יודעים שיש לך
כוחות על! מחסור רציני 
בשעות שינה!