נעמה שמש – פסיכולוגיה

חווית ההורות כוללת הנאה מרובה וגם מציבה אתגרים אותם מוביל לרוב השילוב בין הרצון העז להיות הורה טוב לבין היכולת למימוש אישי ומקצועי. האתגר המשולב הופך למשמעותי יותר כשמדובר בגידול תאומים או שלישייה. הורים לשנים או שלושה ילדים בני אותו גיל מתמודדים עם מצבים נוספים המעלים דילמות רבות. כאשר שני הילדים בוכים למי כדאי לגשת ראשון, מה קורה כאשר אחד הילדים אהוד על חבריו בעוד השני מבודד חברתית, האם מותר להורה להתפעל מציור נפלא של אחד הילדים בעוד השני מביט מהצד ומגלה רגשות קנאה? מתי מומלץ לשלוח כל אחד מהילדים למסגרת אחרת? כיצד לייצר נפרדות ויחד עם זאת לשמור על ההרמוניה והקשר המיוחד שנוצר בין תאומים ושלישיות? כיצד שומרים על התנהלות נכונה בין שלושת הילדים או ביניהם לילדים הנוספים?

הורות באופן כללי, ובפרט לתאומים או שלישיה, מציבה בפני ההורים אתגרים והתמודדות עם מצבים חדשים ובעקבות כך החיפוש המתמיד של ההורים בניסיון להתמקם רגשית ותפקודית הוא משמעותי. לכל משפחה המאפיינים הייחודיים שלה,  והדינאמיקה האופיינית לה ולכן, חשובה המודעות והתקשורת הפתוחה. חשוב להכיר את הציפיות, הצרכים והמשאלות של כל בני הבית, כדי לבנות מערך,  שיאפשר מענה רב על הצרכים ביחס לוויתורים. מערך כזה שיהיה מקובל, ושיגיע עם בחירה מודעת תוך כדי הבנה של ההשלכות האפשריות שלו, חשוב על מנת להפחית תסכול, כעס ואשמה, ולהגביר קבלה והבנה של התועלות לצד המחיר.

נעמה

* המידע המתקבל מתשובות המומחים ומתוכן המומחים באתר, נועד לספק אינפורמציה בלבד ואיננו בגדר עצה ו\או הנחייה רפואית\סיעודית ו/או חוות דעת מקצועית ו/או תחליף להתייעצות עם מומחה בכל תחום. השימוש במידע הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש והוא מוותר בזאת על כל טענה ו/או תביעה ו/או דרישה כלפי הכותב ו/או האתר ו/או בעלי האתר בגין המידע ו/או השירותים המוצעים באתר ו/או באמצעותו, לרבות דיוק המידע, מהימנותו, שלמותו, עדכניותו וכדומה

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום