איך מצלמים תמונה משפחתית עם תאומים או שלישייה ויש גם הפתעה!

שירים את היד, מי שיש לו תמונה משפחתית טובה אחת, בה רואים את כולם. עזבו, למי יש תמונה של התאומים או השלישייה? כמה פעמים חיפשתם שוב ושוב תמונה אחת טובה ליום המשפחה? או לכיתה?

רבים יגידו שאי אפשר להכניס לאותו פריים תאומים או שלישייה, במיוחד כשהם קטנטנים או … מתבגרים. אז נכון.. זה מאתגר אבל אפשרי.

סיון ספיר צלמת משפחות, הריון, סמאש קייק, חלאקה סטודיו וחוץ. מסבירה איך לצלם תמונה שתהפוך למזכרת לכל המשפחה: “כיום רוב האנשים מצלמים באמצעות הנייד, מה שגורם לעיתים למצב בו התמונה יוצאת מטושטשת ולא תמיד איכותית. ברגע הצילום אנחנו שבעי רצון אבל, כשאנחנו רוצים לפתח את התמונות אנחנו לא תמיד מרוצים מהתוצאה. השקענו כל כך הרבה בתחפושת והתמונה לא משקפת את המציאות.

ישנם מצבים בהם אנחנו לא מגיעים למצב בו כולם ישובים: הילד בן ה-5 לא רוצה לשתף פעולה, הילדה עסוקה בתחפושת, התינוק בוכה, האיפור כבר נמרח וברגע הקליק הורה אחד מסתכל והשני עסוק עם אחד הילדים.

צילום משפחתי עם שלושת ילדיי מבחינתי זה הישג וכמעט בלתי אפשרי. כשמדובר בתאומים או שלישייה – האתגר כפול ומכופל! זה עוד במקרה הטוב שיש מי שיצלם. בד”כ אחד מבני הזוג מצלם ואז אין תמונה משפחתית.

כשמשפחה מגיעה אלי לצילומים, רגע לפני שאנחנו מתחילים אני עורכת היכרות קצרה. כך קל לילדים להיפתח ולהשתחרר ואז התמונות יוצאות יותר מוצלחות ומלאות ברגש.

אז איך עושים את זה נכון?

הקטנטנים בהתחלה קצת בהלם ולא תמיד מבינים מה קורה. זה בדיוק הזמן בו הם מסתכלים הישר למצלמה ואני, מוציאה מהם חיוכים מתוקים. לאחר שהם משתחררים הם מתחילים לזוז עם העיניים, רגלים וידיים ואני ממשיכה להקליק ולהוציא תמונות מיוחדות המאפיינות אותם.

איך עושים את זה בבית?

ילדים צריכים עניין, במטרה לשתף פעולה, במיוחד בגילאים הצעירים.

טריק ראשון: התכוננו כולכם לצילום בזמן שהצלם מדבר ומסב את תשומת ליבם של הישר למצלמה. אפשר גם לתת להם משחקים שמצטלמים טוב, שיעסיקו אותם ויעודדו אותנטיות בתמונה.

צילום של תאומים או השלישייה, במיוחד בגילאי שנה עד שלוש הוא משימה לא פשוטה, אך אפשרית. אחד מבני הזוג מצלם והשני הופך להיות “ליצן החצר” וגורם להם לחייך.. והכל קורה מהר!
כשהם גדולים יותר מבקשים את השיתוף פעולה שלהם. לפעמים יגידו לא, בפעמים אחרות קצת פחות (במיוחד בגיל ההתבגרות) ועדיין.. אם לא תנסו לא תדעו.


הדור של היום נולדים לעולם שבו מתעדים את הכל ורגילים להצטלם ולצלם. תנו להם גם לנסות ולצלם אתכם – התוצאות יפתיעו גם אתכם.

ההתמחות של סיון היא צילום ילדים. ברגישות יוצאת דופן ועם המון סבלנות היא מצליחה להגיע אליהם ולגרום להם להשתחרר ולשתף פעולה. התמונות מדברות בעד עצמן ולכם תהיה חוויה לכל המשפחה ומזכרת יפה לכל החיים.

בהצלחה!

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום