התקפי זעם בשניים – איך עוברים את זה עם תאומים או שלישייה?

תחשבו על ילד או ילדה בהתקף זעם… בבית או בחוץ, שוכבים על הרצפה, תנועות ידיים ורגליים וצרחות.. עד השמיים.. עכשיו תכפילו בשניים או בשלושה. 

זה בדרך כלל מגיע בגיל שנתיים, יחד או לבד…

 

קבלו מאיתנו טיפים, כיצד לעבור את זה בשלום:

  • תנשמו עמוק!

אלא אם מדובר במצב קיצוני או בסכנת חיים, עצרו רגע ונשמו כמה נשימות.. הכניסו אוויר והוציאו אותו.. לאט.. פעולה זו יכולה להרגיע אתכם ולעזור לכם להתמודד עם המצב קצת יותר טוב. 

  • נסו לאבחן את מקור הזעם

נסו להבין מה עובר על אחד התאומים או על שניהם יחד. האם היה טריגר להתקף? האם מדובר באחד מהילדים או ששניהם עמוק בתוך זה? הסתכלות נכונה ואובייקטיבית תעזור לכם לחשוב על כלים נכונים ויעילים. 

  • התנהלות פיזית נכונה

כשמדובר בילד אחד שבורח או משתולל, אפשר לרדוף אחריו ולעשות החזקה בצורה נעימה ולא מכאיבה. מה עושים כשמדובר בשניים או שלושה? קודם כל נסו להתמקד בילד שנשאר לצדכם (כל עוד התאום השני לא מסכן את עצמו). ברגע שאחד מקבל תשומת לב, יכול להיות שהשני יבין  שהוא לא מקבל תשומת לב, יחזור אליכם ואף יירגע. 

ברגע שכולם לצידכם, נסו ליצור אווירה רגועה ולתת חיבוק ותמיכה. אחרי שכולם שלווים ורגועים נסו לדבר איתם בצורה מותאמת גיל.

  • שימו לב לזמנים . . . 

ילדים בדרך כלל נוטים להתקפי זעם כאשר הם רעבים, עייפים, סובלים מעודף גירויים או כשהם זקוקים לתשומת לב יותר מהרגיל, מצב אופייני לתאומים או שלישייה. 

במידה ואתם מאתרים את אחד הטריגרים הללו, זה יעזור לכם להימנע מכך בעתיד, ויעזור לכם להשתמש בכלים כדוגמת סנדביץ, מקום שקט או ניתוק מהסיטואציה. 

במידה ויש לכם טיפים נוספים? מוזמנים לשתף איתנו בקבוצה שלנו בפייסבוק.

בהצלחה!

 

 

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום

אנחנו יודעים שיש לך
כוחות על! מחסור רציני 
בשעות שינה!