האם להלביש תאומים בבגדים תואמים

חלק מתהליך הנפרדות של תאומים או שלישייה בא לידי ביטוי בצורה בה הם לבושים. מצד אחד ישנו צורך עז של ההורה, במיוחד שמדובר בגילאים הצעירים, להלביש את כל הילדים באותו אופן (באופן אובייקטיבי זה אכן מראה נחמד ). יחד עם זאת, לבוש זהה באופן קבוע יכול לחבל בתהליך בניית הזהות של כל אחד.

אז מה עושים? האם רכישת פריטי לבוש זהים והלבשת כל הילדים באופן דומה מיטיבה עמם ועוזרת לשיפור מערכת היחסים והיותם צוות מגובש? אולי עדיף להלביש כל אחד באופן שונה וכך לתמוך בהיותו של כל אחד אינדיבידואל. מתי וכיצד נאפשר להם לבחור בעצמם את פריטי הלבוש, והאם אנו צריכים לרכוש כל פעם כמות כפולה או יותר של כל פריט?

חיוך משתרע על פנינו ברגע שאנו רואים זוג תאומים או שלישייה לבושים בחליפות תואמות (גזרה וצבע), לראייה, כוכבי הוליווד הנתפסים לא פעם בעדשת המצלמה עם ילדיהם התאומים דואגים להכין את הילדים באמצעות לבוש זהה או דומה.

השאלה הנשאלת מתי החיוך הופך לגיחוך.

לימורי צדוק – מסגננת אופנה ויועצת תדמית, מציגה כיצד ניתן להלביש אחים בכלל ואחים תאומים או שלישייה בפרט בכל גיל.

כאשר מדובר בגילאי 0-3 יהיה נכון יותר להלביש את הילדים בבגדים תואמים: חליפות דומות, צבעים זהים, אביזרים וכו.  בגילאים הללו קיימת מידת סלחנות בעניין מכיוון שמדובר עדיין בתינוקות ופעוטות וגם כי זה הזמן לנצח על מלתחת הפעוטות שלכם מכף רגל ועד ראש . גם בתקופה המדוברת, חשוב לשלב בין לבוש זהה ללבוש אינדיבידואלי וזאת במטרה לתמוך בגיבוש הזהות של כל אחד.

 בגילאי שנתיים לערך, כאשר אצל רבים מתחילה תקופת היציאה לעצמאות והמילה “לא” הופכת לשגרתית, רצוי להתחיל לשתף את ילדכם בבחירת הבגד עם התייחסות קודם כל לצבעים.  מומלץ גם לבחון כל מקרה לגופו, ישנם ילדים שגם בגיל מאוחר ישמחו ללבוש פריט ולא יביעו התנגדות להחלטתכם. במקרים אחרים (במיוחד כאשר מדובר במין היפה) לפני שהילד ילמד לדבר הוא כבר יאותת לכם איזו תלבושת הוא מעדיף או היא מעדיפה (שמלה מסתובבת כמובן).
חשוב לזכור, כי גם כאשר אתם נותנים לילד את זכות הבחירה, תמיד הציעו לו שתים או לכל היותר שלוש אפשרויות מתוכן עליו לבחור אחת. עמידה מול הארון בניסיון לבחור בגד אהוב עלולה ליצור בלבול ועלולה לגרום לאיחור (לא אופנתי) לגן, לבית הספר או לאירוע.

גילאי 3-4  – אפשר להציע לכל ילד שלושה פריטי לבוש בצבעים שונים ולאחר שבחרו את הבגד המועדף, להשלים פריטים נוספים. אפשרות נוספת היא לשאול מראש כל אחד מהילדים מהו הצבע האהוב ולהציע שלושה פריטי לבוש בצבע זה. באמצעות תהליך בחירת הבגד, תינתן לכם ההורים השליטה בסגנון הלבוש בשילוב הזכות של הילד לבחור ולבוא לידי ביטוי באופן אישי,

גילאי 5-8 –  הגיע הזמן לשתף את הילד באופן מלא בבחירת הלבוש גם אם הוחלט פה אחד להתלבש באופן דומה. כאשר מדובר בשלישייה, ייתכן ושני ילדים ישמח ללכת בלבוש תואם בניגוד לשלישי. זהו שלב נוסף בגיבוש הזהות של כל אחד מהילדים המאפשר חופש בחירה גדול יותר.

גילאי 9-12  – בגילאים הללו ראוי ונכון לשתף אותם לעיתים בבחירת הבגד, לערוך סיור משותף בחנויות ולהתחשב בדעתם האישית. ככלל, הסיור בחנויות, תהליך מדידת הבגד ושיתוף הילד גם בגילאים צעירים יותר, כל עוד הדבר לא נעשה כדרך קבע, יכול להטיב עם הילד וגם להפוך לזמן איכות מהנה לכולכם.
ההופעה החיצונית ודרך הלבוש לעיתים מבטאות את אופיו של הילד. כאשר מדובר בתאומים או שלישייה, פעמים רבות זוהי הדרך של כל ילד להתבלט וליצור שוני בינו לבין הילדים האחרים. באופן בחירת סגנון הלבוש והחוויה הנוצרת סביב הנושא, הילד בונה את תדמיתו ומגבש את זהותו. בחירות אילו יכולות לפתח את היצירתיות ולהצביע על הדמות המתהווה של כל ילד.
חשוב שתהיו ערים ותוודאו שלצד הבחירה האישית, ישנה הקפדה על כללי לבוש המתאימים לכל גיל ובכלל. גם אם הטרנד העכשווי הוא לבישת חולצות בטן , באחראיות ההורה להדריך את בנותיהם את אופן הלבוש, בחירת חולצה המתאימה למבנה הגוף והימנעות מחשיפת יתר שלא תותיר מקום לדמיון.
חשוב לזכור כי העצות המתייחסות לכל גיל הנן כלליות וכי יש להתאים את ההתנהלות לכל ילד או ילדה תוך שמירה כל כללי יסוד שאתם מציבים כחלק מהלך הרוח בבית (מכנסי שורטס באורך סביר, בגדים מסוג מסוים לגן, לבישת מכנסונים מתחת לשמלה או חצאית וכדומה).

אם בכל זאת החלטתם להלביש את הילדים באופן דומה לאירוע או לפעילות מסוימת הקפידו על שוני גם אם מזערי על ידי בחירת צבעים, הדפסים וטקסטורות מאותה משפחה ויחד עם זאת, בחרו בפרטי לבוש שונים ובעלי גזרה שאינה בהכרח תואמת.

 

 

להלן כמה דוגמאות ללבוש דומה אשר מאפשר לכל ילד להיות יחיד ומיוחד

בגדי גוף מעוטרים לקטנטנים

כאשר מדובר בתינוקות קטנטנים, ניתן לבחור בבגדי גוף מעוטרים או המשלבים כתובות חמודות וליצור תיאום בין הנאמר בכל בגד.

הדפס פסים בצבעי כחול לבן

הילדה תלבש שמלה עם הדפס פסים רחבים בצבע כחול ולבן ואחיה או אחותה ילבשו חולצה לבנה ומכנסיים עם פסי רוחב באותם צבעים.

צבעי חאקי ולבן

בחירה במכנס ברמודה בצבע חאקי וחולצת טישרט בגוון שמנת עבור ילד אחד, ועבור הילד השני סרבל בצבע שמנת עם טישרט מתחת בגוון חאקי.

חליפת ג’ינס

האחד ילבש מכנס גינס עם טישרט משבצות קטנות בגווני סגול כחול,את השני נלביש עם מכנס ברמודה העשוי מבד המעוטר במשבצות קטנות או גדולות וחולצת גינס. הילד השלישי ילבש טישרט לבנה, מעליה חולצת כפתורים פתוחה בצבע אחיד(סגול) ומכנס לבן. במידה ויש לנו גם ילדה או יותר, הן תוכלנה ללבוש שמלת גינס.

פשתן

לעיתים המכנה המשותף יכול להיות מרקם הבגד, לדוגמא – פשתן. הילדה  תלבש שמלת קיץ קלילה בצבע צהוב ממרקם פישתן ואחותה, גופיה לבנה וחצאית קצרה מתנפנפת בפשתן גם כן.

לסיכום, בין אם החלטתם להלביש את הילדים באופן דומה או בסגנון אחר לחלוטין, שילוב נכון של פריטי לבוש גם אם מבטאים כולם קו אחיד – יאפשרו לילדים להיות אינדיבידואלים גם בזווית האופנתית ולעיתים גם להיות חלק מצוות שנראה נפלא!

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום

אנחנו יודעים שיש לך
כוחות על! מחסור רציני 
בשעות שינה!