הנקת תאומים או שלישייה – האם אפשרי או שעדיף לוותר?

נשים מסוגלות להניק והנן בעלות יכולת לייצור מוגבר של חלב ואף שאיבתו, גם כאשר מדובר על הנקת שניים או שלושה תינוקות יחד. הביקוש לכמות גדולה של חלב גורמת לייצור מוגבר בגופה של האם ולכן, ככל שהאם תניק בתכיפות גדולה יותר ואף תשאב כמות גדולה של חלב, כך גופה ייצר עוד ועוד חלב אם ללא קשר לכמות התינוקות או גודל החזה.
הצלחת ההנקה תלויה בתמיכה של הסביבה הקרובה, קבוצת שייכות ואף דמויות מקצועיות המתמחות בתחום וגם בהכנה טובה.


להלן כמה דרכים להתכונן לתקופת ההנקה ולגייס תמיכה

קבוצת תמיכה מקומית
ברחבי הארץ פזורות קבוצות תמיכה של אמהות המונחות על ידי אנשי מקצוע. בניגוד לקבוצות תמיכה של הורים בכלל והורים לתאומים או שלישיות בפרט, קבוצה המיועדת להעניק תמיכה בתחום ההנקה עוסקת בסוגיות ובקושי הספציפי בלבד. שיתוף הקושי שלעיתים כרוך בהנקה עם נשים במצב דומה, יאפשר לאישה לקבל ייעוץ רחב ומגוון וגם להעניק ידע מניסיונה האישי לאחרות

רכישת ספר העוסק בנושא
 קיימים ספרים בנושא הנקת תאומים או שלישייה במטרתם להכין את האישה פיזית ונפשית לתקופת ההנקה והכרוך בה. רכישת מידע מוקדם יאפשר לאישה הרוצה להניק להכין את עצמה ואת סביבתה בצורה הטובה ביותר. 

ייעוץ מקצועי
 פגישה עם איש מקצוע המתמחה בתחום (יועצת הנקה, אחות טיפת חלב וכדומה) במסגרתה יכולה האישה לשמוע ולהשמיע. זהו פתרון טוב במהלך ההכנה לתקופת ההנקה או כאשר עולים קשיים במהלכה.

יעוץ לאחר הלידה
בתי חולים רבים מציעים ייעוץ הנקה הכוללת פגישה אישית עם אחות מטעם בית החולים וגם סדנאות בתחום, במסגרת השהות בבית החולים לאחר הלידה. מסגרת תכנית הלידה האישית של בית החולים – במידה והחלטתם לבנות תכנית לידה בבית החולים בו בחרתם, חשוב לציין בפני הצוות המטפל את העובדה שהאישה מעוניינת להניק. מידע זה ישפיע על מועד ההנקה הראשונה שיתקיים סמוך ככל הניתן ללידה. במידה ולא מתאפשרת הנקה מייד לאחר הלידה (לידה מוקדמת/ניתוח קיסרי) ניתן לבקש מהצוות המטפל משאבה עם אביזרים סטריליים לשאיבה כפולה.

כרית הנקה
 קיים מגוון של כריות הנקה בגדלים שונים בהתאם לצורך של האישה המניקה. הכרית משמשת כמשענת לאם המניקה במטרה לאפשר לידיה להיות חופשיות, וגם כמצע נוח להנחת כל אחד מהתינוקות בזמן ההנקה

תמיכת הסביבה הקרובה
במידה והחלטת להניק, חשוב לקבל גיבוי של בן הזוג, משפחה וחברים. מילה טובה, משוב חיובי, אפשרות לתת זמן לאישה להניק בנפרד כל תינוק, הנחת התינוקות יחד על כרית ההנקה ואף הגשת כוס מים לאישה המניקה – משפיעים לחיוב על תהליך ההנקה.

“טיפה פרטית” שירותי טיפת חלב פרטיים בביתך
TipaPratit.co.il

מעוניינים לשוחח עם רונית? הכנסו לדף המומחים שלנו

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום