10 כללים פשוטים ונהדרים לשנת לילה רצופה של התינוק שלך

2 779

אני אשן בקבר.

זה מה שאני אומרת כל בוקר. מודה, המצב אצלנו לא מזהיר. הקטנות שהיו ממש נסיכות בתור תינוקות, והקשיבו לכל הכללים, דווקא עכשיו בגיל שלוש מתעוררות פתאום באמצע הלילה ודורשות באסרטיביות ללכת לסלון. הדרך היחידה לשכנע אותן לחזור לישון זה עם בקבוק מטרנה (שעדיין יש לנו בבית בגלל ינאי) ועכשיו זה בעיקר תלוי במידת העייפות שלנו. אם אנחנו עייפים מדי להתמודד הן מקבלות בקבוק. אם אנחנו מסרבים זה אומר צרחות בדציבלים שמעמידים במבחן את זגוגיות החלונות שלנו, ואז גם ינאי מתעורר – אבל הי, לפחות הצלחנו לשמור על עמוד השדרה שלנו, אז יש לנו את זה וזה נחמד.

אם רק היה לי עמוד שדרה…

ואם זה לא מספיק, יש את ינאי. הוא בן שנה ושלוש ועדיין מתעורר בלילה, בין פעם אחת לשש. כן כן מה ששמעתם. כל מה שהוא רוצה זה בקבוק. אם אני נותנת לו בקבוק הוא מיד חוזר לישון וגם אני צוללת חזרה לפוך (מפתה) ואם אני מתנגדת זה אומר צרחות מטורפות (יש לו שתי מנטריות מצויינות בנושא הזה) עד שהוא מתייאש וחוזר לישון ועד אז גם הבנות ערות. אז אני מודה, אני נותנת לו בקבוק. אין לי עמוד שדרה ואני פשוט מחכה שזה יעבור לבד ובינתיים יש לילות שאני קמה אחת לשעה והוא קם בבוקר כולו רטוב, המיטה שלולית והחיתול שלו מדלדל לו בין הרגליים כשהוא הולך ומנגב את הרצפה.

מזל שיש שנ”צ 🙂

אז מה עושים כדי לגרום להם לישון?

אז למי שיש קצת יותר עקרונות ממני, יותר עמוד שדרה או לחילופין, אין לו אפשרות לישון שנ”צ, אני רוצה להכיר את צפי נתנס. את צפי הכרתי בכנס “מזל תאומים” שהיה כנס מקצועי שארגנתי במיוחד להורים לתאומים, שם היא העבירה הרצאה מעולה על ליווי התפתחותי לתאומים. אבל צפי היא אשת אשכולות והיא גם יועצת שינה מהממת שהחזירה את השינה לביתם של לא מעט משפחות מיואשות. מכיון שאין לכם זמן לקרוא את הלוחשת לתינוקות (כי אתם תרדמו באמצע) הבאתי לכם כאן מאמר קצר וממוקד של צפי עם כמה כללי אצבע שאם תקפידו עליהם הילדים שלכם ישנו לילה שלם. בחיי.

צפי תהיה בהפנינג המשפחות של מזל תאומים (להזמנת כרטיס לחצו כאן) בשני כובעים:

בפינת הייעוץ להורים היא תשמח לתת לכם ייעוץ בנושא הקניית הרגלי שינה לתאומים שלכם

והיא גם תעביר סדנת התפתחות כיפית לקטנטנים, שמותאמת לתאומים.

אם מעניין אתכם גם מה יש לה להגיד על התפתחות תינוקות אתם מוזמנים לפוסט שלי על אבני דרך בהתפתחות התאומים שלכם.

לקריאת המאמר של צפי בעמוד הפייסבוק שלה לחצו כאן – 10 הכללים לשנת לילה רצופה אצל תינוקות

מעניין אותי לשמוע, איך התאומים שלכם ישנים בלילה? צרת רבים חצי נחמה… כתבו בתגובות שנוכל לקטר יחד 🙂

נתראה בהפנינג משפחות!

אולי תאהבו גם עוד פוסטים

2 תגובות

 1. מור כהן says

  הי. אני חדשה פה, יש לי תאומים בני עשרה חודשים, מתוקים אבל לא ישנים טוב בלילה… כרגע אני מטפלת בהם בבית אז ישנה גם שנ”ב ולא רק שנ”צ. אני אוהבת את הכתיבה מלאת ההומור שלך, זה מרענן ואמשיך לעקוב. לילה טוב

  1. keren
   keren says

   איזה כיף! תודה רבה!
   מוזמנת להצטרף לקבוצת הווטסאפ של אמהות לתאומים עד גיל שנה, מדברים שם הרבה על שעות שינה (;
   חפשי את עמוד קבוצות הווטסאפ בסרגל העליון ואצרף אותך (;

השאירו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם