מתי כדאי להתכונן לחזרה ללימודים? היכנסו שלא תשלמו יותר…

קיץ, חם, ולפנינו חודשיים מלאים בהוצאות. למי יש חשק להתחיל להתעסק ברכישות עבור שנת הלימודים? עדיף לדחות את זה לקראת ספטמבר, אז יהיה לנו יותר זמן וכסף להתעסק בכך. נכון?

טעות!

אנחנו כבר מכירים, ויודעים שאני חסידה של תכנון מראש, המאפשר בחינת כל האפשרויות העומדות בפנינו. לכן יולי הוא המועד המושלם לביצוע הרכישות הנ”ל, כשהחנויות רק החלו במבצעי חזרה לבית הספר, כל המוצרים עדיין במלאי ולנו יש די זמן להשוות ולהחליט. בנוסף, הקדמת הרכישות מאפשרת לנו לצאת לחופשה בחו”ל, שמתוכננת לתקופה נטולת הקייטנות באוגוסט, בראש שקט (רק לא לשכוח לרכוש גם  ביטוח נסיעות!).

על קצה המזלג – מה אפשר לעשות כדי להבטיח התנהלות נבונה?

תכנית השאלת ספרי לימוד – כדאי או לא?

את תכנית ההשאלה מפעילים בתי הספר מיסודי ועד תיכון, העומדים בקריטריונים שנקבעו ע”י משרד החינוך. השתתפות ההורים בתוכנית אינה חובה. לכאורה מדובר בעסקה כדאית: משלמים אגרה שנתית בסך כ- 300 ש”ח תמורת שימוש בספרי לימוד שיש להחזיר בסוף השנה. לרוב זה משתלם, אך מומלץ לכל הורה לבחון את הכדאיות לגבי ילדיו:  למשל, האם ילדכם מקפיד על סדר וניקיון? אולי הילד/אתם תעדיפו שלפחות חלק מהספרים יישארו בבית כבסיס ללימודים בשנים הבאות?

 

לפני רכישת ציוד לבית הספר

  • כדאי לעשות סדר במלאי בבית ולבדוק מה באמת חסר
  • כדאי לבדוק האם החנות השכונתית תסכים לתת הנחה על רכישה במזומן או בקנייה גדולה, ולנסות לארגן קבוצה של הורים לרכישה
  • ניתן לנצל את ההזדמנות כדי להעמיק את החינוך הפיננסי של ילדינו. בהתאם לגיל הילד (ולמידת הסבלנות וההכלה שלכם) ניתן לשתף אותו בתכנון הרכישות, בלבטים העולים ובהחלטות המתקבלות. במקרה כזה היו מוכנים לוויתורים קטנים מצדכם בתהליך (כדאי להחליט מראש על מה לא נסכים להתפשר), כדי שהילד ירגיש שלדעתו אכן יש משקל בקבלת ההחלטות.

קניות און ליין

  • ברכישה מאתרים ישראלים אל תיצמדו רק לרשתות המוכרות לכם. בתקופה זו גם אתרי ציוד משרדי המשווקים בד”כ לחברות, יוצאים במבצעי “חזרה לבית הספר” משתלמים. מצאו אותם בגוגל לפי “ציוד משרדי”.
  • כדאי לשים לב שבמקרה שמעוניינים לבצע הזמנות מחו”ל נדרש לבצע את הרכישות כבר במהלך יולי, על מנת לקבל את המוצרים לפני תחילת שנת הלימודים.
  • ישנם מוצרים שלא מומלץ לרכוש מאתרים מחו”ל, למשל מחברות – משום שגובה השורה וכיוון פתיחת המחברת אינם תואמים את הנדרש בבתי ספר דוברי עברית.

חנויות סטוק

  • פריחתן של חנויות אלה מעידה על הצלחתן. מומלץ לבצע את הרכישות בבוקר, מיד עם פתיחת החנות, שכן בשעות מאוחרות יותר המלאי מצטמצם ועומס הלקוחות בחנות מקשה על הפעלת שיקול דעת.
  • הילד מתעקש על מחברות ממותגות? מחירן של אלה לרוב זול יותר בחנויות הסטוק. לחילופין ניתן לרכוש קישוטים, מדבקות או נייר עטיפה למחברות פשוטות על מנת להופכן למחברות ממותגות (או מושקעות יותר) עם אמירה אישית.
  • יתרון נוסף לריכוז הקניות בחנויות הסטוק הוא מבחר התחומים המגוון שבהן. בעת רכישת הציוד הלימודי, אל תשכחו לרכוש מוצרים שהילד נדרש להם במהלך שנת הלימודים, שאינם מופיעים ברשימת הציוד שהתקבלה מבית הספר: בקבוקי שתייה רב פעמיים, מפיות אוכל מבד, כובע מצחייה לטיולים וכו’.

חשוב לזכור: גם אם כל פריט עולה רק 25₪, רכישת 20 פריטים כאלה תביא אותנו להוצאה של 500 ₪!
גם כאן, צריך לתעדף, לרכוש את הנדרש ולהשאיר מקום לפריטים חדשים בהמשך שנת הלימודים.

 

 וטיפ מפתיע לסיום

במהלך הקיץ, וכבר התחלתי לראות ניצנים, מוצע ציוד לבית הספר במחירים משתלמים גם במקומות פחות צפויים, כגון סופרמרקטים, רשתות DIY גדולות, איקאה ועוד. צלמו את רשימת הציוד הנדרש בפלאפון, כדי שתהיה זמינה לכם לצורך השוואת מחירים או רכישה בעת שתהיו באחת החנויות הללו.

וכמו תמיד, חשוב לזכור: הסוד הוא באיזון.

לטור המלא ולטיפים נוספים אתן מוזמנות להיכנס לכאן.

לקוראות המתמידות – השנה “זכינו” ליום חופשה נוסף (שבתון ביום הבחירות) בין חופשות הקיץ לחגים. רעיונות לפעילויות חסכוניות ליום הבחירות יתקבלו בשמחה ויפורסמו באחד הטורים הקרובים עם קרדיט לבעליהם.

  רוצות לשאול שאלה בפרטי? להעמיק בנושאים השונים? אשמח לשמוע

אודותיי:  יועצת עצמאית בתחום השכר וההטבות, מרצה בארגונים על התנהלות פיננסית, וגם – עורכת סדנאות ומלווה יחידים בעולם כלכלת המשפחה.

בעלת ניסיון רב ועשיר בניהול בארגונים גדולים במשק בתחומים אלו, לרבות הקמת מוקדי מיצוי זכויות וניהול הקולקטיבים הגדולים במשק בתחום הביטוח.

 

 

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום

אנחנו יודעים שיש לך
כוחות על! מחסור רציני 
בשעות שינה!