ביקור במוזיאון ידידי ישראל

חוויה שמחזקת את הזהות הישראלית ואת החשיבות של ידידי וחסידי אומות עולם – היינו ואנחנו ממליצות!

כחלק מהביקור המסורתי שלנו בחג החנוכה בירושלים, הכולל גם סיורי חנוכיות וטיול קולינרי בשוק מחנה יהודה והסביבה, החלטנו לבקר במוזיאון ידידי ישראל. לפני כן שמעתי רבות על המקום המציע חוויה אינטראקטיבית מיוחדת עבור ההורים והילדים. ואכן, המוזיאון ענה על כל הציפיות ואף יותר והזכיר לכולנו שישנם אנשים טובים באמצע הדרך.

 סביבה ירושלמית מרשימה ומיוחדת

המוזיאון ממוקם בבית עשוי אבנים ירושלמיות, עם אווירה קסומה ומרגשת. הגשם והסגריריות של אותו היום הוסיפו לקסם הייחודי של המקום.

סיור מרתק שגורם לך להיות גאה שאתה ישראלי

 

הסיור עצמו עובר בשישה חדרים, כל אחד מהם מציג נושא מסוים, ואת תמיכתם ההיסטורית בחלום הציוני של ידידיה הלא יהודים של מדינת ישראל, לאורך השנים. בזכות טכנולוגיה פורצת דרך, תמונות מרגשותף, מוזיקה הנשמעת בסאונד היקפי ועוד אלמנטים ויזואליים ואינטראקטיביים מרשימים, תוכלו להיכנס  לעולם חדש, בו תפגשו את הדמויות המקראיות, אנשי האקדמיה, אנשי העסקים ואנשי הצבא, אשר דרך אמונתם יצרו ברית נצחית בין יהודים לשאינם יהודים.

כדי לא להרוס לכם את ממד ההפתעה ואת החוויה הצפויה לכם בסיור, אזכיר בקצרה את תחילת הסיור שמתחילה בהצגה תלת ממדית מרהיבה ביופייה בה כל אחד מ-12 שבטי ישראל מופיע באזור מסוים על מפת ישראל, דבר המלווה בשירים ומראות נופיה המרשימים של מדינתנו. חדר אחר מציג את חסידי אומות העולם שפעלו בזמן השואה, כוכבים הנוצצים בשמי התקווה. וכך, כל חדר מספר סיפור בצורה מיוחדת ומעניינת, המאפשרת גם למבקרים לקחת חלק.

גם הילדים היו מרותקים

אין ספק כי זוהי דרך נהדרת להציג לילדים את ההיסטוריה של ישראל ואת ידידיה הרבים שסייעו לעם היהודי לאורך השנים. האמצעים האינטראקטיביים והטכנולוגיה החדשנית, מאפשרים חוויה בה ילדים, נוער ומבוגרים יכולים לקחת חלק פעיל וגם להקשיב ולגלות עניין.

לאחר הביקור במוזיאון ערכנו שיחה במהלכה הבנו שכל אחד מהילדים באמת חווה את המקום בצורה מקסימלית, וכי כל אחד מהילדים (תאומי0 בני 10 ונער בן 14) לקח איתו משהו ויותר מהסיור.

מוזיאון ידידי ישראל

המוזיאון נחנך בשנת 2015 במרכז ירושלים, בסיועם של אלפי תומכי ישראל מרחבי העולם. המבקרים במקום זוכים לחוויה אינטראקטיבית וטכנולוגית, המעבירה את הסיפור על החלום והתחייה של העם היהודי במולדתו, וכיצד ידידי ישראל שאינם-יהודים סייעו במימוש החלום.

מוזיאון ידידי ישראל הוא ארגון ללא מטרות רווח, המשמש גם כפלטפורמה למאבק ב-BDS ובגילויי אנטישמיות בכל העולם. שמעון פרס ז”ל היה יו”ר חבר הנאמנים הבינלאומי של המוזיאון.

מומלץ בחום ושווה ביקור, ולא רק כדי להוציא את הילדים מהמסכים, אלא בעיקר כדי שיכירו וילמדו על המורשת וההיסטוריה של העם היהודי ושלפעמים יש גם אנשים טובים באמצע הדרך.

ליצירת קשר וקבלת מחיר משפחתי מיוחד לחצו כאן

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום

אנחנו יודעים שיש לך
כוחות על! מחסור רציני 
בשעות שינה!