ריהוט ואבזור חדר הילדים – כיצד הופכים את החלל למעוצב ופרקטי

בחירת סוג הריהוט, איכותו ומיקומו בחדר הילדים, יכולים להשפיע על האווירה בחדר ועל הדינאמיקה בי הילדים. חלקם של הפריטים, אף ישמשו את הילד לטווח הארוך.

כיצד ניתן לבחור את הריהוט המתאים לגודל החדר ומספר הילדים המתגוררים בו, מהם הפריטים ההכרחיים בתחילת הדרך וכיצד נוכל לבצע את הבחירה הטובה ביותר עבורנו ועבור הקטנטנים.

 

קודם כל בטיחות

בראש ובראשונה, חשוב לבחור ריהוט העומד בתו תקן הישראלי, ולהציבו בצורה שתאפשר מגורים בטיחותיים לכל הדיירים. לכל פריט ריהוט קיימים סטנדרטים ותו תקן בהם הוא חייב לעמוד כגון: יציבות וחוזק, חומרי גלם איכותיים ועוד. בעת הרכישה וקבלת הריהוט, חשוב לסקור כל פריט ולוודא כי אין בו פגמים.
לקבלת מידע נוסף בנושא – מומלץ להיכנס לאתר של ‘מכון התקנים הישראלים’

חשיבה לטווח ארוך

רוב הריהוט, ישמש את הילדים גם לאחר השנה הראשונה. את מיטת התינוק, נהוג להחליף למיטת מעבר כשנתיים-שלוש מרגע הלידה. ישנם גם אביזרים המתאימים לתינוקות, אותם ניתן להחליף כאשר הילדים גדלים – שידת ההחתלה, יכולה להפוך לשידה דקורטיבית, הפוף שמוקם בפינת ההנקה יכול לשמש ככורסא בפינת הקריאה והמנוחה ועוד. הרהיט ה עשוי מחומרים עמידים ואיכותיים, כדוגמת עץ מלא, יאפשר שימוש בפריטי הריהוט אותם בחרתם לתינוק, לטווח הארוך. ישנן חברות המאפשרות השכרה של ריהוט, כגון – עריסות, לפרקי זמן קצובים – דבר המאפשר גם חסכון כלכלי.

התאמת פריטי הריהוט לגודל החדר ולצרכים של בני הבית

הפרמטר המרכזי בבחירת סוג הריהוט וכמות הפריטים, הנו גודל החדר ושטחו. כאשר מדובר בתאומים או שלישייה המתגוררים באותו החדר, או בכמה אחים החולקים מגורים משותפים, נדרשת קריאטיביות ועיצוב מתאים, עם דגש על פריטי אחסון. חדרי תינוקות אינם בהכרח הגדולים ביותר בבית, ונדרשים בהם לא מעט רהיטים – אך גם שטחי אחסון. בראש ובראשונה, מומלץ לאבזר את החדר בפריטי ריהוט בסיסיים – מיטה, שידה וכוננית. כאשר הילדים גדלים, מיטת קומתיים, בגובה המתאים ובהתאם לתו התקן הישראלי, יכולה לשמש פתרון טוב. אבזור החדר, תוך מניעת עומס יתר, יאפשר לתת ביטוי לכל אחד מהילדים וגן יאפשר החלפת פריטים בהתאם לגיל הילדים.

מגורים משותפים או חללים נפרדים

במידה וישנה אפשרות הנובעת מגודל הבית וחלוקתו למספר רב של חדרים, מומלץ לבחור אחת מבין שתי אפשרויות – מגורים משותפים של הילדים בחדר אחד, והפיכתו של חדר אחר לחדר משחקים. אפשרות נוספת היא יצירת שני חללי מגורים לכל אחד מהילדים, תוך שילוב פינת משחקים, בכל אחד מהחדרים.

עיצוב לא פחות חשוב

עיצוב נכון של החדר, יכול לתרום ליצירת אווירה נעימה ורגועה, בהתאם לגיל הילדים ולמינם.
ניתן לבחור בריהוט בצבעים ניטרלים ובאמצעות האביזרים המשלימים, לצבוע את החדר.

רהיט מתאים וטוב יהיה כזה, המשלב איכות ואסתטיקה לבין פרקטיות. לפני שלב החבירה, חשוב לעשות סקר מקיף ותוך התייחסות לאיכות, תו תקן, פונקציונאליות והתאמתו לשלב ההתפתחותי של כל ילד.

ייעוץ מקצועי – ‘עגליס’ – פתרונות יצירתיים לחיסכון ברכישת עגלה

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום

אנחנו יודעים שיש לך
כוחות על! מחסור רציני 
בשעות שינה!