למה אתם חייבים בעל חיים – המתנה הכי טובה שיכולתי לתת לילדים שלי

הבכור שלי בן שבע.

אני זוכרת בדיוק איפה הייתי כשהבן הבכור שלי נולד. אסף ואני עמדנו בכניסה לאוטובוס שיקח אותנו מסאו פאולו לבוזיוס, בברזיל. היינו שלושה חודשים יחד, מאוהבים עד הגג, וידענו שכשנחזור נעבור לגור יחד. אמא של אסף התקשרה והוא כמובן מיד ענה (הוא הבן הכי מושלם שאמא יכולה לבקש) והיא סיפרה לו בהתרגשות שהכלבה שלהם, טויה, ילדה תשעה גורים. טויה הייתה גולדנית סוררת שגרה עם אמא שלו בקיבוץ ובזמן האחרון היא קצת השמינה. שיחת סקייפ שערכו לאח הגדול של אסף שלומד וטרינריה באיטליה פסקה
שמדובר בהריון מדומה כי אין סיכוי שהנבחנית הזו נותנת לכלב אחר להתקרב אליה. בואו נגיד שמאז למדנו לא לסמוך על אבחנות בסקייפ כי כמה שבועות אחר כך, אחרי לילה של חוסר מנוחה טויה ילדה תשעה גורים מושלמים, מהם שרדו שלושה, שתי בנות ובן. אנחנו קיבלנו את הדיווח אונליין ואני ממש זוכרת איך עמדנו בתור לאוטובוס עם כל הברזילאים, כשהוא מספר לי בהתרגשות על הלידה. הסתכלנו זה לזה בעיניים וידענו שאחד מהגורים האלה יהיה שלנו. הילד הראשון שלנו.

 

    

חודשיים לאחר מכן עברנו לדירת 50 מטר עם רצפות כתומות ועקומות ברחוב זמנהוף בתל אביב. זו היתה דירה קטנה וביתית ובעיקר זו היתה הפינה שלנו. ביום המעבר נסענו בחמש בבוקר לקיבוץ להביא את הגור, רצינו שהוא יכנס יחד איתנו לדירה. חשבנו לקחת נקבה אבל כשהגענו לשם הוא כבש את ליבנו – שאולי שלנו. כבר בנסיעה הביתה הוא הקיא עליי כמו בכל הנסיעות שעשינו איתו בשנה הראשונה ובמהירות שיא הוא נכנס עמוק ללב שלנו. בשנה הראשונה הוא שבר לנו את הבית. גרס עד דק. קילף ציפוי פרקט מרצפת המטבח בדירה, פירק את קסדת האופנוע, לעס אינספור זוגות נעליים כפכפים, משקפי שמש, לא השאיר אף חפץ יקר ערך שלם. כל לילה הוא עלה למיטה ביננו וחפר בה, משתולל איתנו בין השמיכות וקורע את כל הסדינים, אבל אהבנו אותו כל כך וחיכינו להשתוללויות האלה כל ערב. הוא קיבל באהבה את כל השגעונות שלנו. הבאנו לו שני חתולים – קיבל אותם בשלווה. נסענו איתו לטיולים – והוא תמיד הצטרף בשמחה למרות ששנא נסיעות, ישן איתנו באוהל ועשה איתנו מסלולים.

 

אפילו סחבנו אותו פעם על הכתפיים באיזה נחל ברמת הגולן כשהיה מפל שהיה לו גבוה מדי מכדי לקפוץ. שאולי אכל איתנו את כל הארוחות שלנו – ביס אנחנו, ביס הוא, תמיד דרש וקיבל את חלקו אפילו אם זה היה לק מהגלידה. שאולי תמיד היה מה שמחבר אותנו זה לזה, גם כשנגמרו נושאי השיחה תמיד יכולנו לדבר על כמה מושלם הוא. בזכות שאולי יכולתי לנבא בדיוק איזה אבא אסף יהיה. מגונן וחרדתי אבל אוהב בלי גבול ומסור בטירוף. שאולי עבר איתנו שתי דירות בתל אביב, דירה בגבעתיים ודירה ברעננה, וקצת אחרי יום הולדת ארבע שלו, הבאנו לו מתנה, שתי הפתעות קטנות עטופות בשמיכות בתוך שני סלקלים.

 

 

 

 

 

 

לפני שיצאנו איתן מהפגייה אמרו לנו שצריך לשמור עליהן היטב מחיידקים. אז איך שהגענו הביתה מיד נתנו לו לדחוף את האף הרטוב שלו לתוך הסלקלים שלהן ולתת להן לק בפרצוף שיחסן אותן היטב מכל החיידקים הרעים. הילדות שלי גדלו לזרועותיו (שלא לומר טלפיו) של לולי שלנו האהוב. הוא היה יוצא איתי לטיולים ארוכים עם העגלה בקיץ הראשון שלהן, הן שכבו על משטח הפעילות ולמדו להרים ראש כדי להסתכל עליו, כשהתחילו טעימות כל טיפת רסק ירקות או פירות שנמרחה להן על הפרצוף מיד לוקקה על ידיו ביסודיות, שלא לדבר על כל מה שהן זרקו על הרצפה ככל שגדלו. לא סתם הכלב עלה 8 קג בשלוש שנים האחרונות זה יותר יעיל מכל איי רובוט. כשהן למדו לזחול הן התחילו לטפס עליו ולמשוך לו באוזניים והמסכן המושלם הזה מעולם (מעולם!!) לא התרגז עליהן, לא נהם לא חשף שיניים, פשוט נתן להן להתעלל בו עד שנמאס לו והוא קם בהכנעה והלך למקום אחר. כשלמדו ללכת הן רדפו אחריו בבית ובגינה וכשינאי נולד הוא גידל גם אותו באותה הצורה. ינאי לא מסוגל היום לאכול ארוחה בלי לחלוק עם שאולי, ביס הוא ביס שאולי. בדיוק כמו שאנחנו עשינו איתו כשהיה גור.

שאולי גידל וחינך את הילדים שלי לא פחות ממני. הוא מלמד אותם את ערך החברות, ערך הנתינה וערך הנאמנות.לעולם כשהילדים שלי חוזרים הביתה שאולי מקבל אותם בכשכוש זנב וחיוך כלבי והוא הראשון שמקבל יחס כשנכנסים הביתה. בזכותו הם לומדים לחלוק ולדאוג לאחר, הם לומדים שיש עוד יצורים בעולם פרט לבני אדם, יצורים מדהימים שמעניקים לנו יותר ממה שאי פעם נדע.  בזכות שאולי הילדים שלי ניגשים לכל חיה בגובה העיניים, בלי פחד, בחמלה וברגישות.

המשפחה שלנו מונה שש נפשות. אמא אבא שלושה ילדים וכלב שהוא חלק בלתי נפרד מהמשפחה, שהיה חלק מאבני היסוד שיצרו את המשפחה הזו מלכתחילה.

 מזל טוב שאולי שלנו, אתה כבר בן שבע, ואנחנו פשוט לא מסוגלים לדמיין את החיים שלנו בלעדיך. אוהבים אותך מיליונים

המשפחה שלך

 

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום