כיצד להגיש עזרה להורים לתאומים או שלישייה

מכירים הורים לתאומים או שלישייה? האם זו אחותכם? בתכם? כלתכם? חברכם הטוב?
במידה וכן, הכתבה הזו בדיוק בשבילכם

כיצד לעזור להורים לתאומים או שלישייה בתחילת הדרך (וכל עזרה.. חשובה)

ראשית עליכם לדעת, כי הורים לתאומים או שלישייה, בין אם מדובר באנשים צנועים יותר או פחות, יעתרו לכל הצעת עזרה ואף יבקשו אותה לעיתים קרובות. מעוניינים להגיש עזרה? אל תשאלו.. תעשו!

הימנעו מאי נעימויות שיובילו לשיחה בה אתם מציעים עזרה והם (בהחלט  זקוקים לה), יסרבו בנימוס. אף אחד לא יסרב לערמה מקופלת של כביסה, כאשר הוא מתעורר לאחר עשר דקות שינה (לילה לבן), או ישלח אתכם חזרה לביתכם עם תבשיל חם וטעים.

איך אפשר לעזור? (אם שאלתם את עצמכם)

להלן רשימה מפורטת:

 אוכל – קדימה – אוכל – תבשיל ביתי, אוכל מוכן, משלוח ממסעדה אהובה, פיצה עם או ללא תוספות, מה שנוח לכם – טעים להם.
 אין ספק כי ההורים הנרגשים, ישמחו לשוחח איתכם, לספר ולשמוע. תבואו שוב.. בקרוב. כעת, הפצירו בהם ללכת לישון, בזמן שאתם ממלאים מטלת בית אחת או יותר: קיפול כביסה, שטיפה, משחק עם האחים הבוגרים ועוד. תהיו יצירתיים ותחבו, מה יקל על ההורה. תנו להם לישון. גם אם ירצו לשוחח איתכם, להשלים פערים, להתעדכן, אפשרו ואף הפצירו בהם לחטוף תנומה, בזמן שאתם שומרים על הילדים ומטפלים בענייני הבית.
 הפרוטה בכיסכם? הביאו מתנה נחמדה לילדים, לבוש מחמיא לאמא הטרייה, כרטיס מתנה מאחת חנויות הילדים הקרובה או חבילת חיתולים
 מלאו את המקרר, הציבו עובדה וערכו קניות. כך תמנעו מצב שישיבו לכם בשלילה.
 הזמינו את שירותיה של המנקה (שלכם או שלהם), ושלמו לה מראש. בית נקי ומצוחצח, גם אם יהפוך למבולגן תוך דקות ספורות, יתרום לאווירה כללית ולרוגע בבית.
 שלחו זר פרחים, מתנה צנועה או שוקולד, מלווה בברכה מרגשת ועם מספר הטלפון שלכם. אל תשכחו לרשום את הספרות 24-7, כך תבהירו להורים כי אתם שם, בשבילם, תמיד.
 הימנעו או סננו ביקורת, לפחות במהלך החודשים הראשונים. במידה ועומדים לכם על קצה הלשון רעיון נפלא או ביקורת בונה, ספרו עד עשר, נסחו שוב ושוב את המשפט כדי שישמע טוב והיו בטוחים שזה הזמן והמקום, להביע את דעתכם.
 הציעו ליווי לביקור אצל אחות טיפת חלב או אצל רופא הילדים, בעת היציאה לגינה או כל יציאה מהבית, במהלכה תוכלו לתרום בעצם נוכחותכם.
 אתם עומדים לבקר? שתו קפה, אכלו משהו לפני שאתם מגיעים, במטרה להימנע מהסתערות על המקרר, במיוחד אם אתם באים לביקור עם הילדים. זכרו כי אתם כרגע אתם בעמדת נותני השירות וככאלה, אין מקום לאירוח על פי הספר.
 עזרו להורים לשחרר – אפשרו לכל אחד מההורים או לשניהם יחד זמן איכות. גם אם הם מסרבים לעזוב את הבית לכמה רגעים, הפצירו בהם לצאת לטיול רגלי, לשתות כוס קפה (מחוץ לבית) או לעסוק בתחביב ישן.
 במידה ויש אחים נוספים, רכשו גם להם דבר מה. תנו להם יחס, ואף צאו איתם לבילוי. מרבית תשומת הלב מופנית לתינוקות הקטנים וכל צורה של התייחסות גם לאחים הבכורים, חשובה ומשמעותית.
 נסו לשמור על השגרה שיצרתם כמה שיותר, במיוחד כאשר מודבר בהתנהלות עם האחים הגדולים. במידה ונהגתם לאסוף אותם ביום מסוים מבית הפר או מהגן, נסו להמשיך ולקחת אותם באותו היום גם אם כאשר אתם מגיעים הביתה אתם מייד פונים לעזור להורים. גם עשר דקות של הליכה משותפת, שיחה קצרה וחיבוק אוהב, משמעותיים לנכדים הגדולים.

אתם מכירים היטב את האם, האב או את שניהם – את נקודות החוזק, החולשה, הרגישויות וקווי האופי. תשמחו ותתרגשו איתם, הציעו כתף שהם עייפים ומותשים, תנו להם יד (תרתי משמע) והיו שם בשבילכם.
הם עוברים מסע נפלא, וברגע שיש שותפים לדרך, קל ונעים יותר לצעוד .

יש לכם שאלות? היכנסו לדף המומחים שלנו

רוצים לקבל טיפים נוספים מהורים לתאומים? לחצו

רוצים לדעת איך הולכים לסופר עם תאומים? לחצו כאן

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום