אלזה ואנה

שירה סטודיו 1

 

שירה סטודיו 1

 


שירה בן ארצי פלום

נשואה ואמא לארבעה, כותבת, עורכת דין ושותפה בפיתוח פרויקט וספר ההשראה – fly4inspiration היוצא לאור בימים אלו

http://fly4inspiration.com/

 

 

 

“אמא”, היא מושכת מעלי את השמיכה, “קומי, צריך תחפושת.. קומי, אמא”. אני פוקחת עין אחת ומביטה בשעון. רבע לשש. “עוד לילה”, אני מנסה… זה לא משכנע את הקטנטונת שלי. “לא אמא, כבר בוקר, תסתכלי בחלון”, היא קובעת ומצביעה בנחישות החוצה, “קומי אמא, צריך תחפושת”.
כבר חצי שנה שהיא יודעת בדיוק למה תתחפש – אלזה, אהובת לבה. גם לי יש שיער צהוב, היא מצהירה בגאווה, והעיניים שלי כחולות, בדיוק כמו של אלזה. תראי, היא אומרת בחיוך לאחותה הגדולה – אלזה ואנה הן אחיות, בדיוק כמונו… האצבעות הקטנות מלטפות בעדינות את שערה החום של אחותה. כל הקשיחות של המתבגרת המתחילה שלי נמסה בשנייה.
לאט לאט, נארג לו בעדינות הקשר המופלא הזה ומגע הקסם שרק שתיהן תדענה ליצור לעצמן. הזיכרונות האלו נטווים אלו תוך הלב והופכים לסוד השמור לשתיהן בלבד. אחיות.
“אמא, צריך תחפושת”.

אני מגששת אחר הטלפון, השיר של אלזה כבר מוכן שם ומתחיל להתנגן. השמלה הכחולה מונחת בכבוד ויראה על המיטה ולצידה הכפפות והכתר. הקטנה לא יודעת את נפשה. רגל ימין ואז רגל שמאל, לסגור את הרוכסן, כפפות כחולות, צמה צהובה וארוכה, כתר. הגוף הקטן רועד מהתרגשות. האחים הגדולים נאספים סביבה וכולם שרים את השיר של אלזה.
ואז היא מביטה בראי. היא חיכתה וציפתה וספרה את הימים ושאלה בכל יום אם היום כבר הגיע פורים ואולי היום, אולי כבר היום אמא ולמה רק בשבוע הבא ולא היום, אמא. והנה הוא כאן וגלים של אושר צפים בתוך הלב הקטן שמתקשה לשאת את המערבולת הזו והעיניים, הן נוצצות כמו שרק עיניים של אפרוחית קטנה בת שלוש וחצי יכולות. היא זוקפת קומתה ככל יכולתה ומחייכת. והחיוך שלה יפה כל כך, חודר אל תוך הלב של אמא.

הקטנה מתיישבת מול אחותה שמאפרת אותה ועיניים תכולות, בדיוק כמו של אלזה, פוגשות בעיניים חומות, בדיוק כמו של אנה והן מחייכות זו לזו, כמו שרק אחיות יודעות. אני מביטה מהצד והלב שוב עולה על גדותיו ושולח לעין דמעה קטנה שגורמת לאבא לצחוק.
ואיך שרסיסי האושר האלו שפזורים סביבנו יכולים לעשות את כל ההבדל.

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום