איפה אתם בליל הסדר? אצל מירי ורוני הדלת פתוחה ל-כ-ו-ל-ם!

לליל הסדר של מירי ורוני - כולם מוזמנים

 

רוני ומירי שלום לוי, אנשי חינוך מירושלים והורים לחמישה ילדים: 3 ילדים + 2 ילדי אומנה מממשים הלכה למעשה את המשפט: ‘כל דיכפין ייתי ויכול” ומארחים מידי שנה מאות אנשים בשני מוקדים שפתחו בעיר, כאילו היה זה בביתם שלהם. מהלך שש השנים האחרונות הגיעו כ400 איש, השנה צפויים להגיע 650 ויותר. הדלת פתוחה לכולם, כי בליל הסדר אף אחד לא נשאר לבד. המשתתפים? כל מי שרוצה. למי שמתקשה להגיע יש הסעות, והכל מתרומות.

 

 

 

” לצד חוגגים שהפרוטה בכיסם, ורוצים לבלות את ליל הסדר עם אנשים נוספים, יושבים הומלסים שלערב אחד הופכים למשהו אחר. פתאום אתה רואה אותם מגונדרים, לבושים יפה, מריחים טוב.. הנשים בשמלות והגברים בעניבות.. ישנם אורחים קבועים: משפחות חילוניות ודתיות שמעוניינות להשתתף בסדר פסח גדול קהילתי, משפחות מרובות ילדים, רווקים, בודדים, תיירים שהמבקרים בארץ, ורוצים לראות איך נראה ליל הסדר ועוד. בשנה שעברה התארחו אצלנו משפחה בת 30 נפשות של יהודים מארגנטינה. השנה קיבלנו טלפון מאמא ובת מחיפה, שרוצות לבלות את ערב החג עם אנשים נוספים. המגוון רחב, ממש קיבוץ גלויות” מספר בהתרגשות רוני.

 

 

 

אם תחליטו להגיע, יקבלו רוני ומירי את פניכם עם פרח ביד וברכת חג שמח.  שאר בני המשפחה, לוקחים חלק בסידור, הגשה, פינוי ואירוח. רוני מסתובב גאה בין השולחנות כחתן ביום חתונתו. בהכנות מתחילים כשבוע לפני חג הפורים, החל מאיסוף תרומות למימון האוכל, ארגון וקישוט המקום, איתור מתנדבים, ועוד.

 

” לא פשוט להיערך לסדר של מאות אנשים. שנינו עובדים במשרה מלאה, ומארגנים הכל לבד: אנחנו המנקים, הסדרנים, המארחים. הילדים כבר התחילו לשאול האם נמשיך עם הסדר המורחב כל שנה. אמרנו להם שכרגע ממשיכים. מצד אחד הם רואים אותנו עובדים מאוד קשה ויחד עם זאת, עבורם מדובר בשיעור לחיים: כיצד לקחת אחריות, לקבל את האחר ולדעת לתת” מסבירה מירי.

 

 

איך ממשיכים עם כל הקושי? הילדים שרוצים קצת פרטיות? וכמות האנשים הגדלה מידי שנה?

” הרגע הזה, בערב ליל הסדר אותו אני מנהל, בו כולם קוראים יחד את ההגדה, שרים שירי חג, ילדים מכל שכבות האוכלוסייה מקבלים מתנות עבור מציאת האפיקומן, ,הרצון להיות ביחד, לעשות משהו אחר, משהו שונה, לשבת עם אנשים שקשה להם לצד מי שיש לו והחליט לחגוג את ליל הסדר עם הקהילה, זה בדיוק מה שנותן לך כוח להמשיך. ” מסביר בהתרגשות רוני.

 

חג שמח

 

רגע לפני החג – מחפשים מאכלים כשרים לפסח וטעימים במיוחד? לחצו>> הבית הבריא של עדי

 

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום