ביטוח בריאות לחו”ל – לתאומים ולכל המשפחה

בין אם מדובר על חופשת סקי או שאתם מתכוננים לעונת הקיץ, ביטוח נסיעות לחו”ל הוא חלק בלתי נפרד מכל חופשה משפחתית בחו”ל.

 

הזמנו (שוב) את סוכן הביטוח שלנו ערן שחם (45), אב לארבעה (כולל תאומים שנולדו פגים). בעלים של סוכנות הביטוח סתיולי סוכנות לביטוח ובעל וותק שתחום של 16 שנה. מומחה בריאות. עם היסטוריה של צרוף מעל 50 פגים לביטוח בריאות בחמש שנים האחרונות, כדי שיסביר לנו מה זה אומר, אילו סוגי ביטוחים ישנם ועל מה עלינו להקפיד, שאנחנו קוראים את האותיות הקטנות.

 

ערן, ביטוח נסיעות לחול – מה זה אומר ומה זה כולל?

“ביטוח נסיעות לחו”ל הוא בעצם ביטוח בריאות, כבודה וצד ג’ שמגן עלינו באותם ימים בהם אנחנו נוכחים בחו”ל. כאשר אנחנו בארץ וישנה בעיה רפואית אנחנו פונים לרופא/ת המשפחה שלנו או לבית החולים במקרה חירום, אך אם חלילה קורה הדבר כאשר אנחנו שוהים בחו”ל? העלויות של ביקור רופא, חדר מיון או מקרים מורכבים יותר כמו אשפוז או ניתוח עלולים להגיע עד לאלפי דולרים ליום

 

אילו סוגי ביטוחים לחו”ל ישנם?

הרובד הבסיסי של פוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל הוא למעשה פוליסה אחידה בין חברות הביטוח, על פי דרישת המפקח על הביטוח. ההבדל בין פוליסה אחת לשנייה הוא בהתאמה האישית וקניית כל הרבדים הספציפיים, לנסיעה הספציפית. כגון הרחבה לספורט אתגרי, לסקי, ביטוח של ציוד יקר כגון מצלמה או לפטופ, כיסוי לאיתור וחילוץ. ישנן כמובן חברות ביטוח שונות שמתחרות על פלח השוק המשגשג של ביטוחי הנסיעות לחו”ל, והן נבדלות ביניהן בעיקר במחיר, בשירות ובניסיון התביעות שלהן.

 

האם כל אחד צריך לעשות ביטוח?

בוודאי. כל אזרח ישראלי שיוצא לחופשה/נסיעת עסקים בחו”ל חייב לבטח עצמו בביטוח, לימים בהם ישהה מחוץ לארצנו. אחרת, חלילה, הוא עלול להיגרר להוצאה כלכלית גבוהה מאוד.

מה חשוב שיהיה בביטוח?

שלושה דברים:

  1. שהפוליסה תהיה מותאמת ספציפית לאופי הנסיעה. אין דין נסיעה לשופינג בוורשה לדין נסיעה לבילוי של סקי חורף או טיול של אחרי צבא עם טרקים או נסיעה לחופשה משפחתית, הכוללת גם ספורט אתגרי
  2. הצהרה מדויקת על מצבו הרפואי של כל מבוטח, על פי השאלות שנשאלות על ידי חברת הביטוח במעמד רכישת הפוליסה
  3. סוכן מלווה מקצועי שיבדוק את התאמת הפוליסה לאופי הנסיעה, שיוודא שלא רכשתם כיסוים מיותרים או אם קיים חוסר בכיסויים קריטיים ושישמש עזר למקרה ביטוח, גם בזמינות וגם בניהול התביעה מול חברת הביטוח.

 

למה לשים לב באותיות הקטנות?

בעיקר במקרים רפואיים, חשוב לשים לב להגבלות כמו החרגות או תקרת כיסוי לבעיה רפואית קיימת. כמו כן, חשוב לשים לב לענייני היריון עד איזה שבוע בהיריון חברת הביטוח מוכנה לבטח וכמובן לא לעבור!

 

האם ישנם מקרים מיוחדים הדורשים התייחסות מיוחדת?

כל מצב רפואי חריג עליו נשאלתם, כולל מחלה, היריון, הריון בסיכון, הריון מרובה עוברים (הריון תאומים או שלישייה) וכדומה.

 

חשוב לרכוש את הביטוח אצל חברות עתירות ניסיון תביעות. בדקו כמה פעמים את הפוליסה, במידה ואתם רוצים לבטח את עצמכם בקופות החולים או בחרות האשראי, שמשמשות כ”צינור” להעברת הפרטים לחברת ביטוח .

צריכים לעשות ביטוח נסיעות ולא בטוחים איזה ביטוח מתאים לכם? מתלבטים מה מיותר לכם בפוליסה ועל מה אסור לוותר? מוזמנים להתייעץ עם ערן ללא התחייבות לעשות דרכו.

ובנוסף,מוזמנים להנות מ 10% הנחה על כל הפוליסות נסיעות לחו”ל של הראל, רק לחברי המועדון שלנו!

לחצו כאן כדי ליהנות מההטבה

הטבה בביטוח לרכב להורים לתאומים

 

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום