יצירת אווירה באמצעות צבע בחדר אותו חולקים תאומים,שלישייה או כמה אחים

חדר מופרד לאתר 1

 

חדר המיועד למגורים של שני אחים או יותר ,אמור להיות מותאם לכל אחד מהדיירים הקטנים. אופיו של כל אחד, תחביביו ואהבותיו אמורים לבוא לידי ביטוי בפינה הפרטית שלו. הצבע הנו פרמטר מרכזי ביצירת חלל פרטי לכל אחד מהילדים.

כיצד עושים זאת נכון, במיוחד כאשר מדובר באחים שאינם בני אותו מין,גיל או תחביבים משותפים?

מירי פיקרסקי רובין, המעצבת של BG paint מותג הצבע החדשני מקבוצת אשטרום, מעניקה טיפים כיצד ניתן לצבוע את חדר הילדים ולתת ביטוי לכל אחד.

בחירת נושא להשראה

בראש ובראשונה, מומלץ לבחור נושא המשותף לשני הילדים, דמות האהובה או תחביב משותף בעלי קונוטציה המתייחסת לשני המינים. ניתן גם לייצר אווירה כללית יותר או נושא רחב יותר כגון: בעלי חיים, ים, פרחים ועוד, ובהשראתם לעצב את החדר. בחירת נושא בהשראתו יעוצב החדר, יתרום לבחירת הצבע המצאים וגם על הריהוט המשלים, הוילונות והאביזרים גם בשלב מאוחר יותר. קיים מגוון רחב של טפטים, שבלונות, מדבקות ואביזרים, המעניקים לחדר הילדים מראה צבעוני ומעניין.

שימוש בצבעים נייטרלים ללא קונוטציה מגדרית

במטרה למנוע ויכוחים, ניתן לצבוע את החדר בגוונים נייטרלים המתאימים לשני המינים כמו צהוב, ירוק, כתום, גווני שמנת ועוד. במידה וצבעתם את החדר בצבע נייטרלי, מומלץ להוסיף סממן עיצובי שיתאים לכל אחד מהילדים לדוגמא: שבלונה של דמות האהובה על הילדה מעל מיטתה או תמונה של גיבור-על אהוב לצד מיטתו של הילד. במידה וכל אחד מהילדים מעדיף צבע אחר ואומר זאת במפורש, ניתן לחלק את החדר לשני חלקים, באמצעות בחירת שני צבעים שונים.

מומלץ להתייעץ עם הילדים החל משלב תכנון צביעת החדר ועד לביצוע הפרויקט עצמו – אילו צבעים הם אוהבים, איך משפיע עליהם כל גוון ואיזה צבע הם ירצו לראות כל בוקר שיגרום להם לפתוח את הבוקר עם חיוך. אפשרו לילדים להשפיע על אופן עיצוב החלל באמצעות בחירת אביזרים משלימים, אותם ניתן יהיה להחליף לעיתים תכופות, מבלי להשפיע באופן משמעותי על המראה הכולל של החדר. גם אם אתם חולקים על בחירת הילדה שהחליטה לקשט את חלקה בחדר באמצעות נצנצים על הכריות, וילון ומדבקות על הקירות והילד עיטר את כל סביבתו עם גיבורי על , כל עוד הדבר נעשה בטוב טעם וכאביזר נוסף, אפשרו להם להתבטא.

יצירת שני חללים נפרדים באמצעות צבע
במידה והילדים לא הגיעו לעמק השווהף, במטרה לצבוע את החדר בגוון המוסכם על שניהם, או שהחלטתם להעניק ייחודיות ויכולת ביטוי לכל ילד, ניתן לבחור שני גוונים או יותר. כל קיר שבצמידות אליו ישן הילד – יצבע בצבע שונה. מומלץ לבחור את גוון הצבע תוך מחשבה תחילה, במטרה למנוע מצב של צבעוניות יתר ועומס ויזואלי. חשוב לזכור כי בנוסף להיותו חדר משחקים, חדר הילדים המקום הפרטי של כל ילד, המיועד לשינה,התרגעות וביטוי אישי. מומלץ להמנע משימוש בצבעים חזקים מאוד ומטכניקות מורכבות, במטרה ליצור אוירה נעימה ונינוחה לכל אחד מהדיירים.

שתפו את הילדים בתהליך הצביעה, וודאו כי החדר מעוצב לטעמם, במטרה לאפשר להם מקום חם ורגוע המאפשר ביטוי אישי. זכרו כי תהליך של צביעה הנו הפיך וישתנה עוד כמה פעמים בהתאם לטעם האישי ולגילו של כל ילד.

לפרטים נוספים: אתר הבית של BG BOND
טלפון: 08-6874236
חפשו אותנו גם בפייסבוק

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום