דנה קידר – מדריכה מוסמכת ליווי התפתחותי לתינוקות – תאומים ושלישיות

 

“הוא בן חצי שנה ועדיין לא זוחל, בזמן שאחותו מטיילת בכל הבית, מה לא בסדר איתו?!!!” “הם ממש עצלנים, לא זוחלים בכלל”, “היא בת שנתיים ועדיין לא אמרה מילה – אחיה לא מפסיק לקשקש”… שמדובר בתאומים – ההשוואה עוד יותר מלחיצה. תאום אחד שמתפתח קצת יותר, וישר עולות תהיות ושאלות לגבי השני.

נעים להכיר… שמי דנה ואני מדריכה מוסמכת ליווי התפתחותי לתינוקות בשיטת “צעד ראשון”, המלווה גם הורים לתאומים ושלישיות.
אני הבעלים של סטודיו “דודנה- התפתחות מבראשית” לליווי התפתחותי, בו אני מעבירה סדנאות ומפגשים אישיים מגיל לידה, כולל מענה לפער בהתפתחות – כאשר מדובר בתאומים זהים או שונים.

 

 

לפני מספר חודשים הגיעו אליי תאומים בני חצי שנה, עם פער של 1000 גרם בין המשקלים. אחד הילדים גם שהה ארבעה שבועות יותר מאחיו בפגייה.

הפערים ביניהם ניכרים לעין, אך מבחינה התפתחותית הם מתחילים להצטמצם. הסברתי להורים כי הדגש החשוב ביותר הוא לתת לכל אחד מהתינוקות את המענה לו את זקוק, ולא להתייחס אליהם כאל יחידה אחת. כך גם פעלתי כאשר התאמתי ליווי התפתחותי לכל אחד.

אחד הקשיים שהורים לתאומים ושלישיות מתמודדים איתם הוא הפער ההתפתחותי בין הילדים, ובעקבות כך היותם מקור להשוואה בלתי פוסקת: הוא הולך והיא לא, הוא עצלן והיא סקרנית, היא כבר מדברת והוא בכלל לא מבין, היא צוחקת והוא בכיין ועוד.

בהריון מרובה עוברים לעיתים נולדים תינוקות עם פערי משקל משמעותיים, הנובעים לעיתים ממצוקה של אחד מהעוברים. כדי להציל את ההיריון מיילדים גם את העובר שאינו סובל ממצוקה- וכך נוצר פער עוד בשלב היותם ברחם.

חשוב לזכור כי כל ילד הוא אישיות וישות בפני עצמה, לכל אחד  רצונות, אופי מובהק ויכולות שונות. כך גם צריך להתייחס גם לפערים ביניהם. 

 

 

במסגרת השירותים שאני מציעה, ניתן לבחור באחד משני ערוצים מרכזיים:

# סדנא לליווי התפתחותי- סדנא שנותנת כלים להתפתחות תקינה של התינוק, דרך חוויות שונות של מגע, תנועה במרחב ומוזיקה. משך הסדנא הוא 6 מפגשים בקבוצות קטנות, ההורה מקבל ארגז כלים מקצועי כדי ללמוד איך להקל על כאבי גזים, איך לעזור לתינוק לשכב בנינוחות על הבטן, מה לעשות אם התינוק לא זוחל וכן הלאה-  בהתאם לשלב ההתפתחותי של כל תינוק.

# ליווי אישי- להתפתחות תקינה יש אבני דרך שתינוק צריך לעבור דרכן כדי למצות את הפוטנציאל להתפתחות מיטבית. אך כל תינוק מתפתח בקצב אחר ואצל תאומים רואים זאת לא מעט- אחד זוחל והשני עדיין לא מתהפך. וזה בסדר גמור! כאשר לתינוק יש קושי התפתחותי מסוים אני עורכת לתינוק אבחון סנסומוטורי כדי לקבל את התמונה המלאה ולהבין מאיפה הקושי נובע, ולהעניק לו מענה בהתאם דרך תרגילי התפתחות באמצעות משחק והפעלה, זמן איכות לתינוק ולהורה. לדוגמא: אם תינוק לא מתהפך מהבטן לגב… האם הוא שוכב מספיק על הבטן כדי ללמוד לעשות את הפעולה? האם חגורת הכתפיים שלו חזקה מספיק? האם התינוק מרים את הראש או שקשה לו? המענה על השאלות האלו יתנו את הפתרון לקושי בהתהפכות.

במשך השנים צברתי ידע ונסיון רב לגבי אילו אביזרי התפתחות מומלצים, על מנת לעזור לתינוק להתפתח באופן תקין וללא עיכוב- לכן הקמתי את החנות אינטרנטית ״דודנה-התפתחות מבראשית״ במרמלדה מרקט וניתן למצוא בה בנוסף למוצרי התפתחות, מבחר מוצרי עיצוב ואחסון לתינוקות ממותגים ידועים ואיכותיים.

כל המוצרים של דנה בהטבה לחברי קהילת ההורים לתאומים ושלישיות – משלוח חינם!

נכנסים לחנות הדיגיטלית, בוחרים את המוצרים הרצויים ובתשלום מקישים קוד קופון HOLIDAY-SALE כדי להוריד את עלות המשלוח

ארגוניות לעגלה:

ארגונית לעגלת תאומים ארגונית לעגלת תאומיםארגונית לעגלת תאומיםארגונית לעגלת תאומים

שמיכות טטרה מבקבוק

טטרה מבקבוק לתאומים או השלישייה טטרה מבקבוק לתאומים או השלישייה    טטרה מבקבוק לתאומים או השלישייה  טטרה מבקבוק לתאומים או השלישייה

הטטרה הראשונה שלי – שמיכה עם תגיות תואמות, האביזר המושלם לצילום ותיעוד השנה הראשונה של תינוקכם!

טטרה עם אביזרים לצילום התאומים כל חודשטטרה עם אביזרים לצילום התאומים כל חודשטטרה עם אביזרים לצילום התאומים כל חודש 

המוצרים האלה ועוד דברים מהממים, בהטבת משלוח חינם!!

בלחיצה על הלינק – החנות של דודנה 

וזכרו.. אני כאן בשבילכם בכל עת

לשאלות נוספות ויצירת קשר מוזמנים להתקשר לטלפון 0522-242487
או באמצעות עמוד הפייסבוק

 

 

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום