מהם הצעדים הראשונים שעושים כאשר מגלים כי מדובר בהיריון עם תאומים (או שלישייה)

ערכי הבטא היו גבוהים במיוחד ובבדיקת האולטרסאונד התגלו שני עוברים או יותר

מזל טוב – מדובר על היריון של תאומים או שלישייה!

מה עכשיו? כיצד נערכים? במידה ומדובר בהיריון ראשון אין לכם כלל מושג וגם בהיריון שני – איך עושים זאת עם שני תינוקות יחד או שלושה? כיצד מרדימים יותר מתינוק אחד (אפשרי), האם העגלה תעבור את סף דלת המעלית (לא תמיד), כיצד מאכילים שניים ( כריות הנקה, זוג ידיים נוספות) והאם אכן כל הרכישות יהיו מעתה כפולות?!!!!

Designed by Freepik

 

קודם כל תירגעו!

לידיעתכם – הורים רבים עשו זאת לפניכם ויעשו זאת אחריכם, לפי הנתונים מדובר בהורים רבים יותר ויותר מידי שנה. אתם עומדים לחוות תקופה מדהימה, מאתגרת ונפלאה.
חשוב להתכונן ולהיערך במטרה לסלול את דרככם לעבר ההורות לתאומים

קבלו מאיתנו כמה טיפים לחודשי ההיריון הראשונים

 אל תקשיבו לעצת זרים שתפגשו ברחוב ולמדו גם לסנן עצותיהם של סביבתכם הקרובה, הערות כגון: האם ההיריון התקבל כתוצאה מטיפולי פוריות או תשנו טוב עכשיו כי בהמשך לא תוכלו וכדומה, לא בהכרח רלוונטיות ומעצבנות שלא לצורך.

 רכשו ספר או שנים והניחו אותם ליד המיטה. עיינו בהם באופן יזום, או שתעוררו באמצע הלילה עם זיעה קרה כנ”ל לגבי אתרי אינטרנט רלוונטיים

– שנינו יחד וכל אחד לחוד – ד”ר רונית פלוטניק
– תאומים: המדריך השלם לשנה הראשונה – אליזת ליונס/תרגום: אסנת הדר
– www.2wins.co.il
– באתר אמזון ניתן למצוא מבחר גדול של ספרים בשפה האנגלית העוסקים בנושא

 הצטרפו לקבוצות רלוונטיות ברשתות החברתיות, בהן חברים הורים לתאומים ושלישיות. בצורה כזו תהיו שותפים לשיח עקבי ושגרתי של הורים לתאומים שזה עתה נולדו, הורים לילדים גדולים ונשים הנמצאות בהיריון מרובה עוברים. היותכם חלק מקהילת הורים כמותכם, תאפשר לכם ללמוד, לשתף ולקבל תמיכה במידת הצורך.

 הירשמו להרצאות או קורסים הנראים לכם רלוונטיים לנושא ולכם באופן אישי – קורס הכנה ללידה המיועד להורים לתאומים, ביקור בחדר לידה בבית החולים בו תחליטו ללדת, מפגשים של הורים לתאומים ושלישיות, ייעוץ עם אנשי מקצוע (אותם ניתן למצוא גם באתר 2wins ללא תשלום!) – כל מה שעושה לכם טוב ויתרום להכנה שלכם לקראת הלידה ואחריה.

 בכל עיר, יישוב או כפר וגפ בסביבתכם הקרובה, ניתן למצוא הורה אחד או יותר לתאומים. אם אתם מכירים מקרוב או שמדובר על חבר של חבר של חבר – אל תהססו ובקשו פגישה במהלכה תקבלו מידע חשוב ורלוונטי, שישמש אתכם במלואו או בחלקו בעתיד.

 

בכל דרך שבה תבחרו תזכרו תמיד שיש לכם בית

באתר, בקבוצת הפייסבוק ובאינסטגרם שלנו…

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום