6 כללים חשובים לקניית נעלי צעד ראשון לתאומים שלכם

אני זוכרת בדיוק איפה הייתי כשכל אחד מהילדים שלי התחיל ללכת.

יש הורה שלא זוכר? יש הרבה רגעים מרגשים בהתפתחות של הילד שלך אבל הצעד הראשון הוא בלתי נשכח.

ירדן היתה ראשונה, 650 גר’, אבל מדגימה לכולנו עד היום מהי נחישות. פתאום, בלי שהתכוננו היא התרוממה והופ – שלושה צעדים. הייתי אז בתחילת ההריון עם ינאי, הורמונלית משהו, והדמעות לא איחרו לבוא….

 

שבוע לאחר מכן, ארבל הצטרפה לשמחה. כאילו עשתה זאת מאז ומעולם – קמה, חוצה את הסלון, נופלת, זוחלת חזרה לנקודת ההתחלה, מתרוממת ושוב יוצאת לצעוד על המסלול כשכולנו מריעים מסביבה. מרגשת.

אז אחרי שצילמנו, העלנו לאינסטגרם לפייסבוק ושלחנו בתפוצת נאט”ו לכל העולם (כולל כל סגל הרופאים בפגיית תל השומר) היכתה בי ההבנה שצריך לקנות נעליים. אמנם לא מיד, הצלחתי לגנוב עוד כמה שבועות כשהן הולכות יחפות אבל כשהתחילו להתעקש ללכת בעצמן גם בגינות וברחוב הבנתי שאין מנוס – צריך לקנות נעלי צעד ראשון. מאיפה מתחילים??

מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים נעלי צעד ראשון?

בפוסט הזה ארכז לכם את מסקנותיי מהחוויה פלוס רשימת טיפים חשובים ואיך לא – הנחה במיוחד להורים לתאומים.

אז ככה, לפני שניגשתי לקניון הקרוב לביתי קראתי קצת והבנתי שיש חשיבות גדולה לנעליים הראשונות שהולכים איתן. כדי לפתח הליכה נכונה הנעל צריכה להיות מספיק גמישה מצד אחד, לייצב את הרגל הקטנה מצד שני, אבל לא חונקת כדי שהרגל תוכל לנוע בחופשיות. החרטום צריך להיות קשיח כדי להגן על האצבעות הקטנות גם כיון שהם נופלים הרבה וגם כי בהתחלה הם הרבה פעמים עוברים מהליכה לזחילה.

אה ויש עוד עניין עם נעלי צעד ראשון. זה יקר.

הוצאות במשפחה עם תאומים זה בור ללא תחתית. ה-כ-ל כפול. אצל אחים אפשר להעביר מאחד לשני, ינאי הבן הקטן שלי לא קיבל שום דבר חדש!! הכל עבר אליו מהילדות. וכן, למקרה שתהיתם, סגול זה צבע לגמרי לגיטימי לילד. עם הבנות לא הייתה ברירה וכל דבר צריך לקנות פעמיים – מיטות, סלקל, טרמפולינה, בייביסנס, בגדים וכן, גם נעלי צעד ראשון שהם כידוע יקרות יותר מנעליים רגילות… ולא, אני לא מאמינה לכל מי שאומר שנעלי צעד ראשון זה מיותר, לי נראה קריטי שהנעליים הראשונות יהיו כאלה שיהיו נכונות אנטומית לרגליים של הגוזלים שלנו כשהם רק לומדים ללכת. בלית ברירה יצאתי למסע שופינג (כשחייבים אז חייבים) לצוד אחרי הנעליים המושלמות ואם אפשר גם שלא ישאירו חור בכיס.

בסך הכל רציתי לחזור הביתה בשלום (ועם זוג נעליים)

מכירים את זה שהולכים לחנות נעליים לקנות נעליים בשביל עצמך, וזה נורא כיף? מסתובבים בחנות, מראים למוכרת את כל הנעליים שמעניינות אותך, מודדים, מסתכלים, עושים סיבוב בחנות, מצלמים, שולחים לכל העולם להתייעץ, מתלבטים שעה איזה לקחת ובסוף יוצאים מהחנות עם חיוך על הפרצוף?

