רעיונות לחופשת פסח עם התאומים ולוח לתכנון החופשה להורדה במתנה

אז מה התכניות לפסח? זו השאלה החמה בקרב גינות הילדים וקבוצות הווטסאפ בשבועות האחרונים. ואני, כמו שאני, מוכנה כבר עם לו”ז מתוכנן לפרטי פרטים של מה עושים כל יום. אני לבד עם שלושת הילדים רוב ימי החופשה ואם לא אתכנן לנו פעילויות כל יום לא בטוח שאסיים את החופשה עם שלושה ילדים, לפחות לא עם השלושה שלי. גם שנה שעברה עמדתי באתגר בהצלחה, עם אותו תכנון מראש והחופשה לא רק שעברה בשלום, היא אפילו היתה כיפית!

אז הנה כמה כללים ורעיונות לתכנון החופשה עם התאומים + מתנה – לוח תכנון כיפי להורדה, שאפשר להדפיס, למלא ולתלות על המקרר.

  1. הכלל הראשון והכי חשוב – כפי שכבר הבנתם – לתכנן מראש. לקבוע מראש עם חברים, כי זה חג וכולם קובעים תכניות ולקבוע עם חברים זה מאוורר ומשחרר ובאסה לגלות ברגע האחרון שלכולם כבר יש תכניות
  2. לא לתכנן כל יום הרפתקאות – ילדים לא צריכים אטרקציות כל יום, במיוחד בגילאים הקטנים כמו של הילדים שלי – שנה עד ארבע. התכנון האידיאלי הוא יום אטרקציה (טיול/ביקור באתר) ואז יום רגוע בבית או אצל חברים. מכיון שאצלי כולם עדיין ישנים שנ”צ  (ברוך השם) כל יום מתחלק לשניים כך שתמיד חלק אחד יהיה בחוץ וחלק אחד בבית.
  3. תחשבו קטן – בילדים קטנים (עד גיל 4-5) לא עובד לונה פארקים וירידים גדולים. מספיק נסיעה ליער קרוב ופקניק עם לקטוף קצת פרחים ואתם מסודרים
  4. יום אצל סבתא – חובה
  5. יום אצל הסבתא השניה – חובה
  6. אם כמו במקרה שלי אחת הסבתות דפקה ברז ונוסעת לחו”ל תודיעו לה שתתחשבנו באוגוסט.

אז הנה התכנון שלי לחג, מוזמנים לקחת רעיונות

1 – בוקר בקניון עם חמותי. כן, קניונים בחג זה לא תענוג גדול, אבל צפוי להיות יום חם כך שצריך מקום ממוזג ואם יום אחד נתרום להעלאת הדמוגרפיה בקניון לא יקרה כלום. בתכנון: ארוחת בוקר, ג’ימבורי, השלמת קניות מתנות לחג.  אחרי השנ”צ – נשארים בבית עם סבתא.

2 – אבא איתנו!! לכבוד ערב חג זכינו ביום עם אסף, נתחיל אותו בבוקר בתל אביב, ארוחת בוקר וטיול בימבות בכיכר רבין. שנ”צ בבית ואז – נוסעים לאמא שלי לליל הסדר. למחרת היא בורחת לחו”ל כך שאני שוקלת להשאיר את הילדים לישון אצלה כעונש.

3- הבסטי שלי בביקור בארץ אז מתחילים את היום בפקניק איתה. לא נוסעים רחוק, גן שעשועים עם דשא לא רחוק מהבית, עם מצה ברייט ושאר מטעמים שיזכירו להם שהם בארץ הקודש. חוזרים הביתה לשנ”צ ואחר הצהרים קבענו עם חברים מהגן לעשות בריכה בגינה כי יהיה שרב גהנום.

4 – קבענו עם חברים מהגן לעשות טיול ברכבת, כבר מזמן הבטחתי לילדות שניסע ברכבת כי הן אף פעם לא נסעו. חשבתי בהתחלה על חיפה אבל אז נזכרתי שזה אומר להיות סגורה עם חמישה ילדים (שלי ושלה) בתוך רכב שנוסע ממש מהר בלי אפשרות לרדת או לפתוח חלון, אז ויתרתי. נעשה נסיעה סמלית לתל אביב בשביל החוויה, נרד בתחנת האוניברסיטה ונלך למתקני שעשועים הגדולים בגני יהושוע (מול הצפארי). ילדים גדולים שלא חוזרים הביתה לשנ”צ יכולים להתפרע עם ביקור בג’ונגה ג’ונגה, כדור פורח, שיט בסירות… יש מיליון דברים לעשות בגני יהושוע כולל קיוסק חמוד שסוגר את הפינה של ארוחת צהרים בארוחת בריאות כמו בייגלה או נקניקיה בלחמניה. חוזרים הביתה לשנ”צ ואחר הצהרים מתאוששים מהחוויה בבית.

5- נפגשים עם עוד חברה והילדים שלה לארוחת בוקר בגן סיפור בפארק הרצליה. זה בית קפה מקסים (כשר לפסח אגב) שנמצא בלב פארק הרצליה, מאד ידידותי לילדים, ואחרי האוכל הולכים להסתובב בפארק, לשחק במתקנים, יש שם אגם עם ברווזים בקיצור לא משעמם. אחר הצהרים קבענו אחהצ כיפי עם הבסטי ומשפחתה שגם נשארים לישון אצלנו.

סופשי”ם – החור היחידי בלו”ז שלי, כי בעלי יהיה איתנו אז השארתי פנוי לאלתורים ומפגשים משפחתיים.

חג שני – נוסעים ליומיים טיול בדרום. זה הלילה היחיד שתכננתי לנו מחוץ לבית למרות אהבתי הרבה לטיולים, שלושה ילדים קטנים ללילה מחוץ לבית זה מתיש. אז מתוכנן לנו טיול מהמם שאספר לכם עליו בהמשך עם המלצות לאתרים ומסלולים.

מקווה שקיבלתם קצת רעיונות – כדי לקבל אליכם ישירות למייל את לוח תכנון הורס לתלות על המקרר, השאירו פה פרטים וזה בדרך אליכם ישר למייל. מבטיחה לכם שזה יעשה קצת סדר בראש.

חג שמח!!

קרן

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום