משדר התרמה מיוחד בערוץ 13 למען ניצולי שואה

“לא שוכחים את אלה שבזכותם אנחנו כאן”

בועז שרעבי, יובל דיין, עידן עמדי, עמיר בניון ואמנים רבים נוספים יבצעו דואטים על מנת לגייס כספים עבור “יד עזר לחבר”, העמותה מפעילה בתים חמים לניצולי שואה ועוזרת גם לילדים במעגל העוני, נוער בסיכון, הומלסים, קשישים ועוד.

(אירוע ההתרמה בערוץ 13)

השבוע שבו חל יום השואה הוא הזדמנות מצוינת לזכור את 178,000 ניצולי השואה שחיים בישראל ואת המחויבות של כולנו לסייע להם לחיות בכבוד ולא רק למות בכבוד. ביום שלישי הקרוב ישודר בערוץ 13 משדר התרמה מיוחד וחשוב, למען ניצולי השואה. את המשדר ינחו דני רופ ועמית פרקש וישתתפו בו מיטב אמני ישראל, כולל בועז שרעבי, יזהר כהן, חיים משה, איתן מסורי, אברהם טל, דורית ראובני, דוד ד’אור, עמיר בניון, יובל דיין, עידן עמדי, ספיר סבן, עדן חסון, עדן מאירי, אנה זק ורבקה זוהר.

הזמרים והזמרות יבצעו דואטים בין דוריים מרגשים לשירים שביקשו ניצולי שואה מהבית החם שמפעילה עמותת “יד עזר לחבר”. העמותה הוקמה בשנת 1995 על ידי שמעון סבג, במטרה לסייע לניצולי השואה, שרבים מהם סובלים ממצוקה כלכלית וחברתית. כל פעילות העמותה המפעילה בחיפה מתחם ובו שורה של בתים ברחובות קסל, עמק השמש ועמק הזיתים., מומנת על-ידי תרומות, בבתים אלה חיים כ-100 ניצולי שואה, אשר זוכים למגורים בסטנדרט גבוה, חדר אוכל בניהול שף, טיפולים רפואיים, חוגים, מופעים וליחס חם שהופך את המקום לבית אמיתי.

המשדר המיוחד יכלול גם סרטים אודות דיירי הבית החם וסיפוריהם המרתקים, למשל סיפור האהבה יוצא הדופן של אסתי ומוטקה וכן ראיונות עם המתנדבים המסורים של העמותה.

“ניצולי שואה הם הגיבורים האמיתיים שלי”, הסביר השבוע שמעון סבג, “הם האנשים שבזכותם אני ורבים כמותי חיים כאן. אירוע כזה מלמד עד כמה אנו ערבים זה לזה. עד כמה גבוהה היכולת שלנו לא לנטוש את הזקן, את הבודד, להושיט יד, אם בעזרה, אם ברגש. אנחנו עם אחד שיודע להתאחד, לזכור את עברו, לחיות את ההווה ולשאוף לעתיד טוב יותר”.

בנוסף מחלקת עמותת, “יד עזר לחבר” ,מאות ארוחות חמות מדי יום, לניצולי שואה ולנזקקים אחרים, באמצעות בתי תמחוי ומשלוח חבילות לבתים. העמותה מפעילה גם בתי מחסה להומלסים ולנוער בסיכון, מרפאת שיניים שמטפלת ללא תשלום בילדים ובמבוגרים, שני בתי ילד בשכונות הדר ונווה דוד שבהם יכולים ילדים ממשפחות מועטות יכולת לבלות אחרי בית הספר ועוד מגוון רחב של פעילויות למען נזקקים מכל שכבות האוכלוסייה.

.

לכניסה לדף התרומות המאובטח https://notnimyad.co.il/
כמו כן ניתן לתרום בכל רגע בטלפון: 8602* .

בתמונה: מייסד ומנכל העמותה, שמעון סבג, יחד עם נציבת שירות בתי הסוהר, רב גונדר קטי פרי, באירוע יחד עם ניצולת שואה בעמותה בחיפה

 

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום