אינה בטקילין – הדסה בייבי

מרפאה בעיסוק

נשואה לאיל ואמא לעירד בן 14,רביד בת 10, עפרי בת 8 ועומר בת 5
מרפאה בעיסוק

אני תאומה כבר כמעט 43 שנה, אחות של סיגל. נולדנו בלידה רגילה, כל אחת במשקל של 3.300 ק”ג. אני נולדתי שנייה. הצוות הרפואי נאלץ למשוך אותי החוצה, מהרגליים כי לא רציתי לצאת. וכך נשארתי תמיד, “התאומה שמאחור”: שקטה יותר, נחבאת אל הכלים, חוששת ומופנמת. תמיד הייתי בצילה של אחותי.
כל אחת מאיתנו עסקה בתחומים שונים מאז תקופת ילדותנו: אני ניגנתי בחליל והיא בגיטרה וסקסופון, היא קפצה לגובה ואני לרוחק, לה היו חברות ולי קצת פחות…
למעשה, נעזרתי בה במהלך השנים במטרה להשתלב בחברה, וכדי להגיד מה אני רוצה. זה היה כך עד גיל מאוחר…
לפני כחמש עשרה שנה חל המהפך: התחתנתי ראשונה, הייתי אימא קודם, היום אני זו שמייעצת ועוזרת לה בהתנהלות עם הילדים ובמתן עצות, גם בנושא של עבודה וזוגיות. כאילו התהפכו קצת היוצרות- היום אני “המבוגר האחראי”.

למדתי ריפוי בעיסוק באוניברסיטת תל אביב – סיימתי לימודי תואר ראשון וכיום אני מרפאה בעיסוק מזה 15 שנה.
במהלך השנים, עבדתי עם ילדים בעלי איחורים התפתחותיים, עסקתי באבחון, בטיפול ובהדרכות הורים, במסגרות חינוכיות ובמסגרות טיפוליות – ציבוריות ופרטיות.
בשנים האחרונות אני מתמחה בנושא של ויסות חושי, התחום העיקרי בו אני עוסקת היום.
.
בעבודתי כיום אני מתמקדת בשיפור ההשתתפות של הילד בסביבה הטבעית, בבית, במסגרת החינוכית או בכל מקום אחר, תוך שיתוף מלא של ההורים בתהליך הטיפול.
בתחילת תהליך הטיפול אני נפגשת עם ההורים לשיחת הכרות ולברור הצרכים שלהם: מהי סיבת הפנייה? מהו התפקוד הבעייתי, כפי שזוהה על ידי ההורים או הצוות החינוכי? מהו השינוי המיוחל? לאחר פגישה עם הצוות החינוכי, אני מקיימת תצפית על הילד במסגרת בה הוא נמצא.
לאחר הסקת מסקנות, על בסיס הנתונים שנאספו ממכלול הפגישות והתצפיות, אני מדריכה את ההורים כיצד הם יכולים, לחולל שינוי בהתנהגות/בהשתתפות של הילד.
לעיתים אני מקיימת מפגשים פרטניים עם הילד – לרוב כאשר מדובר בילדים עם קשיים בתחומי המוטוריקה : טיפוס, קפיצה ,ריצה וכד’, הכוללים קשיים של מוטוריקה העדינה: אחיזת כלי כתיבה, קושי או הימנעות מציור ופעילויות יצירה , קושי בגזירה, או  קשיים במוטוריקה הגסה: בנייה באמצעות קוביות העתקת צורות מספרים ואותיות ועוד.

הידע האישי והמקצועי , שצברתי במהלך השנים כולל  קורס עיסוי תינוקות, בנושא ליקויים תחושתיים בילדים ונוער, עם דגש על אבחון וטיפול בסביבה הטבעית, לימודים במכון אדלר והנחיית קבוצות הורים והסמכה בהדרכת הורים פרטנית.

אשמח לעזור לכם ההורים, להדריך ולנסות לתת פתרונות, לאתגרים בפניהם אתם עומדים.

שלכם ענת בר-טל יוהן

anatiohan@2wins.co.il

* המידע המתקבל מתשובות המומחים ומתוכן המומחים באתר, נועד לספק אינפורמציה בלבד ואיננו בגדר עצה ו\או הנחייה רפואית\סיעודית ו/או חוות דעת מקצועית ו/או תחליף להתייעצות עם מומחה בכל תחום. השימוש במידע הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש והוא מוותר בזאת על כל טענה ו/או תביעה ו/או דרישה כלפי הכותב ו/או האתר ו/או בעלי האתר בגין המידע ו/או השירותים המוצעים באתר ו/או באמצעותו, לרבות דיוק המידע, מהימנותו, שלמותו, עדכניותו וכדומה

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום