ניחוח של התחדשות – עיצוב חדרי הילדים

וינטג לקטנטנים האוס אין קרדיט צילום שי אפגין

עונת האביב מביאה איתה התחדשות בבית כולו וגם בחדרי הילדים: צורות גיאומטריות, מראה וינטג’, גוונים אפורים וצבעים ניטרליים.

להלן המלצות לעיצוב חדרי ילדים עבור דייר אחד או יותר, כולל המגמות השולטות לשנה הקרובה בתחום.

 (קרדיט צילום: גולדשטיין גלרי טפט)

נשאלת השאלה, האם כדאי לעצב חדר מהחלומות או שאולי לדאוג לכך שהחדר יתאים גם כשהילדים מתבגרים וגדלים וגם, כיצד נעצב חדר בו מתגוררים שניים או שלושה ילדים בעלי תחומי עניין שונים.
הטרנדים שהשתלטו על עולם המבוגרים מעטרים עתה את חדריהם של הקטנים וניחנים בלוק צבעוני ונעים.

הכל על עיצוב חדרי ילדים בעונה הנוכחית

מילי עשור מבעלי רשת “האוס אין” מסבירה: “פעם היו הבדלים מגדריים מאוד ברורים בעולם עיצוב חדרי הילדים. היום ניתן לראות טשטוש גם בעולם הילדים וגם בין עולם הילדים והמבוגרים.”
שרית קרייתי גולדשטיין מבעלי ‘גולדשטיין גלרי טפט’ מוסיפה ואומרת: ” ילדים רבים רוצים להיות כמו הגדולים. כיום ניתן לראות זאת גם בבחירת העיצוב. הורים רבים משתפים את הילדים בתהליך בחירת הקו העיצובי, הצבעים והריהוט וניתן לראות כי הבחירות של הילדים הן הרבה הופכות להיות הרבה יותר אסתטיות ובוגרות”.

 

להלן המגמות והטרנדים בעיצוב חדרי הילדים לעונה הקרובה

 

אפור הוא הורוד או התכלת החדש

רבים נוטים לעצב את הבית כולו בגוון אפרפר, אל נמנעים לעשות זאת כשמדובר בחדר הילדים. הצבע האפור אידיאלי לשני המינים ומשתלב גם עם צבעי ניאון וגם עם הגוונים הפסטלים העדינים. בחירת הצבע האפור וגווניו, מאפשרת שדרוג קליל של החדר, בהתאם לכל גיל.

 

וינטג’ גם לילדים

המראה הישן והקסום מגיע גם לחדרי הילדים.
מראה הווינטג’ משרה אווירה חמימה ונעימה עד ליצירת אווירה רומנטית ועדינה של גווני פסטל. ערבוב אלמנטים מסורתיים וריהוט בעבודת יד מעניק מראה אלגנטי לחלל החדר. המראה הוינטג’ משתלב עם פריטים עכשוויים וגם עם צבעים עזים.

 

וינטג לקטנטנים האוס אין קרדיט צילום שי אפגין
(קרדיט צילום: שי אפג’ין/האוס אין)

 

שימוש בצורות גאומטריות

מחומשים, יהלומים ומשולשים, בקווים נקיים וצבעים נועזים, בקווים סימטרים וא-סימטריים. מגמה זאת ניתן למצוא בטקסטיל, צעצועים ואף בעולם חיפויי הקירות. צביעת הקירות יכול להיעשות במספר צבעים כשכל אחד נכנס לצורה אחרת, דבר שיכול ליצור דינאמיות וחיות לכל החלל או בעזרת שימוש במדפים בצורות שונות.

 

עיצוב בכיוונים חדשים

בעונה הנוכחית, מגיעה שחקנית חדשה מכיוון בלתי צפוי- התקרה. צבועה פסים בגוונים נועזים או חיפויים ססגוניים, התקרה מביאה עמה משב רוח מרענן, על ידי שילוב צבעוניות עם גוף תאורה דרמטי ליצירת מראה שובב ומעניין.

 

תקרה צבעונית גולדשטיין גלרי טפט

 (קרדיט צילום: גולדשטיין גלרי טפט)

 

עיצוב בזהב לקטנטנים

הזהב היוקרתי מגיע אלינו בגרסה מעט יותר מעודנת ומשתלב עם טרנד גווני הפסטל. הגוון הוורוד הבהיר יחד עם מסגרות זהב מפוארות או ריהוט בשילוב הגוון הזהו,ב מעניק מראה אצילי ואלגנטי יחד. שילוב של זהב עם גוונים מעט קרים יותר כמו כחול ואפור, יכול ליצור מראה מתוחכם ובוגר.

 

זהב לקטנטנים גולדשטיין גלרי טפט  
 (קרדיט צילום: גולדשטיין גלרי טפט)

 

שלל צבעי הגלידה

צבעי פסטל משרים אווירה נינוחה ושלווה, וידועים גם ברכות ובעדינות שהם משדרים. קירות וטקסטיל נצבעים בגווני כחול בייבי וורוד בדולח ומתקיימים יחד בהרמוניה מושלמת, מכניסים אופטימיות לחלל ומעניקים לו תחושת מרחב וניקיון.

 

צבעי פסטל גולדשטיין גלרי טפט
 (קרדיט צילום: גולדשטיין גלרי טפט)

החוץ נכנס פנימה

הדפסים נועזים של צמחייה פראית וחיות בר, הדפסים מעודנים יותר של פרחים ופרפרים יוצרים אשליה של טבע בחלל החדר. להשלמת המראה ניתן לבחור בפלטת צבעים ססגונית, המעניקה לחדר מראה צעיר ועדכני. אלמנטים עצובים נוספים הנם החומרים טבעיים, שהנם גם בעלי תוחלת חיים ארוכה יותר.

 

חומרים טבעיים גולדשטיין גלרי טפט
 (קרדיט צילום: גולדשטיין גלרי טפט)

 

לפעמים חלומות מתגשמים

חלל חדר הילדים הופך לקסם של אגדה: השראות מסרטים מצוירים משתלבים בחדרים והופכים פנטזיות למציאות- בובות בגודל אנושי, נדנדות תלויות באמצע החדר וריהוט יצירתי ולא קונבנציונאלי. כל האלמנטים מתגבשים לקונספט הנבחר ויוצרים חדר חלומות עבור הילד.

 

עיצוב חדרי ילדים – סוף סוף אפשר לצייר על הקירות

הקירות הופכים ללוחות שניתן לצייר עליהם עם גירים מחיקים, מעודדים יצירתיות ומעניקים לילדים יד חופשית, לקשקש כראות עיניהם. ניתן להשתמש בלוחות גם כמשטח עצום ליצירה וגם בכדי לשלב רשימת מטלות וטבלת התנהגות.

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום