פסטיבל “ירוק ולא רחוק”

צילום – אורית גוטמן

סיורים בטבע הירוק של שפלת יהודה 

שווקי לילה, סדנאות מיוחדות, סיורי ליקוט ועוד ועוד

10-26 במרץ 2022

אזור שפלת יהודה הוא חבל ארץ שופע מלא בכל טוב: הפריחה היפיפייה בתקופה זו של העונה, התיירות הכפרית המאפיינת את האזור, עסקי הבוטיק המשפחתיים ושלל אטרקציות נפלאות. עמותת התיירות שפלת יהודה שמחה להזמין את המטיילים לגלות את האזור בפסטיבל “ירוק ולא רחוק”, המתקיים במהלך חודש מרץ זו השנה השישית.

מיקומו המושלם של אזור שפלת יהודה והפעילויות המוצעות כחלק מהפסטיבל – לא משאירים אפשרות שלא להגיע ולבקר. שפלת יהודה ממוקמת בדיוק באמצע הדרך בין תל אביב, ירושלים ובאר שבע. בשלושת סופי השבוע של הפסטיבל יקיימו העסקים המקומיים מגוון רחב של אירועים נפלאים: שווקי לילה וירידים כפריים שימכרו מהתוצרת המקומית, סדנאות, מפגשים מיוחדים, סיורי ליקוט, מסלולי טיול ועוד. 

אירוע פתיחת הפסטיבל יתקיים בכפר מנחם ויכלול שוק לילה, דוכני מזון והופעה, מרכז המבקרים של נמל אשדוד יפתח את דלתותיו ויזמין את המטיילים לביקור במרכז המבקרים שלו. טיולים מודרכים יתקיימו בתל לכיש המתחדש ויענו על השאלה מי בנה את הארמון שבראש הגבעה, בקרית גת יקיימו סיור בעקבות הספר “אישה מרוקאית אחת” המספר את סיפור הקמתו של חבל לכיש על ידי עולים במסגרת התוכנית “מהאוניה לכפר”. בחצרו של הגיאולוג ד”ר אריה איתמר ניתן יהיה לצאת למסע לבטן האדמה שיציג לבקרים את מבנה כדור הארץ, עברו ועתידו, ואף ליהנות מסיורי ליקוט, בתים פתוחים בגל און, באר טוביה ובית ניר.

צילום – ליטל אוסטרובסקי

בנוסף, ברפת של איתי יקיימו סיורים שייקחו את המבקרים אל עולמם של הפרות והעגלים כולל סיור ברפת עצמה, בארטישוק של נועם יתרכזו איך לא – בארטישוק, ויספקו למבקרים חוויה של סיור מיוחד בשדות ובארוחה על טהרת הירק המופלא הזה. ביקב שורר המתמחה ביינות מקומיים ובחקלאות בת קיימא ישיקו סדרת יינות חדשים ובמשק שור וולף יקיימו טעימות שמן זית, סדנאות לטעימת נכונה וסיורים במשק. מגוון רחב של אטרקציות נוספות ניתן למצוא באתר של עמותת התיירות שפלת יהודה.

צילום – ליטל אוסטרובסקי

לאחר כל האטרקציות האלו – ניתן יהיה לעצור ולאכול באחד המקומות המציעים אוכל איכותי באזור: בפונדק ורדה הממוקם בצומת ראם ניתן יהיה לאכול תבשילים בייתים אותנטיים, מרקים, בשרים על האש, סלטים ואף לקחת מארזי פיקניק לטיול בטבע. בג’חבורג כפרי בכפר ורבורג מגישים מלאווח, מלבי וג’חנון הנעשים בעבודת יד. במטבח של אריאלה יוצעו ארוחות בוקר עשירות ומגוונות וסלסלות פיקניק תוצרת ביתית, במסעדת כרמים בניצוחו של השף סהר רפאל יגישו אוכל טרי ומרענן שייצור חוויה קולינרית יוצאת דופן. מקומות נוספים לאכול בהם ניתן למצוא באתר של עמותת התיירות שפלת יהודה.

צילום – לירז אליהו

לפרטים ומידע נוסף: https://www.touryoav.org.il/ ובטלפון: 072-3944440

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום

אנחנו יודעים שיש לך
כוחות על! מחסור רציני 
בשעות שינה!