טיפים לסבא וסבתא שרוצים לעזור, ולהורים לתאומים שמתביישים לבקש

סבא וסבתא, זה בשבילכם! נולדו לכם נכדים תאומים? מזל טוב! האם שאלתם את עצמכם איך אתם יכולים לעזור? ספויילר – כל דקה חשובה. נכון שזה נראה הרבה יותר מאתגר מנכד אחד (וזה אכן הרבה.. הרבה יותר מאתגר), אבל היי…..אתם ההורים של ההורים…

ועוד עצה קטנה.. אל תשאלו – במה אפשר לעזור, כי לא תמיד יהיה להורים את היכולת או האומץ להגיד לכם. בדיוק בשביל זה הכנו לכם כמה טיפים, לסבא וסבתא שרוצים לעזור, ולהורים שמתביישים לבקש.

אז… סבא וסבתא יקרים… אם שאלתם את עצמכם איך אתם יכולים לעזור להורים לתאומים, הנה התשובות לפניכם:

 

כולם מרגישים הרבה יותר טוב על בטן מלאה

יודעים לבשל? יופי. לא יודעים? תקנו. הורים לתאומים יכולים להגיע למצב בו הבטן ממש מקרקרת והקפה קררר, וזו לא קלישאה. אין כמו ארוחה ביתית (שאתם הכנתם או סבא/סבתא אחרים) כדי לחמם את הקיבה והלב של הורים לתאומים.

אל תחנכו
עייפות, רעב, בלבול ועוד מצבים שמאפיינים הורים לתאומים, יכולים לגרום להם להיות נחמדים.. אבל פחות.. אל תעלבו אם תקבלו מבט נוזף, קיטור קטן או כל תגובה לא ראויה, במיוחד כלפיכם, שכל כך מנסים לעזור.
ועדיין, יש דברים שאתם עלולים לעשות שאובייקטיבית, יכולים לעצבן את ההורה שמולכם… סיפורים דרמטיים, שיעורי היסטוריה ארוכים במיוחד, עצות – עשה ואל תעשה או משפטים כמו: ‘הדור שלכם’ – יכולים לשמש כגפרור בשדה קוצים ביום מאוד.. מאוד חם. אם אתם מרגישים הכלה והבנה – לכו על זה. במידה ולא… וותרו, לפחות הפעם.

 

אל תקבעו חופשים באוגוסט!!!

מכירים את הסבים והסבתות שבדיוק בחופש הגדול חייבים לטוס לשיט מסביב לעולם. אוקיי, אז הם המתחמקים אבל אתם.. אתם מבינים! בין אם מדובר בתינוקות שזה עתה נולדו, בילדים גדולים יותר או בבני נוער שנזכרו לגבש את הזהות העצמית שלהם ולריב על כל דבר (רק כי הם תאומים מתבגרים), בחודשי הקיץ אתם מאוד רצויים. אתם יכולים לנסוע (אם אתם ממש חייבים) לשבוע שבועיים אבל, מעבר לכך.. זו כבר התעללות.

 

קבלו את הנפרדות שההורים מנסים לייצר

פעם, היו מלבישים , מסקרים ומאכילים את התאומים, בדיוק באותה הדרך. כיום, להורים רבים לתאומים יש רעיונות אחרים. גם כאן, יפה השתיקה, אלא אם נשאלתם או התבקשתם. אם אתם כמובן מזהים פרצה וחשוב לכם להעביר מסר מסוים – מוזמנים.

 

נסו לבלות זמן איכות עם כל תאום בנפרד

אז נכון שזה מאוד מאוד מאוד… מאתגר ויחד עם זאת, ובמיוחד אם אתם גרים בקרבת מקום, נסו לקחת את כל אחד מהתאומים לזמן איכות, גם אם מדובר בטיול של כמה דקות. אתם יכולים גם להזמין כל אחד מהם ללינה בפעם אחרת, וכך גם לגלידה או לסרט.

 

 

האחים הגדולים קיבלו שני תינוקות במתנה, והקטנים, צמחו לתוך כנופייה. הקיפדו לתת תשומת לב גם ליתר האחים של התאומים או השלישייה. בלו גם אתם זמן איכות ואם אתם מביאים מתנה, תביאו עוד משהו קטן גם לאחים הנוספים. תאומים זוכים לתשומת לב רבה כל כך מכולם מבני משפחה, ממכרים ומזרים וגם, התאומות היא כוח. חשוב להעצים את האחים האחרים, ואין כמו מילה טובה מסבא או סבתא כדי להרגיש מיוחדים.

 

אל תשוו

כולם עושים את זה אבל.. אתם סבא וסבתא, קרובים לצלחת ויודעים מה יכול להטריף את ההורים. הסתכלו עליהם כעל שני אחים שגדלו באותו הרחם, עם תחביבים, צרכים ורצונות לעיתים שונים. יחד עם זאת, אל תשכחו שמדובר במערכת יחסים מאוד מיוחדת, וגם לזה צריך לתת מקום.

 

והכי חשוב, שתזכרו תמיד שתאומים זה דבר נ-ה-ד-ר!!! תיהנו מזה!!!

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום