הכנת קאפקייקס מעוטרים עם דמויות אהובות בקלי קלות

בין אם מדובר על ימי הקיץ החמים או על תקופת החורף הקרירה, פעילות עם הילדים היא דבר מהנה, במיוחד שהתוצאה הסופית יפה לעין וטעימה! במיוחד עכשיו בימי הקורונה, זוהי פעילות נהדרת לכל המשפחה.

הכנת קאפקייקס – עוגות קטנות עם עיטור דמויות אהבות אותן יבחר כל ילד, תאפשר לכולכם זמן איכות במהלך העשייה וקינוח טעים ויפה ממנו תוכלו ליהנות בסוף הארוחה.
חשוב שתשתפו את הילדים כמה שניתן בשלבי קניית החומרים, בחירת הדמויות והכנת הקאפקייקס. כך תוכלו לאתגר וללמד אותם וגם ליהנות מזמן איכות משותף.

שלב 1 – בחירת הדמות

במטרה לגייס את הילדים לפעילות מומלץ לבקש מכל אחד מהם לבחור את הדמות האהובה עליו.
לאחר שנבחרה דמות ניתן לאתר את תמונתה באינטרנט (באתרים המאפשרים שימוש בתמונות בחינם) , ולשמור אותה כקובץ WORD.
בשלב זה, נדרש מעט עבודת עיצוב שלכם או של הילדים (במידה ומדובר בילדים גדולים שלמדו ומכירים את הנושא).
ניתן לשכפל את התמונה באמצעות העתק הדבק וכך לציור מספר רב של תמונות באותו הדף. במידה ואין לכם או לילדים נגיעה לתחום העיצוב וגם הפשוט יותר, בקשו מחבר או חברה.

שלב 2 – הדפסת בצק סוכר

את הקובץ נביא לחנות המוסמכת להדפיס דפי בצק סוכר, נעביר את הקובץ ותמורת כ40 ש”ח לעמוד (משתנה בין חנות אחרת לאחרת) נקבל דף העשוי מבצק סוכר מעוטר בדמות האהובה. ממומלץ להכין דף לכל ילד, כדי לאפשר מספר רב של קאפקייקס מעוטרים לכל אחד.

 

שלב 3 – הכנת או רכישת העוגות הקטנות

גם כאן, תוכלו לבחור האם להכין בעצמכם את העוגות הקטנות או לרכוש אותן בחנות. קיים מגוון רחב של קאפקייקס בחנויות שונות והמחירים בהתאם – החל משקל לעוגה קטנה אחת!
חלק מהעוגות הקטנות מגיעות עם ניילון, אחרות עם בסיסים מעוטרים – אותם ניתן לרכוש גם בנפרד, במגוון צבעים וצורות.

 

שלב 4 – גזירת והדבקת הדמויות

לפני שאנו ניגשים להדבקת הדמות על ראש הקאפקייק, עלינו לבחור – האם להכין קרם אותו נמרח על העוגה הקטנה או שנשאיר את מאפה בצורתו המקורית.  במידה ובחרנו את האפשרות האחרונה, חשוב לבחור בעוגות קטנות ודביקות מעט שיאפשרו הצמדות טובה של בצק הסוכר.
לאחר שהכנו את כל הקאפייקס , מומלץ ליישר את חלקם העליון על ידי חיתוך קל של הראש.

כעת מגיע החלק המהנה ביותר בו תוכלו כולכם לקחת חלק. גזרו כל אחת מהדמויות, הוציאו את החלק השקוף והדביקו על ראש הקאפקייק.

חשוב לזכור כי גם אם במהלך הדרך קורות טעויות בדמות קאפקייק שחלק ממנו נחתך (או נאכל) או גזירה עקומה של הדמות – העיקר שנהניתם ושהילדים ירגישו שלקוו חלק משמעותי בתהליך.

 

בתאבון 🙂

 

 

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום