המשפחה גדלה – מחשבים מסלול הוצאות מחדש

אנחנו מגיעים הביתה ופותחים את הדלת, “ברוכים הבאים” חזרנו…אבל הפעם אנחנו לא לבדנו, אלא עם עוד שניים, שלושה תינוקות.
אושר, שמחה, התרגשות, בלבול, קולות חדשים מהדהדים בבית.ייתכן והילדים רעבים, צמאים זקוקים להחלפת חיתול, נעים באי נוחות. מיד בן הזוג מנסה להיחלץ לעזרתי ושואל מה הוא יכול לעשות או לרכוש שיכול לתרום למצב הקיים (מסתבר שאין מחיר לשקט).
ההכנה ללידה כוללת לעיתים מסע רכישה ארוך ובלתי פוסק – כחלק מהערכות כללית, כמענה על צורך, בעקבות המלצה של חבר או מכר. הרצון להתחדש, ההתרגשות ההולכת וגדלה ועוד גורמים רבים משפיעים לעיתים על הקלות בה אנו מכניסים את היד לכיס. נראה כי גם לאחר הלידה, חשבון הבנק הולך ותופח מהוצאות, לעיתים הרבה מעבר ליתרה המותרת.
כיצד ניתן לשלוט בהוצאות הנובעות מניהול משק הבית ומגידול הילדים היקרים לנו?

 

לאחר שחקרתי רבות את הנושא, להלן רשימת הכללים שגיבשתי במהלך הדרך, שמטרתה לנסות ולשלוט בהוצאות מול ההכנסות.
בכדי להפוך את הכלים לטבע השני שלנו אנא פשפשו בזיכרונכם ובדקו, באיזו תחנה בחייכם הצלחתם להתמודד עם אתגר, ומה הגורם שסייע לכם להתגבר ולהצליח?
אני קוראת לכם להשאיל את התכונה המנצחת לטובת שינוי בהתנהלות הכלכלית שלכם!

 

מכירים אנשים שהחליטו לשנות את הרגלי התזונה? (ייתכן שאפילו אתם אחד מאותם אנשים שהצליחו). לרוב, השלב הראשון שמניע את התהליך הנו: מודעות, דרך למידת הנושא, זיהוי מזונות שאינם מומלצים בתזונה היומיומית, הפחתת מזונות מזיקים, גיוס שיתוף ורתימת בני המשפחה לתהליך, התרחקות מפיתויים וכך הלאה עד להשגת השינוי המיוחל.

 

אלו הם הכלים שעומדים לרשותנו כאשר מחליטים לנהל את ההוצאות שלנו (במקום שינהלו אותנו):
1. מודעות – בררו מהי ההוצאה החודשית עבור גידול הילדים (כולל הכל במיוחד כאשר מדובר בתאומים, שלישייה או אחים צמודים, אל תעשו לעצמכם הנחות).
2. גיוס, שיתוף ורתימת בני המשפחה לתהליך – פשוטו כמשמעו וכדי שחלילה לא ייווצר “חור בדלי” (אחד חוסך השני מבזבז).
3. זיהוי הוצאות שאינן צורך יומיומי – חפצים זמניים, פריטים לא שימושיים, מבצעים (בעיקר כל מה שלא קשור לצרכים בסיסיים כגון: הזנה והיגיינה של הילדים).
4. התרחקות מפיתויים – בדקו היטב והיו כנים עם עצמכם – לאיזו חנות, רשת או קניון יש לכם חולשה. צמצמו נוכחות באזור והימנעו ככל שניתן מהגעה למקום.
5. לימדו את נושא ההתנהלות התקציבית וכלכלת המשפחה – יעוץ עם מומחים, מציאת הכלים הכי נכונים עבורכם (ניסוי וטעייה) יאפשרו לכם לפצוח בתהליך שיוביל אתכם להתנהלות כלכלית נכונה, גם אם מדובר בצעדי תינוק – ולחגוג כל חסכון.

אשמח לייעץ ולעזור לכם מתחילת הדרך ועד שתבססו התנהגות צרכנית וכלכלית נכונה

פרטי התקשרות..

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום