שעת החסד של התאומות – השעה הכי יפה במשפחה

כל ערב מגיעה השעה הזו.
אני מחכה לה בסבלנות וכל ערב היא מגיעה. השעה 19.00. אתם בטח חושבים שזו השעה שהילדים שלי הולכים לישון, אז דווקא לא. הקטנות בנות שלוש תכף, הולכות לישון בשמונה. מבסוטון הקטן תכף בן שנה, הולך לישון בשבע. מרבע לארבע כשאני אוספת אותם אנחנו בטירוף, או שנשארים בבית או שהולכים לשעת סיפור, או חוג מוזיקה, או גימבורי… עד שמגיעה השעה שש. שש זו שעה קשה. נסו להתקשר אליי בשש. נראה מי יענה לכם. יושבים לאכול ארוחת ערב, הבנות בשולחן קטן שלהן וינאי בכסא שלו ואני לידו מאכילה אותו, מתמרנת בין שלושת התפלצות הקטנות שלי. ביס לינאי, ירדן לא להכניס ידיים לאוכל, ארבל לא להאכיל את שאולי, ינאי רוצה עוד? ירדן שבי מיד ותפסיקי לתת לשאולי קציצות, ארבל לא לקחת מהצלחת של אחותך, ינאי למה אתה בוכה? ירדן לא שמים אוכל על השיער! ארבל רדי מהכיסא! ינאי תפסיק להאכיל את שאולי! עכשיו אתם מבינים למה הכלב עלה 10 ק”ג בשלוש שנים?
אחרי האוכל שלושתם עם כל הטינופת לאמבטיה משותפת, מלבישים אותם בסרט נע, בקבוק לנאי-נאי ובשבע הוא הולך לישון.
ואז היא מתחילה. השעה הכי יפה ביום שלי.
הבית בשלב הזה נראה כאילו עברה בו סופת הוריקן דרגה 5. אני צריכה לסדר אותו כל עוד אני בשוונג כי אם אני אתיישב זה לא יקרה. ינאי כבר במיטה…אני מתחילה לסדר – לנקות את השולחן אוכל והכסא של ינאי, לשים כלים במדיח, להחזיר צעצועים למקום, לשים מכונה… והבנות? איך אני מצליחה לעשות את כל זה כשהבנות ערות?
בשעה שבע, בין המקלחת להשכבה בשעה שמונה, הבנות שלי הן הדבר הכי מושלם עלי אדמות. כאילו הלחץ והאנרגיות של כל היום ירדו מהן, הן יודעות שהדבר היחיד שיש לפניהן זה המיטה, וזו השעה שהן משחקות זו עם זו בשלווה ויצירתיות שמפעימה אותי כל ערב מחדש. היום הן לקחו את הבובה לרופא, אתמול עשו קבלת שבת, ושלשום עשו חוג מוזיקה. הם מדברות זו עם זו שיחות מדהימות, הן משחקות ברוגע בכל המשחקים שבמשך כל היום הן לא מסתכלות עליהם בכלל, הן מתחפשות, ושרות, והכי מדהים – הן לא זקוקות לי. לרגע במשך השעה הזו הן לא מתקרצצות עליי, מטפסות עליי, שואבות תשומת לב או מנדנדות. הן בשלהן ואני בשלי. ובשמונה הבית מבריק ומסודר, אנחנו קוראות סיפור, אומרות מילה טובה והן הולכות לישון. ואני יושבת לכתוב. שבע זו שעת החסד שלי. כתבו בתגובות – מהי שעת החסד שלכם?

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום