“שני עוברים – פעמיים דופק, ופה נעלם הדופק שלי”- אמא לשני זוגות תאומים משתפת

אז לפני שנתחיל אני רוצה להבהיר שאני לא מתנשקת בטור ראשון, אני קצת שמרנית.
אני מתנצלת מראש אם אני פוגעת או חושפת את אחד ממכריי, נא לא לקחת אישית הכל בהומור.
שמי שלי לייבל בת 34 אמא ל-4 ילדים שהם בעצם 2 זוגות תאומים. הזוג הראשון, שירה ושליו בני 3 וחצי. והזוג השני הן יהל וצליל בנות 9 חודשים.
עכשיו אתם אומרים לעצמכם וואו כל הכבוד לה, איך היא עושה את זה…עושה את זה! כאילו יש לי ברירה. ואז כמובן אתם תוהים אם עברתי טיפולי פוריות או לא. אז לא אמתח אתכם עוד…
שליו ושירה הגיעו לעולם אחרי 4 שנים של טיפולי פוריות מייגעים, שכרגע אחסוך מכם את ההתבכיינות. לאחר הלידה הראשונה לא שמרנו וגם לא ממש ציפינו להיקלט, וגם תמיד אמרנו שאחרי התאומים, מה זה בשבילנו ילד אחד, אנחנו נגדל אותו בעיניים עצומות, קטן עלינו.
 

שוב… פעמיים דופק

ואז, לאחר שנתיים וחצי נקלטתי להריון לא צפוי לא מתוכנן, מפתיע במיוחד.
את ההיריון השני זיהיתי רק בשבוע 8 מאחר ולא היו לי תופעות לוואי טיפוסיות. הבנתי באיחור שמאחר לי המחזור, ביצעתי בדיקת הריון והיא הראתה 2 קווים ברורים, משמע אני בהריון. עדיין לא מיהרתי לחגוג כי אני למודת אכזבות בנושא, ולכן העדפתי שלא להשלות את עצמי ואת קרוביי. ניגשתי בגפי, מצוידת במזוודת סקפטיות לבדיקה שגרתית. טכנאית האולטראסאונד המיומנת בודקת ומכריזה “אני רואה פה שני עוברים ..פעמיים דופק “,…פה נעלם הדופק שלי. שקט מוחלט שרר בחדר, היא לא הבינה למה אני לא מגיבה, למה אני לא צוהלת משמחה. ואז התחלתי לתקוף במטר של שאלות …”את בטוחה? תראי לי איפה הדפקים, אבל זה לא הגיוני אין לי תאומים במשפחה, אולי זו טעות? אולי את רואה את הנתונים מההיריון הקודם? תבדקי שוב בבקשה”. בשלב הזה היא כבר איבדה את סבלנותה, ושאלה אם אני רוצה שהיא תקרא לטכנאית אחרת, ואז נפל האסימון. זהו, עוד הריון תאומים. שידור חוזר.
ברגליים רועדות עזבתי את המרפאה. עכשיו אני צריכה לספר לבעלי, איך אני עושה את זה? חשבתי שעדיף לספר לו בטלפון, מצד שני אם הוא יתעלף אני לא אהיה לצדו כדי להרים אותו.
וכך בדיוק זה קרה: “היי , שומע..אתה יושב? כן יופי , אז שומע רגע… לא רק שאני בהריון, אני בהריון עם תאומים!” בום! מסך שחור, תמו שידורנו להיום, הבנאדם לא מגיב.. לאחר מספר דקות נשמע גמגום מהקו השני: “אהה…את..את בטוחה?! איך זה יכול להיות? טוב, אני צריך לעכל את זה”. שוב שתיקה, טוב נדבר בבית.

טכניקות להתנהלות עם זוג תאומים

ההריון הראשון היה זוועה. הכל היה קשה, כבד, מסורבל וכך גם הלידה, ממנה יצאתי עם טראומה, מצולקת פיזית ונפשית.
כל שחשקה נפשי זה רק להריון רגיל בריא נטול סיבוכים, ולמזלי הרב אפשר לומר שכך היה.
הלידה השנייה הייתה חוויה מתקנת. גם חווית ההיריון הייתה לא פחות ממושלמת.
כל הורה לתאומים או שלישייה הוא הורה “סופר על” מבחינתי, וחייב להיות בעל כוחות על מיוחדים.
עם הזמן סיגלתי לעצמי טכניקות להתנהלות עם תאומים, את זה רק הורים לתאומים יבינו. האופן בו את לומדת לנצל כל איבר ואיבר בגופך לטובת טיפול בילדים. ביד אחת מאכילה תינוקת, ביד השנייה את שלט הטלוויזיה – מחפשת ערוץ המתאים לילדים הגדולים –  באמצעות הרגל מנדנדת את העגלה עם תינוקת נוספת, ועוד נשארה לי עוד רגל אחת פנויה! להיט!
לפעמים אני מקנאה בתמנונים, הייתי רוצה שיהיו לי עוד כמה זרועות ספייר, לפעמים מגרד באף ואין יד פנויה לגרד, זה מתסכל.
מה אני אגיד לכם, יצאו לי ילדים מושלמים כל אחד בצבע…שירה היא רגזני, שליו כולו לב, יהל שובבני וגם זמרת אופרה בהתהוות וצליל היא חייכני, בעלי קורא לה שמש כי היא זורחת מאושר…לא זו לא חבורת הדרדסים, זו החבורה שלי.

קבלו כמה טיפים ממני  – כי מי כמוני יודעת

1. הקפידו להכין תמיד ומראש בקבוקים ומוצצים מורתחים, כדי לייצר מלאי גדול בשעות הלחץ או באמצע הלילה
2. כל עזרה שמציעים לכם קחו! בישולים, כביסות, בייביסיטר, ניקיון – הכל
3. נסו למצוא  “הנחות תאומים” היכן שתוכלו: נסו לבקש הנחה בגן,בחוגים ובצהרונים
שלכם.. שלי

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום

אנחנו יודעים שיש לך
כוחות על! מחסור רציני 
בשעות שינה!