יציאה מהבית עם תאומים או שלישייה

כאשר אתם נמצאים בגינה השכונתית או בפארק תוכלו מיד לזהות אותם. נדיר שיצליחו ליצור עמכם קשר עין או שיעצרו לרגע וישירו מבט. ייתכן וינסו ליצור קשר ולהחליף כמה מילים ואולי אפילו תחשבו שהם נחמדים וחלקם מאוד נחמדים. תראו אותם רצים ממקום אחד לשני כמו בהילוך איטי, מושיטים ידיהם לצד אחד ומפנים מבט לצד האחר. רגע הם לידכם ולאחריו הם רחוקים לעיתים, הם יראו לכם כלהטוטנים. אילו הם ההורים לתאומים.
יציאה לגינה,לפארק או למתחם ציבורי כלשהו עם שניים או שלושה תינוקות או פעוטות בני אותו הגיל, הנה משימה מאתגרת אך אפשרית. קיימים מספר שלבים שאם תפעלו על פיהם תוכלו לחזור הביתה עם חיוך על הפנים: הכנה נפשית, הכנה פיזית, קביעת מסלול הלוך, הגעה למקום ובילוי, הכנות לקראת חזרה, קביעת מסלול חזרה ו…הגעה הביתה.

לפני שנתחיל לפרוט כל אחד מהשלבים חשוב טיפ חשוב במיוחד: לא יוצאים מהבית בכל מצב. לפניי שקיבלתם את ההחלטה לצאת לטיול הביטו סביב וודאו שאכן בחרתם נכון. ישנם מצבים (תחילתו של תהליך גמילה, הילדים לא הקפידו לישון צהריים וכדומה), שהנם איתות ברור לכך שעדיף להישאר במקום מבטחים..בבית.

הכנה נפשית

כאשר אתם יוצאים לטיול גם אם הקצר ביותר עם התינוקות או הפעוטות שלכם עליכם להתכונן (ואף לרשום) לקראת כמה מצבים אופציונאליים אפשריים, את ההיתכנות לכל מצב ואיך תפעלו במידה ויקרה.
לדוגמא: במהלך טיול עם שני פעוטות גמולים (במיוחד כשמדובר במועד הסמוך לתקופת הגמילה) ייתכן ותמצאו את עצמכם עטופים בשקיות סופר, ללא פריטי לבוש נוספים, עם מטלית לחה אחרונה אותה עליכם לחלק בין שני פעוטות שלא הצליחו להתאפק.
נסו גם לנהל מקהלה של קולות גבוהים במיוחד (יש המגדירים אותם צרחות) הנמצאים משני צידכם ולעיתים גם מלווים בהצגה דרמטית במיוחד , ואתם עומדים מול מול קהל מאזינים וצופים המומים שלא יבקשו הדרן.
גם אם אתם נמנים עם ההורים הרגועים והשלווים ביותר, מצבים מסוג זה יכולים לערער את מצבכם הנפשי ולכן, ככל שתערכו לכך שמדובר לעיתים בתסריט הגיוני כך יקל עליכם להתנהל נכון בזמן אמת.

הכנה פיזית

גם אם עליכם לקחת עמכם תיק נוסף או צימידן,  הקפידו לקחת תיק מאובזר היטב  בכל הדרוש ואף יותר.
טיפ נוסף – שמרו את עגלת התאומים גם לגיל מאוחר מגיל 3 או שריינו לעצמכם עגלת יחיד במידה ואחד הילדים יהיה עייף או כעגלת משא לציוד הנדרש.

להלן רשימת ציוד הכרחית
– 2 חבילות מגבונים לחים
– 2 סטים של חליפות, חולצות, תחתונים וגרביים לכל אחד מהתינוקות/פעוטות
– שקיות שקופות
– מאכלים כגון: פירות, ירקות, ממתקים
– צעצועים שמאפשרים משחק פיזי וגם סטטי
– ארנק עם כסף (שטרות ומטבעות)
– טלפון עם לחצן מצוקה במידת הצורך
* דאגו לפקוד את חדר הנוחיות בעצמכם לפני יציאתכם מהבית, יעברו שעות ארוכות עד שתצליחו להתפנות שוב

קביעת מסלול הלוך

זוכרים את השאלות המתמטיות אותן למדנו בבית הספר היסודי? זמן*מהירות = דרך. ובכן , טיול עם תאומים או שלישייה דורשת נוסחא מעט שונה: זמן*מהירות*2/3 = דרך.
הליכה עם כמה פעוטות כשכל אחד הולך בקצב שלו ועם תחומי עניין שונים (קלמנטינה מפתה הנמצאת על עץ גבוה במיוחד, חילזון שזוחל מאוד לאט, ענפים שוטים או מאפיה עם ריחות משכרים) אורכת זמן רב יותר מהזמן הממוצע הנדרש להגיע נקודה א לנקודה ב. במידה וקבעתם עם חברים בנקודה ב, חשוב תמיד את תוספת הזמן וכך לא תהפכו למאחרים כרוניים.

הגעה ליעד

דבר ראשון שתעשו כאשר תגיעו ליעדכם (במידה ומדובר במרחב ציבורי חיצוני או במתחם המיועד לילדים כגון: ג’ימבורי), בדקו היכן נמצאים פתחי מילוט ואבטחו אותם. בשלב שני, נסו לאתר אנשים נחמדים שהנם עוזרים פוטנציאלים שיגלו הבנה עמוקה ויושיטו יד במידת הצורך. הימנעו מניסיונות להתמקם באזור מסוים במיוחד, כשמדובר בפעוטות וילדים בגילאים צעירים ושכל אחד מהתואמים/שלישייה זקוק למלוא תשומת הלב שלכם. חבקו את הקטנטנים, תשתדלו ליהנות כמה שיותר מזמן האיכות המשותף וזכרו, כי יחד אתם חבורה מגובשת ונפלאה!

הכנה לחזרה

השתוללתם, אכלתם ונהניתם וכעת הגיע הזמן לחוזר הביתה בעקבות רצון שלכם או איתות מצד אחד מהפעוטות/ילדים המסמל עייפות או תשישות.
בשלב הזה יתחיל לחץ סמוי לחדור לאזור כאשר צרכים שונים עולים על פני השטח ומתפזרים על פני שנים או שלושה. זהו השלב בו העגלה נחוצה, וגם כוח עזר גם אם מדובר בגיוס זמני של עובר אורח או מכר ותיק שנמצא בסביבה.
מבלי להתמהמה קחו את הפקלאות והחלו לתכנן את המסלול חזרה!

קביעת מסלול חזרה

הדרך חזרה הביתה רצופה בכוונות טובות של כולם, כשבפועל יתקיים אחד משניים:
הכפילו את הנוסחא עליה דיברנו בפסקאות הקודמות * 4/5 – ילדים עייפים הנו מצב היוצר פער בין קצב הליכתו של אחד (עייפות מדרבנת) לשני (עייפות גורמת להאטה + בכי) דייהנו – זמן הליכה ממושך וארוך.
מצב נוסף אפשרי הנו תחילתה של שנת הלילה בכסא הנוח והמפנק של הרכב שיכולה להשפיע על מהלך הערב/לילה.

הגעה הביתה

עייפים ומרוצים חזרתם הביתה עתירי חוויות, לקחים וציפיות.
בשלב הנ”ל כל ילד יתנהג בהתאם לאופיו, אישיותו ולחוויות שעבר במהלך היום. ישנם ילדים שיחלו לבכות כתוצאה מעייפות, רעב או סתם כך. אחרים יהיו מנומנים ויהיו ילדים שימשיכו את הפעילות כאילו מדובר באמצע היום.
כך או כך, צרו אווירה נעימה ורוגעת והתחילו את טקס השינה במטרה להגיע לשלב ההרדמות נינוחים ומוכנים.

רשימת ציוד הכרחית ליציאה מהבית (טפסים להורדה)

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום