אמבטיה לתאומים בשנה הראשונה – שניהם יחד או כל אחד לחוד?

ניסיתם פעם לרחוץ תינוק בן יומו? לפעמים זה יכול להיות מפחיד, במיוחד שמדובר על הילד הראשון. אז איך עושים את זה עם שניים – תאומים? או שלושה? האם לקלח אותם יחד? אחד אחרי השני? יום כן יום לא?

נכון.. מדובר על פעילות שיכולה להרתיע ולהיות מאוד מורכבת, במיוחד שאתם לבד בבית.

עידן זילברמן – הבעלים של חנות ‘עגליס’ ובנותיו התאומות ירדן וגפן, מעניק לכם כמה טיפים שיהפכו את אתגר רחצת התאומים או השלישייה לחוויה מהנה:

 

הכינו הכל מראש!

מגבת, סבון או שמן, בגדי החלפה – חשוב שכל מה שצריך יהיה מאורגן, מסודר ובהישג יד.

אתם בבית לבד? וודאו שזמן הרחצה של אחד התאומים, השני נמצא לידכם, במקום מוגן ומאובטח. ובטווח הראייה והשמיעה שלכם. כך תוכלו להיות עם שניהם ולתת מענה גם אם אחד בוכה – ובזה אנחנו ההורים לתאומים מאוד מתורגלים.

 

 

 

תמיכה לתינוק עם השגחה צמודה שלכם

מכירים את הבטיה אמבטיה? זוהי כרית רחצה שמתאימה את עצמה לגופו של התינוק. תהיו חייבים להמשיך ולהשגיח ויחד עם זאת, תוכלו להפוך את המפגש עם המים לחוויה רגועה לשני הילדים ולכם, דבר שישפיע לטובה על ההתנהלות הכללית.

 

כשמדובר בתאומים – הכיף כפול גם באמבטיה

אחרי הכל, מדובר בזמן איכות נוסף שלכם ושל הילדים – שניהם יחד וכל אחד לחוד. משחקי מים, צעצועים לאמבטיה, שירים, משחקי קצף כשהם קצת יותר גדולים – ואל תשכחו לשים את הנייד בצד!

 

אם אפשר להוסיף עוד זוג ידיים

שנולדים תאומים או שליישה – אל תתביישו לבקש עזרה וזה כולל גם (ובמיוחד) את שעת הרחצה.  חמש דקות עם ילד אחד בזמן שהשני מטופל כראוי על ידי מבוגר אחראי, יעזרו לכולכם להיות רגועים יותר וליהנות מהרגעים הללו. אפשרות נוספת היא לקלח את שניהם יחד כאשר כל אחד אחראי על תאום, דבר אותו חשוב להגדיר מראש. חלוקת אחריות תאפשר לכם התנהלות טובה יותר ובפעם הבאה, תחליפו תפקידים, כך שכל תאום יהנה מכל אחד מההורים או הסבים.

 

אזור הדמדומים כהכנה לשינה

במידה והרחצה מתקיימת בשעת הערב, וכחלק בלתי נפרד מטקס השינה, נצלו את המומנטום כדי לאפשר מעבר נעים ונוח לשעת ההרדמה.

עמעמו את האורות בחדר, השמיעו מוזיקה רגועה ויצרו אווירה טובה שתוביל הישר לשינה.

אמבטיה כל יום? רק אם חייבים

נכון, רחצה מידי יום יכולה להיות דבר נהדר. קורה ובשגרה העמוסה, במיוחד בשנה הראשונה, לא מתאפשר לכם לשלב בלוח הזמנים העמוס גם רחצה. אחרי הכל, מדובר בתינוקות שלא שהו בארגז החול, או השתעשעו עם ילדים אחרים.

 

 

 

 

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום