לישון כמו תינוק בחודשי הריון (מרובה עוברים) מתקדמים…

לישון כמו תינוק בחודשי היריון (מרובה עוברים) מתקדמים…

הבטן הולכת וגדלה וכל ניסיון למצוא תנוחה מתאימה ולהתהפך מצד לצד הופך למבצע לילי. ההתכווצויות הולכות וגוברות, הצרבת משתלטת וההורמונים גורמים לך לקום שטופת זיעה גם באמצע עונת החורף.
הקשר בין המונח “לישון כמו תינוק” לבין המציאות אינו עולה בקנה אחד תמיד (את זאת תגלי לאחר הלידה) ועדיין, מדוע שלא תנצלי את הלילות לשינה כל עוד את יכולה.

להלן טיפים לשנת לילה טובה.. שלך…בחודשי ההיריון המתקדמים.

השעני לאחור, הרגעי וקראי בקפידה את העצות המהותיות לשינה רציפה ומהנה.

1. נהלי שגרת לילה מרגיעה ונינוחה
לאחר שהתקלחת ואכלת סגלי לעצמך מגוון פעולות שיעזרו לך להיות שלווה ורגועה כגון: קריאת ספר טוב, הקשבה למוסיקה נעימה או כתיבה. במידה ויש לך בן זוג קואופרטיבי, הנחי אותו לעשות לך עיסוי שיוביל אותך בצורה נפלאה לתוך שנת הלילה.

2. התעמלי בקביעות
מחקרים הוכיחו כי התעמלות מתונה ועדינה במשך כ30 דקות מידי יום, יכולה לעזור לשנת לילה טובה. בהתייעצות עם הרופא המטפל שלך ובהתאם למצב ההיריון, נסי לקיים הליכה מידי יום, יוגה, פילאטיס או שחייה. פעילות אותה מומלץ לקיים עד כשעתיים לפני מועד השינה.

3. רפדי מיטתך בכריות
במטרה להיכנס לתנוחה נוחה, אספי לעצמך כמה כריות שתוכלי סביב גופך. במידה ואת סובלת מצרבות או בעיות במערכת העיכול, הניחי כריות על פלג גופך התחתון במטרה להקל על הסימפטומים הנובעים ממצבים אילו. הניחי כרית בין רגליך, מאחורי הגב ומתחת לבטנך במטרה לשחרר מעט לחץ וכאבים המשפיעים על מהלך שנת הלילה שלך. קיימים מגוון מוצרים שנועדו למטרה זו כגון כרית הנקה אשר עוטפת את כל האזורים בגופך הזקוקים לתמיכה.

4. התנתקי מרעשי רקע
השימוש בגורמים היוצרים רעשי רקע כמו: מסכי טלוויזיה מחשב, טאבלטים וכדומה לפני השינה אינו מומלץ. תני למוחך ליהנות משקט ורגיעה כשעה לפחות לפני שאת נכנסת למיטה.

5. שני תנוחה
שכיבה על צד שמאל, מצב המשפר את זרימת הדם לרחם, הנה המצב האופטימאלי לך ולעובריך. יחד עם זאת, אין זה הגיוני לשכב על אותו הצד במהלך כל הלילה. כשאת מתמקמת לשינה מומלץ להניח מסביבך כריות שיתמכו בכל חלקי גופך- ברגליים, גב, בטן, יד, ראש וצוואר וכיו’,  קרוב לוודאי שתרגישי צורך לשנות תנוחה במהלך הלילה. בכל שינוי תנוחה ודאי שיש לך תמיכה טובה לגוף ולא נוצר לחץ או כאב.

6. תני מזור לנפש
ההכנה להורות בכלל ולגידול כמה תינוקות יחד בפרט עלולה להיות כרוכה באינספור מחשבות, חרדות וחששות. תני ביטוי לרגשות אילו ושוחחי עם בן זוגך, קרוביך, עם אימהות בעלות ניסיון אישי עם תאומים ושלישיות ועם אנשי מקצוע במהלך היום. כתיבה או ציור הנן פעולות מומלצת גם כן, הנותנת ביטוי ומקום לרגשות וחוויות וגם משמשות מזכרת מתקופת ההיריון.

7. משב רוח רענן
הקפידי שהאוויר בחדר השינה יהיה קריר ע”י שימוש במאוורר/מזגן או חלון פתוח. במידת הצורך ובהתאם לעונת השנה, השתמשי בכמה שמיכות כדי לחמם את גופך.

8. בחירת סוגי מאכלי לפני השינה
באופן כללי מומלץ לצרוך אוכל בריא ומגוון ולהעדיף ארוחות קטנות לעיתים קרובות. גם שמדובר על תהליך של שינה, לעיתים עדיף להקפיד לתפוס תנומה גם אם קצרה לעיתים קרובות- בגלל הצורך לשינוי תנוחה, עשיית צרכים באופן תדיר וכיו’. לפני השינה מומלץ להימנע ככל שניתן מסוגי מאכלים או שתייה המכילים קופאין וסוכרים.

לילה טוב…

שירה קראוטהאמר – יועצת שינה, מדריכת הורים ואחות מוסמכת

www.happyparenting.co.il

מעוניינים לשוחח עם שירה? הכנסו לדף המומחים שלנו

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום