טיפים והמלצות לשמירה על ניקיון כללי ועל היגיינה

שמירה על ריח טוב בנעליים

 בחורף – הילדים נרטבים בשלוליות ובקיץ, ניתן למלא ארגז חול שלם מהמלאי הנמצא בכל נעל, לאחר המשחק בחצר הגן ובגינה הציבורית.  אחת התופעות השכיחות בתקופה החמה או הקרה הנה ריח לא נעים בנעליים.  במטרה לשמור על ניחוח נעים לאורך כל היום, מומלץ להניח בכל אחת דפי מרכך ריחניים, המיועדים למייבש הכביסה. את הדפים כדאי להניח  במהלך הלילה ולהחליפם על בסיס יומי.

בגדים בחומץ בבקשה!
פטנט לא שגרתי להעלים ריחות רעים נעוץ באלמנט מן המטבח- חומץ. במידה ונתקעתם במקרה ‘דחק-כביסה’ פתאומי והילד ממש דורש ללבוש חולצה מלוכלכת, חומץ היא האפשרות הטובה ביותר שלכם. הפכו את הבגד מפנים החוצה, ערבבו מעט חומץ ומעט מים בכמות שווה לתוך מיכל ספריי להתזה. רססו כמות קטנה על הבד, עם תשומת לב מיוחדת לאזורים הבעייתיים, כמו בתי השחי לדוגמה. אין לכם מה לחשוש שמא ילדיכם יריחו כמו סלט- הריח מתפוגג כאשר הוא מתייבש ולא נותר לו
זכר על הבגד.

קפה גם לילדים-
דרך לא שגרתית לשמור על ריח טוב בארון היא בעזרת פולי קפה טחונים, אשר סופגים ריחות רעים. הצבת כלי עם קפה טחון בארונות יחסל סירחון. כדי שלא תקבלו בגדים בריח קפה, מומלץ למלא קופסת פלסטיק בקפה טחון, לנקב מספר חורים במכסה, לסגור את הקופסא ולהניח אותה במקום יבש וגבוה בארון. כדי לשמור על טריות, מומלץ להחליף את הקפה בקופסא אחת לחודש.

שבי תיבול גם בחדר השינה- “מלאו שקיות כותנה קטנות עם עשבי תיבול, תנו לילדיכם לבחור את המועדף עליהם, המומלצים הם לבנדר, למון גראס או ציפורן, אך ניתן בהחלט להשתמש בכל עשב תיבול אהוב אחר. קשרו את השקיות והניחו אותן בתוך הארון והמגירות מרחיב גולן. טיפ: מקמו שקיות בתוך כיסי ג’קטים ומעילים ובתוך בגדים הנלבשים לעיתים רחוקות, כדי לשמור עליהם טריים וריחניים.

אווררו את הבגדים לפני החזרתם לארון: עצה פשוטה ודי מתבקשת- לאחר יום לימודים ארוך, תלו את הבגדים על קולב לאוורור, רצוי ליד חלון פתוח לפני שתחזירו אותם לארון. פעולה זו תאפשר להם להיפטר מן הריחות שנצברו במהלך היום.

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום