טיפים והמלצות לשמירה על ניקיון כללי ועל היגיינה אישית

ריח טוב הנו דבר חשוב ומשמעותי בכל גיל. בתקופת הקיץ – קיימת חשיבות רבה לשמירה על רעננות הבגדים והנעליים וניחוח נעים ברחבי הבית.

להלן מגוון טיפים, לשמירה על היגיינה אישית וניקיון כללי שלכם, של הילדים ושל הבית.

 

שמירה על ריח טוב בנעליים

 בחורף – הילדים נרטבים בשלוליות ובקיץ, ניתן למלא ארגז חול שלם מהמלאי הנמצא בכל נעל, לאחר המשחק בחצר הגן ובגינה הציבורית.  אחת התופעות השכיחות בתקופה החמה או הקרה הנה ריח לא נעים בנעליים.  במטרה לשמור על ניחוח נעים לאורך כל היום, מומלץ להניח בכל אחת דפי מרכך ריחניים, המיועדים למייבש הכביסה. את הדפים כדאי להניח  במהלך הלילה ולהחליפם על בסיס יומי.

 

הסרת ריח רע מבגדים

שכחתם לכבס חולצה המדיפה ריח לא נעים? השתמשו בחומץ – מצרך בסיסי המצוי (כמעט) בכל בית.  ערבבו מעט חומץ ומעט מים בכמות שווה לתוך מיכל ספריי להתזה. רססו כמות קטנה על הבד הפנימי של החולצה. שימו לב במיוחד  לאזורים הבעייתיים כגון: בתי השחי והצווארון.  אין אל חשש , הילדים לא יריחו כמו סלט- הריח מתפוגג כאשר הוא מתייבש והבגד מריח נפלא.

 

ניחוח נעים בארון הבגדים/חדר הארונות

פולי קפה טחונים, אשר סופגים ריחות רעים יאפשרו ניחוח נעים בארון הבגדים.  במטרה למנוע מצב בו ריח הקפה ידבק לבגדים, מומלץ למלא קופסת פלסטיק בקפה טחון, לנקב מספר חורים במכסה, לסגור את הקופסא ולהניח אותה במקום יבש וגבוה בארון. מומלץ להחליף את הקפה בקופסא אחת לחודש.

 

שקיות ריח בעבודת יד

מכירים את שקיות הריח המשמשות להפצת ניחוח טוב ברכב, ארונות הבית או בחדרים? נתין להכין אותן בבית עם הילדים, כך תרוויחו זמן איכות משותף וגם ריח טוב ברחבי הבית. מלאו שקיות כותנה קטנות עם עשבי תיבול, תוך שיתוף הילדים בבחירת הריח המועדף עליהם. הריחות  המומלצים הנם: לבנדר, למון גראס או ציפורן. קשרו את השקיות והניחו אותן היכן שתחפצו.

 

ככל, חשוב לאוורר את הבגדים והנעליים, בטרם החזרתם לארון.  את הבגדים מומלץ לתלות את הבגדים על קולב, עדיף ליד חלון פתוח, דבר ישאפשר רעננות והסרת ריחות שנצברו במהלך היום.

 

הטיפים באדיבות ניר גולן, מנכ”ל KLOSS

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום