תרופות שאני לוקחת איתי לכל מקום- התרופה שלי לטוסיקים אדומים

 

כולנו יודעים שאם יש משהו שכואב לילד שלך, זה כואב גם לך. ואם יש משהו שזכור לי במיוחד כחוסר אונים מוחלט, זה להתמודד עם טוסיק אדום ופצוע של אחד הילדים. לרוב, מדובר בתפרחת חיתולים שלפעמים לא נשארת בגדר עור אדמומי אלא ממש כוויות, אצלנו זה היה קורה בעיקר סביב יציאת שיניים אבל זה קורה גם משינויים בתזונה, נטילת אנטיביוטיקה ובעצם מה לא. תפרחת חיתולים היא מנת חלקו של כל תינוק בשלב זה או אחר, מכיון שהעור של הגורים שלנו דק הרבה יותר מעור של מבוגרים – ולהלן הביטוי – חלק כמו טוסיק של תינוק!

אז מה עושים? במיוחד כששני הילדים סובלים מאותה תפרחת חיתולים או אפילו כדי למנוע אותה? בגדול מעבר לכמובן החלפות חיתול תדירות צריך לשמור על הלחות של עור התינוק ע”י שימוש בתכשירים עשירי לחות בזמן האמבטיה ובוחרים במשחה טובה ואיכותית לטוסיק העדין של הגורים, כמובן כזו שאין בה  חומרים משמרים וחומרי בישום. יש לא מעט משחות טובות בשוק (תאמינו לי, ניסיתי את כולם, כולל משחה הזויה שרוקחים במיוחד באיזה בית מרקחת עלום שם בפתח תקווה) אבל תמיד מצאתי את עצמי חוזרת לבפנטן – המשחה הכי יעילה בעיני למניעה וטיפול של תפרחת חיתולים. הרעיון של בפנטן זה שנוסף על שמירת הלחות וההגנה יש בה  מלא פרו ויטמין B5  שבעצם מזרז את תהליכי הריפוי וההתחדשות של העור ושומרת על גמישותו. ואגב, אני אמנם גיליתי אותה מאוחר יחסית אבל בפנטן ייחודית בכך שהינה משחה בטוחה ויעילה לתינוקות מיום היוולדם , חסרת צבע, ריח, ללא חומרים משמרים וקלה להסרה.

דרך אגב, בפנטן, מתאים גם לטיפול ולמניעה של פטמות סדוקות וכואבות לאימהות מניקות לאחר הלידה, עוד על פטמות סדוקות ניתן לקרוא כאן

בקיצור – ממליצה בחום. וטיפ ממני – תקנו את החבילה הגדולה, כי הקטנה נגמרת מהר 🙂

בברכת לילות שקטייםםם ומלאים בשינה

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום