לקראת לידת תאומים? כך תוכלו להתכונן (יחסית)

 

 

סמכו על הרופא/ה שלכם

בצעו מחקר מקיף עד שתבחרו את הרופא/ה שילוו אתכם במהלך ההריון וגם אחריו. אחרי שהחלטתם, למדו לסמוך על מי שבחרתם, עם עין אחת פתוחה כל הזמן, לעיתים עם קבלת חוות דעת שנייה… וגם.. אל תתביישו לשאול.

 

 

 

ארגנו עזרה מבעוד מועד

סבא וסבתא, גדודים, חברים, מכרים או שמרטפית  – כל עוד אתם סומכים על האדם שמולכם, נסו להיעזר. יש כאלה שעבורם זה שנמצא ועבור אחרים מדובר על מותרות ולכן, חשבו מבעוד מועד על קרוב או בייבסיטר בתשלום, שתוכלו להכשיר אותם אחרי הלידה. העזרה יכולה להגיע בצורות רבות, החל מטיפול בילדים ועד לעזרה בעבודות הבית ובארוחות.

 

הצטיידו בחיתולים

בכל פעם שאתם מגלים מבצע כלשהו, רכשו חיתולים. אחרי הלידה תזדקקו לכמות של עשר עד עשרים חיתולים ביום! במקרה של תאומים. אם מדובר על שלישייה.. קצת יותר. וודאו שיש לכם חשבונית, במידה ובכל זאת רכשתם יותר מידי אריזות חיתולים ותרצו בהמשך להחליף מידה.

 

הכינו את האחים

במידה והתאומים מצטרפים למשפחה בה יש אחים גדולים, זה עלול להוביל לשינויים גדולים בחייהם. נסו להכין אותם ככל שאפשר, למרות שלא תמיד זה ימנע מהגדולים לנסות ולסלק את הקטנים באמצעים שונים.

 

 

נהלו את התקציב שלכם נכון

ישנם הורים השואלים איך אפשר להתנהל עם תקציב מוגבל עם שני תינוקות בו זמנית.

חשוב להתכונן מראש להוצאות הצפויות, לקצץ היכן שאפשר או לדאוג למקורות כספיים נוספים לפני הלידה. הכינו רשימה של כל ההוצאות הצפויות וההכנסות המתכוננות, החל מרכישה חיתולים ותמ”ל לתאומים לחישוב אובדן ההכנסה במהלך חופשת הלידה.

הימנעו מרכישה כפולה של כל מוצר. ישנם פריטים שישמשו אתכם בהמשך (כיסאות אוכל לדוגמא), במקרים אחרים פריט אחד מספיק (תיק החתלה) וישנם מקרים בהם רכישת כמות גדולה של מוצרים תעזור לכם לקנות יותר בזול (חבילת מוצצים).

 

בחרו את המלחמות שלכם

אתם ההורים ואלה הילדים שלכם ויחד עם זאת, נסו למנוע מריבות, שיכולות לקרות שאתם מאוד עייפים ואת הורמונלית.  כל עוד לא מדובר בבריאות או בטיחות.. גלו גמישות. אין זה אומר שתתפשרו על כל דבר אלא, שתגלו גם הבנה והכלה, כאשר דברים לא מסתדרים בדיוק כפי שרציתם.

 

יש לכם טיפים נוספים? היכנסו לקבוצה שלנו ‘הורים לתאומים ושלישיות-הבית שלכם’ והתחילו לשתף

 

בהצלחה!

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום

אנחנו יודעים שיש לך
כוחות על! מחסור רציני 
בשעות שינה!