לקניות יצאנו כיצד ליצור חוויה חיובית, מהנה ומעצימה כאשר יוצאים לקניות עם התאומים קטנטנים – וגם עם הגדולים

box

החלטתם לצאת לקניות עם הילדים – מיד עולות השאלות: כיצד נערכים, היכן נשים את המוצרים, האם לקחת את עגלת התאומים, איפה ישבו כולם ומה נעשה כאשר אחד הילדים יחליט לפתוח בריצת מרתון תוך כדי לקיחת סיכון שבשלב מסוים בדרך, ישתעשע במוצרים על המדפים עד לנפילתם כמו מגדל קלפים?
בשלב הזה רבים יחליטו שעדיף לעשות אחרונה פנה ולקיים את הקניות במועד אחר, אחרים יצאו למסע עם הרבה רצון טוב ומעט הערכות מוקדמת.

אז מה עושים?

 (קרדיט צילום: freedigitalphotos.net/Ambro)

 כאשר מדובר בקניות עם תינוקות או פעוטות, המשימה הופכת למאתגרת ומורכבת יחד עם זאת, עם הכנה מוקדמת ניתן להפוך את מסע הקניות לחוויה מעצימה ומגבשת.

ספיר טיסר הבעלים של חברת Lulubuy המשווקת את Buugy Bench בישראל – מעניקה לכם טיפים כיצד להיערך לקראת מסע הקניות ומה לעשות במהלכו, עד רגע ההגעה הביתה:

 

1. קודם כל הגדירו את סוג הקניה – האם אתם עומדים לפני הקנייה החודשית שמטרתה למלא את המזווה ואת המקרר או שמדובר בהשלמת חסרים בלבד.

2. לפני שאתם יוצאים מהבית ודאו כי יש לך תיק מאובזר ועדיין – אין צורך לקחת איתכם את כל הבית, רק מה שהכרחי: בקבוקי שתייה, מוצצים, חיתולים, משחק או שניים, ארנק וטלפון…

3. שיחה מוקדמת עם הילדים הגדולים וגם עם פעוטות מעל גיל שנתיים – ערכו שיחת הכנה הכוללת תיאור של הפעילות המתוכננת (קנייה בסופר ולא מעבר לכך), תיאום ציפיות (כל ילד יכול לרכוש ממתק אחד בלבד) ומה קורה במידה ואחד הילדים לא מתנהג בהתאם (חזרה הביתה, המשך הקניות ללא הממתק שהובטח ועוד).

4.הכינו את עצמכם – וזכרו כי גם אם הכנתם את כל הדרוש, כולל שיחה מפורטת גם עם הילדים הגדולים – אין זה מבטיח כי בפועל הדברים יסתדרו בדיוק בהתאם לתכנית. הגדירו לעצמכם או סכמו עם בן הזוג כיצד מגיבים לסיטואציות שונות – דבר שימנע חיכוכי דעות וויכוחים מיותרים במהלך הקניות.

5. תזכורת נוספת לפני שמגיעים לסופר – כאשר אתם מגיעים למקום, הזכירו בכמה מילים לילדים את עיקרי השיחה שערכתם לפני שיצאתם מהבית וצאו לדרך.

6. היעזרו באביזרים שינעימו לכם את חווית הקנייה – כסא מתקפל שיאפשר לכל הילדים לשבת בנוחות בעגלה, שקית קניות רב פעמית נוחה, מעמד לבקבוקי מים שיהיה נגיש לילדים ועוד.

 

box

 

7. שתפו את הילדים בבחירת ואריזת המוצרים בהתאם לגילם – פעוטות יכולים להחזיק שקית קטנה ולתוכה להכניס (בעזרתכם או לבדם) את הירקות והמצרכים השונים. הגדולים יכולים לערוך יחד איתכם רשימה חלקית של מצרכים עליהם הם אחראים, החל משלב האיתור ועד הבאתם לעגלת הקניות. אתם מכירים את הילדים שלכם הכי טוב ולכן, חשוב שתתאימו את הפעילות בסופר לכל אחד מהילדים, תכונות האופי שלו וצרכיו. בצורה כזו, תוכלו להעצים כל ילד וגם לקיים פעילות שיכולה לתרום גם לגיבוש המשפחתי דהיינו – עבודת צוות!

8. במהלך הקניות חשוב שתעניקו משוב חיובי עבור כל עזרה ולכל ילד – שבחו אותם על כל הגשת עזרה וגם על איפוק, ויתור, הכלה וסבלנות שיגלו .

9. הגעתם הביתה עייפים ומרוצים? שתפו אותם גם באחסון המצרכים ולסיום – הכינו ארוחת ערב משפחתית לכולכם!

בתאבון!

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום