קיים חשש להפרעת קשב וריכוז אצל התאומים? ישנו גם פתרון בדרך טבעית

child 1073638 1280

רבות דובר על הפרעת קשב וריכוז החל מרמת האבחונים, הדמיון להיפראקטיביות ועל החשש שלעיתים היד קלה על ההדק ועל אופי הטיפול, במידה ואכן אובחן הילד כלוקה בתופעה.
ניתן למצוא כיום מבחר של תרופות הפועלות על מנגנונים שונים, במטרה לאפשר לילד להתמודד עם הסימפטומים והקושי. ישנם המצליחים להפיק תועלת מהטיפול התרופתי ועבור כרבע מהאוכלוסייה – הטיפול עלול לא להיות יעיל. בנוסף לכך הטיפול התרופתי מלווה פעמים רבות בתופעות לוואי כגון: ירידה בתאבון, הפרעות בשינה, כאבי בטן, כאבי ראש, אפאטיות, התכנסות ועוד.

 

הנטורופתיה מציעה – לאזן את הסימפטומים על ידי הרחקה של גורמים שעוללים להשפיע לרעה כגון: צריכת סוכר, שמירה על תפריט עם אינדקס גליקמי נמוך והסרת רכיבים אלרגניים על ידי דיאטה במסגרתה נשלול רגישות למזונות מסוימים. במקרים של חוסרים בתזונה ובמטרה לטפל בתופעה, ניתן להיעזר בתוספים, או בצמחי מרפא.

נתחיל בהרגלי תזונה – שינוי בהרגלי האכילה, גם אם לעיתים מדובר בתהליך לא פשוט, יכול לעשות שינוי משמעותי!

 

* בניית תפריט נכון, במטרה לשמור על רמת סוכר מאוזנת בדם, לשיפור רמת האנרגיה ויכולת הריכוז.
צמצמו ככל שניתן את כמות צריכת הסוכרים הפשוטים כגון: ממתקים, חטיפים למיניהם וכדומה.לחם לבן ואורז לבן גורמים לעלייה חדה ברמת הסוכר בדם, בתגובה הגוף מפריש אינסולין שתפקידו להכניס את הסוכר לתאים, דבר הגורם לירידה חדה ברמות הסוכר הגורמת לעייפות ולבעיות קשב וקשיי למידה.

אי סבילות למזון

ממחקרים שנעשו בתחום עולה כי בקרב ילדים היפראקטיביים התגלו שיעורים גבוהים יותר של תגובה אלרגית לצבעי מאכל, לחומרי טעם וריח, למונוסדיום גלוטומט לחומצה סליצילית הנמצאת בחומרים משמרים, ובמקרים מסוימים למזונות כגון: חלב פרה , חיטה ועוד. לכן נרצה בטיפול להסיר אותם בצורה מסודרת.
מומלץ לעבור לתזונה טבעית מלאה הכוללת ויטמיני B החיוניים לתפקוד מערכת העצבים, ירקות, פרות המכילים נוגדי חמצון ויטמינים ומינרלים חשובים, דגנים מלאים וחומצות שומן חיוניות כגון אומגה 3.

תוספי מזון

אומגה 3 – חומצת שומן כמו – אומגה 3-EPA ו DHA אותן ניתן לקבל מהמזון בלבד, חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העצבים , קיים קשר בין מחסור באומגה 3 להופעת תסמינים של קשיי קשב וריכוז לכן נשקול לתת אותם כתוסף..
ויטמיני B – – לקומפלקס ויטמיני B –יש חלק בייצור מוליכים עצביים במוח והם חשובים לתפוד תקין של מערכת העצבים

צמחי מרפא

קיים מגוון רחב של צמחי מרפא לטיפול בהפרעת קשב וריכוז, אותם מומלץ וניתן להתאים באופן אישי לסוג ומידת הפרעת הקשב.

 

child 1073638 1280

 

מסכים רבותי מסכים!

היום יותר מתמיד, ילדים נמצאים שעות רבות מול מסכים וחשופים למסרים מהירים וקצרים. הגבילו את זמן הצפייה של הילדים בטלוויזיה, את זמן השימוש במחשב ובניידים.
המידע מועבר בתמונות ובסרטונים מצב שעלול לגרום לחוסר סבלנות כאשר בקריאת מסמכים ארוכים. המידע מתומצת לאייקונים שאמורים להביע רגש ובעקבות כך, ילדים עלולים לאבד את יכולת הריכוז, לגלות פחות אמפתיה, יותר אגרסיביות ודרישה לגירויים חזקים ורבים יותר.
ד”ר מוטי לוי ממליץ למנוע מילדים עד גיל שלוש חשיפה למסכים מסוג כל שהוא, להימנע מהצבת מחשב בחדר ולעודד עיסוק בפעילות פיזית וגופנית.

 

 

לסכום

נצלו את חופשת הקיץ ואת חגי תשרי, תקופה בה אתם נוכחים יותר ויכולים לעשות יחד איתם את השינוי. אני מאמינה שהשינוי אפשרי בכל בית ושילדים יכולים להיות שותפים מלאים אם רק תראו להם את הדרך ואני אחזיק לכם את היד …

 

עדי נוימן רוטברג – נטורופתית מוסמכת/מומחית 2wins

 לקבלת יעוץ מוזמנים ליצור קשר 050-6906562
adi.nat@2wins.co.il
https://www.facebook.com/anrnat/timeline

 

 

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום