טיפים לצחצוח שיניים

מרגע בקיעת השן הראשונה, מומלץ לצחצח את שיניו של הפעוט.
מכיוון שמדובר בשניים או שלושה ילדים בעלי אופי שונה, מומלץ להשתמש מול כל אחד בטכניקה שונה המתאימה לו. נסו ליצור שגרת צחצוח מהנה וחווייתית שתאפשר לכל אחד מהילדים ליהנות מהתהליך. הילדים מרגישים את תחושת ההורים ולכן, במידה ואתם תהיו נרגשים ושמחים לקראת תהליך הצחצוח הראשון הדבר יחלחל גם לילדכם שיגלו עניין וישמחו להתחיל.

קיימת חשיבות גדולה  לצחצוח נכון החל מרגע בקיעת השן הראשונה, היות וסוכרים מצויים בתחליפי חלב וגם בחלב אם – דבר היכול לגרום לעששת החניכים,ראשית. ראשית, קבלו  החלטה בנוגע למועד צחצוח השיניים – צחצוח השיניים לפני השינה הנו בעל השפעה קריטית על בריאות הפה והשיניים. כל מה שאכלו ושתו במהלך היום מסתתר בין שיניהם הקטנות, ולכן גם לא מומלץ לתת בקבוק אוכל לפני השינה ולאחר שלב הצחצוח. שעת השינה לא תמיד מתנהלת על מי מנוחות במיוחד שמדובר בניהול טקס שינה של כמה פעוטות, על אחת כמה וכמה שמוסיפים מטלה נוספת בדמות צחצוח שיניים.

  • יצרו שגרת צחצוח – הצחצוח הינו חלק מחינוך ולכן חשוב לעשות הכל הבתמדה ובאורך רוח.שימוש במברשת שיניים רכה – ברגע שיש מספר שיניים בפה, מומלץ לעבור למברשת שיניים קטנה בעלת סיבים רכים מאוד.אפשרו לפעוט לצחצח שיניו לבד תוך כדי שאתם בודקים את אופן הפעולה – צחצוח שיניים על ידי הפעוט הנו שלב נוסף בדרך לעצמאות . במידה והפעוט מעוניין לצחצח את שיניו לבדו, אפשרו לו, גם אם הדבר משפיע על טיב הצחצוח. במקרה כזה, למדו אותו והנחו אותו כיצד למרוח את המשחה בצורה טובה, בכמות הנכונה, ולהקפיד לצחצח כל אחת מהשיניים. עד גיל שמונה מומלץ לוודא צחצוח נכון על ידי בדיקת הפה בסיום הצחצוח במידה ונעשה על ידי הפעוט/ילד יש לעבור גם אתם ההורים על צחצוח השיניים.נצלו הצלחה והוסיפו אלמנטים נוספים שיהפכו את הצחצוח לאיכותי – במידה והפעוט או הילד נהנים ונענים לבקשתכם לצחצח שיניים, מומלץ להוסיף מוצרים המיועדים לגילם כגון – חוט דנטאלי או מי פה.התאימו את איכות וכמות המשחה לגיל הפעוט – פעוטות לא תמיד מבינים את הצורך לפלוט את המים החוצה לאחר הצחצוח ולכן חשוב לרכוש משחה המותאמת לגילם וגם, להקפיד על שימוש בכמות מינימאלית של משחה.

    בחרו את האמצעים המתאימים לצחצוח שיניים ראשונות – ניתן לצחצח לקטנטנים את השיניים החדשות עם גאזה חד פעמית או “אצבעון” (מברשת שיניים ה”מולבשת” על אצבע ההורה).

     

יהיו מצבים בהם הילדים יהפכו את שגרת הצחצוח לחוויה מהנה, בפעמים אחרות בעוד ילד אחד יבקש לצחצח לבדו את שיניו האחר יבקש שוב ושוב שאתם תצחצחו את שיניו ויהיו גם מקרים בהם תתקלו בסירוב עיקש להגיע לחדר האמבטיה.

זכרו תמיד כי לפניכם שנים או שלושה ילדים, בעלי אופי אחר, רמת עייפות שונה, תחושות הנובעות מהחוויות שצברו במהלך היום או חלומות שהשפיעו על מהלך הלילה. נהלו שגרת צחצוח גמישה וטפלו בכל מקרה לגופו.

“טיפה פרטית” שירותי טיפת חלב פרטיים בביתך
TipaPratit.co.il

מעוניינים לשוחח עם רונית? הכנסו לדף המומחים שלנו

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום

אנחנו יודעים שיש לך
כוחות על! מחסור רציני 
בשעות שינה!