אז עם הבנות זה בדיוק ההפך. הלכתי לקניון שיש בו כמה חנויות כדי לצמצם סיבובים עם הסמיטריילר (AKA עגלת התאומים). נכנסו לחנות הראשונה, בחרתי נעליים, מאיפה אני יודעת איזו מידה? אמא טרייה אין לי שמץ של מושג. ביקשתי מהמוכרת מידה 20, וניסיתי להעסיק את הבנות שאיימו לקפוץ מהעגלה ולשבור את החנות.

רק שאז, המוכרת הגיעה עם הנעליים התיישבה מול העגלה ופשוט שמה לארבל על הרגל. תינוקת בת שנה וקצת, אדם זר, תופס לה את הרגל ושם עליה משהו שבחיים לא היה שם.

סיירסלי?!?!?!?

ארבל התחילה לצווח וירדן אחריה, סתם כדי שלא תרגיש לבד. המוכרת לא ממש גילתה אמפתיה ובמקום לסגת לאחור התחילה ללחוץ על הרגל כדי להראות לי איך בודקים עם זה הגודל הנכון… חמודה, הילדה צורחת מה אכפת לי מהנעל?? תתקדמי!!!

הורדתי לארבל את הסנדל ויצאתי משם כועסת ועצבנית. מזכירה שהייתי אז בערך בשבוע 10 עם גור קטן בבטן, כך שסף ההורמונים לא עזר לסיטואציה. לא ידעתי מה יותר מלחיץ אותי זה ששתיהן צורחות בעגלה או העובדה שאין לי מושג איך אני הולכת לקנות להן נעליים.

עשיתי סיבוב כדי להרגע ונכנסתי חנות של פאפאיה. אני מציינת את השם של החנות כי תקשיבו, החוויה הייתה פשוט שונה לחלוטין – ולטובה. נתחיל מזה שהחנות היתה מסבירת פנים ומרווחת (חשוב!!) והמבחר היה גדול. ביקשתי מהמוכרת זוג נעלי צעד ראשון והזהרתי מראש שתיתן אותן לי ולא לבנות. היא הסבירה לי שכדי לא סתם נשגע את הבנות במדידות מיותרות  קודם נמדוד להן את הרגל בסרגל מיוחד שהיא הביאה לי, היא רצתה לעשות את זה בעצמה אבל אני, למודת קרבות שכמוני, עשיתי את זה בעצמי כדי לחסוך דרמות. הסרגל מידות הראה מידה 19, היא הביאה את הנעליים והסבירה לי באדיבות איך אדע שהמידה נכונה אחרי שאשים את הנעל על הרגל של הקטנה. בזמן שניגשתי למדוד לירדן (התחלתי עם ירדן הפעם) היא הצחיקה את ארבל ונתנה לה במבה. לא אשקר, ירדן עדיין התנגדה, ההרגשה של נעל סגורה על הרגל שלה, שמאז שנולדה היתה חשופה, היתה מלחיצה עבורה אבל מכיון שאחותה היתה בידיים טובות  התפניתי להרגיע את ירדן ואפילו הצלחנו ללכת קצת בחנות כשהיא עוברת מבכי לצחוק לסירוגין, לא בטוחה אם הסיטואציה יותר מרגשת אותה או מלחיצה אותה או שאולי שניהם יחד בו זמנית.

מסקנות מהחוויה…

בסופו של דבר יצאתי משם עם שני זוגות נעלי צעד ראשון יפות בטירוף, שמסתבר שגם היו איכותיות כי הן החזיקו מעמד מדהים חודשים ארוכים, ועם חווית קנייה מעולה, בחנות שמבינה ילדים. ממליצה בחום. מאוחר יותר גם גיליתי שלנעליים של פאפיה יש רפידה מיוחדת שהם פיתחו שנקראת בייבי ג’ל, שהקטע שלה זה שהיא מסייעת בבלימת זעזועים ופותחה בליווי אורתופד. תכלס לא בגלל זה בחרתי את הנעליים אבל זה עוזר להשקיט את המצפון שבחרתי נכון ולא רק כי המוכרת הייתה נחמדה 🙂  מאז חזרתי לפאפיה כל עונה, וגם עכשיו, כשינאי התחיל ללכת, הם לא אכזבו. 

באופן כללי נעליים ובגדים לבנים הם הרבה פחות יפים ואטרקטיביים מההיצע שיש לבנות (סורי אמהות לבנים, תעשו בנות ותבינו) לכן הופתעתי ממש כשמצאתי שם הפעם נעליים מעלפות לנאיצ’וק, ובזווית העין כבר קלטתי סנדלי צעד שני הורסות את הבריאות שאני מתכננת עליהן לחודש הבא. קבלו כמה תמונות של הנסיך שלי עם הנעלי צעד ראשון החדשות שלו:

 

אז לסיכום, כמה עצות מועילות לקניית נעלי צעד ראשון לתאומים

  1. א-ל תלכו לבד. קחו בני זוג, אמאבא, חברה. 
  2. כדי לא לבזבז זמן בבחירת הנעליים, כי עד שאתם בוחרים הילדים מאבדים סבלנות, הייתי ממליצה לעשות שיעורי בית ולצלם לעצמכם מהקטלוג כבר בבית את הדגם שאתם רוצים. הנה הלינק לנעלי צעד ראשון של פאפיה
  3. שוחד. אוכל, פרי, ממתק, מה שעובד. צריך לזכור שהסיטואציה אולי מרגשת עבורנו אבל מלחיצה עבור הקטנים, נסו להסיט את תשומת ליבם עם דברים אחרים בזמן שאתם נועלים להם את הנעליים
  4. אל תבהלו אם בהתחלה הם לא מוכנים ללכת עם הנעליים. שימו להם אותם אח”כ שוב בבית, יומיים שלושה הם מתרגלים ומתחילים לרוץ.
  5. איך יודעים שהמידה נכונה? כשקטני עומד לוחצים על הבהונות ורואים שזה לא לוחץ לו, אפשר גם להרגיש את זה כשמכניסים את כף הרגל לנעל, שלא צריך להפעיל כוח. מצד שני שלא יהיה משוחרר מדי – מכניסים אצבע מאחורי העקב, צריך להיות שם מקום להכניס את האצבע אבל שלא יהיה רווח גדול שישפיע על היציבות.
  6. בגלל המחיר של נעלי צעד ראשון אנשים נוטים לקנות מידה גדולה יותר. לא מומלץ. מה שאני עשיתי זה שלמרות שהיה ספטמבר קניתי נעל סגורה כדי שהן יוכלו להכנס איתה לעונת החורף. 

ואם כבר עפתי על פאפאיה – מה לא נפרגן הנחה להורים לתאומים?

ברור שכן. אז במיוחד בשבילנו, שצריכים לקנות הכל כפול, פאפיה פרגנו לנו הנחה מיוחדת של 30% הנחה על קולקציית הנעליים שלהם! שזה המון אפילו כשקונים רק זוג נעליים אחד, ועוד יותר כשקונים שניים.

איך מקבלים את ההנחה?

מגיעים לאירוע משפחות של “מזל תאומים”! כל משפחה שתגיע להפנינג שלנו בשבת הבאה (3/6/17) תקבל את שובר ההנחה המיוחד של מזל תאומים ופאפאיה.

לחצו כאן לרכישת כרטיסים להפנינג

שימו לב! לאור בקשות הנרשמים כל משפחה יכולה להביא איתה משפחה של חברים שלא זכו בפלא הזה שנקרא תאומים… כל הפרטים בעמוד ההרשמה.

נתראה!

קרן

 

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום

אנחנו יודעים שיש לך
כוחות על! מחסור רציני 
בשעות שינה!