הבלוג של סמדר נתן

סמדר לאתר

סמדר לאתר

סמדר נתן

נעים להכיר….
אני סמדר.
אמא לשלושה מקסימים אחד בן 8 ושניים בני שלוש עוד שבועיים.
אני אם יחידנית, לא מבחירה. התאלמנתי לפני כשנה וחצי (על זה אפשר לקרוא במקומות אחרים…) ומסתבר שהחיים ממשיכים והם חזקים יותר מהכול !
אני אוהבת לכתוב, זה מרפא, משחרר, מפנה המון מקום בראש ובנפש במיוחד כשהחיים מלאי התרחשויות שרודפות אחת אחרי השנייה. אני כותבת על כל מיני דברים ובניהם הורות, גידול ילדים, התמודדות עם זוג תאומים, התמודדות עם תאום שנולד עם בקע סרעפתי, הריצה אחרי הזמן ובעצם כל מה שאני חווה בחיי היום יום (וזה המון…).
זו אני, מקווה שתהינו, תקראו, תזדהו ותצאו עם תובנות.
שיהיה שבוע נפלא מלא הפתעות

מי מאיתנו לא חלם/חולם על הילד המושלם. הילד החמוד והחייכן, תינוק קטן בעגלה, ישן, אוכל, צוחק, אוהב. ומה קורה כשהכל משתבש ?

הקרינו עכשיו באחד הערוצים תוכנית על ילדה שעברה בגיל צעיר מאוד ניתוח להשתלת שתל שיעזור לה לשמוע. ילדה חרשת להורים שומעים. ילדה ששעות ספורות לאחר שנולדה גילו שהיא חרשת. ההורים סיפרו על ניפוץ החלום.

הסיפור הזה החזיר אותי שנתיים ותשעה חודשים אחורה. ליום שלי נולד ילד לא מושלם. הוא לא היה מושלם כי הוא נולד בלי סרעפת. חוץ מזה הכל היה במקום. בלונדיני, עיניים כחולות, משקל סביר, רק שמבפנים היתה חסרה לו סרעפת. ידענו את זה כבר בהריון, האמת שלא ממש הבנו לאן אנחנו צועדים. הסבירו לנו, תיארו לנו, קראנו על מיקרים, על הטיפול רק שהמציאות של אחד היא לא המציאות של האחר.

ארבעה חודשים “ביליתי” אתו בבית חולים. בעצם שלושה כי חודש אחד היה בטיפול נמרץ ושם לא הייתי 24/7 רק בשעות הביקור. אי אפשר לתאר במילים את מה שחשתי עם ידע דל מול רופאים, אחיות, הצעות, כשצריך לחתום על הסכמה לניתוח של יצור קטן כל כך. חוסר הידע מה יוליד יום והרצון לתת את הטיפול הטוב ביותר לילד שלי היו אחד האתגרים הקשים ביותר בעולם. נאלצתי לעמוד מול החלטות קשות שלא ידעתי מה יהיו התוצאות שלהן.

היו ימים של ביטחון מוחלט בדרך, היו ימים של תסכול מוחלט כשעושים כל מיני ניסיונות כדי להימנע מניתוחים מיותרים והניסיונות לא מביאים את הילד לתוצאה הרצויה. היו ימים ולילות של מחשבות רבות. מחשבות של “למה דווקא לי???” “מה הילד אשם ???” “כמה סבל הוא עוד יעבור???” ועוד המון כאלו. היו גם המון מחשבות על עתיד ורוד, החלמה ואיחוד של המשפחה. הייתה חרטה על זה שהבאתי לעולם ילד שלא היה ברור מה יהיה עתידו ואיך יולד. הייתה שמחה עם כל הצלחה והתקדמות הכי קטנה שראנו.היו המון עליות וירידות.

ההבנה שהילד שלי לא מושלם פיזית לא מנעה ממנו להיות ילד מושלם בעיני. כשעוד היה בבטן קראנו לו גיבורי, גם כשנולד. גיבורי, השם הכי מושלם לילד המושלם שלי.

היום אחרי שנתיים ותשעה חודשים גיבורי שלי עדיין מושלם בעיני. יש לו עוד המון מה להשלים במישור הפיזי, יש עוד המון הפתעות שאני מגלה, יש המון הפתעות שעוד אגלה (לא כולן משמחות…), הוא היה ויישאר גיבור בעיני כי מה שהוא עבר ועובר הופך אותו לגיבור המושלם שלי.

אוהבת המון

אמא

 

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום