האם ההחלטה להפריד את התאומים: אור ויובל בכיתה א’ הייתה נכונה?

לפני כשנה לקחנו החלטה להפריד את הילדים בכיתה א’… האם זה היה נכון? כן.. האם אני בטוחה? אולי.. במבט לאחור? כן אבל…

כל אחד מהם מסתדר נפלא בכיתה.. יש להם חברים ישנים שהגיעו איתם מהגן, חברים חדשים, מורות נפלאות והפסקות פעילות ובכל זאת..אין להם, לכמה שעות ביחד את התאומות.

 

 

אור ויובל יחד בגן

 

 

עכשיו אני מבינה יותר, כמו בכל שלב שאנו עוברים, כמה הם משמעותיים אחד עבור השני. ה’ביחד’ שלהם נותן להם כוח, בטחון, שלווה.

כל אחד בדרכו מאותת לי שהוא מתגעגע לשני – לתאומות. הם גרים באותו החדר, נפגשים בצהרון או בבית (אני אוספת אותם פעמיים בשבוע)… אנחנו מבלים הרבה יחד וגם הם. אם הייתם יכולים להיות זבוב על הקיר בשעות הערב- רגע לפני שהם נרדמים, ולהקשיב למילים הקטנות והחכמות שיוצרות שיחה שיש רק בין תאומים.

אישה חכמה איתה דברתי, מנהלת בית ספר שראיינתי וגם לה יש תאומים אמרה לי שמדובר על אחים שהיו יחד מהרגע שהם זוכרים את עצמם ובשעות בית הספר משהו מהם לא איתם.. בנוסף לאתגר כיתה א הכולל סדר יום אחר, הפסקה בה המוני ילדים גודשים את החצר והסתגלות רגשית ולימודית.

 

                              

 

 

 

 

אני שואלת את עצמי – האם היה נכון להפריד בניהם? האם היית עושה את אותו צעד במבט לאחור? כן.. אני חושבת שההחלטה הייתה נכונה, במיוחד שהיה זה תהליך ארוך שהוביל להסכמה פה אחד – כי זו הדרך הטובה ביותר לשניהם. האם הכנה טובה יותר לפני בית ספר הייתה עוזרת? לא יודעת… כחפרנית ידועה דיברתי איתם המון. לקחתי אותם לסיורים בבית הספר. אחיהם הגדול ערך להם שיעור פרונטאלי עם צלצול ‘אמיתי’ ותרגול מעשי. ישבתי עם כל מורה בתחילת השנה והתרעתי כי מדובר בזוג תאומים המתמודדים עם אתגר כפול..

 

משחקים בכאילו – ימי היכרות בבית הספר

 

למה אני מופתעת כל כך? כי חשבתי שאחרי חודשיים שלושה הם יסתגלו.. והם הסתגלו להכל.. כמעט… אולי זו חרדת נטישה? אולי הצעדים הראשונים ‘לבד’ ללא מישהו שתמיד נמצא איתך – ובמסגרת חדשה עדיין מהוססים ומאתגרים?

שוב אני מבינה כמה חזקה היא התאומות.. כמה נפלא הקשר בניהם שילווה אותם תמיד.. שיהיה שם חזק ואיתן, בסיס לכל דבר שיעשו בחייהם. השיחות בניהם רגע לפני שהם נרדמים, רק מחזקות את שהלב יודע… הם יסתדרו ויחד עם זאת – הם תמיד יהיו תאומים….

 

מוזמנים לקרוא מכתב שכתבתי לאור וליובל – בלחיצה על הלינק

שלום כיתה א’ – מכתב לאור ויובל, רגע לפני תחילת שנת הלימודים החדשה

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום