יצירת פינת קריאה בחדר הילדים או בחלל הבית במטרה לעודד את האהבה למילה הכתובה – איך עושים את זה נכון?

123456789

כולנו מודעים לחשיבות של קריאת ספרים, במיוחד בעידן המסכים. ישנם ילדים בעלי יחס אוהד למילה הכתובה לעומת אחרים, שיעדיפו כל פעילות אחרת. במטרה לעודד קריאה באופן עצמאי או שעת סיפור עם ההורים, חשוב גם לייצר אווירה נעימה ואף להגדיר אזור המיועד למטרה זו.

איך עושים את זה נכון? בכתבה שלפניכם . . .

 

להלן כמה טיפים לעיצוב פינת הקריאה לרגל פתיחת שנת הלימודים החדשה

.

הגדירו אזור בבית בו תמוקם פינת הקריאה

בשלב ראשון כדאי להחליט היכן תהיה ממוקמת פינת הקריאה והאם תהיה חלק מחדר הילדים, או באזור נפרד בחלל הבית. יש לקחת בחשבון כי האזור אמור להיות מותאם לשימוש ביום ובלילה וגם כאשר כל בני הבית נמצאים.
לגודלה של פינת הקריאה יש השפעה גם על אופן העיצוב הכולל צבע ותאורה, במידה ומדובר באזור הממוקם בחדר הילדים ובמטרה ליצור הפרדה ברורה,מומלץ לצבוע את הקירות הסמוכים אליה בצבע שונה.

 

123456789

 

השפעת בחירת גוון הצבע על יצירת אווירה המותאמת לקריאה

במטרה ליצור אווירה נינוחה ושלוה מומלץ לבחור בצבעים קרים – כחול, ירוק וסגול. חשוב להתאים את הגוון גם להעדפה האישית של כל ילד ושיתאים לסגנון העיצוב של החדר כולו, כולל סגנון הריהוט, טקסטיל, ריצוף, פתחים וכדומה. זה המקום לשתף את הילד ולהביא לידי ביטוי את תחביביו, אופיו וצרכיו האישיים תוך הכוונה שלכם. הדבר יכול להעצים את חווית הקריאה ואת הנכונות של ילדים שפחות אוהבים לקרוא, לפתוח את הספר.

 

התאמת התאורה לגווני הקירות

סביבת הקריאה היא בעלת השפעה מכרעת על איכות הקריאה ועל יכולת הריכוז בזמן הפעילות. עיצוב החדר ושימוש בתאורה, יאפשרו יצירת סביבה אופטימאלית לקריאה.
חשוב לשלב בין התאורה הטבעית בחדר, לבים התאורה המלאכותית והגוונים בהם צבועים הקירות. קירות כהים מעניקים לחדר אווירה אינטימית או אווירה של חדר עבודה/ קריאה אך מחייבים תאורה טובה וחזקה, במיוחד כאשר מדובר בילדים. גם בחללים שטופי אור, ניתן לצבוע את הקירות בגוונים חזקים יחסית ולראות היטב את דפי הספר.
קריאה מתוך מסכים מרצדים (מחשב/טאבלט) הנם בעלי תאורה פנימית, ולכן התאורה החזקה בחדר אינה הכרחית יחד עם זאת, עדיף לא לקרוא בחושך, אלא בסביבה מוארת ברמה כזו שלא תזיק לראייה.

 

987654321

 

שילוב אלמנטים דקורטיביים

במטרה להפוך את פינת הקריאה למקום חביב על ילדכם, מומלץ להשתמש באלמנטים מעולמו של הילד. צביעת הקירות על ידי שבלונות, איורים, מדבקות קיר, תליית לוח על הקיר ותחימתו באמצעות צבע וכל אביזר שיביא לידי ביטוי את הילד, אופיו ותחביביו יכולים ליצור אלמנט דקורטיבי ושימושי במטרה ליצור פינה שבה ירצו לבלות, לקרוא וללמוד.

קריאה נעימה!

המידע באדיבות מירי פיקרסקי רובין, המעצבת של BG paint מקבוצת אשטרום.

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום

אנחנו יודעים שיש לך
כוחות על! מחסור רציני 
בשעות שינה!